Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nintendo Switch

GERGE

Öne çıkan mesajlar

tasarım kalitesi dediğim şey gayet objektif işte, aç bak audi araba bir de tata araba, arada öyle bir fark var. alttaki böyle benim kağıda 2dk'da çizebileceğim birşey. hiçbir albeni yok, dümdüz böyle sovyet tier tasarım. renkten bağımsız dediğim şey ayrıca, kara kalemle çizilse gene böyle hastane yatağı kenarı gibi görünüyor. azıcık biraz bir vizyon birikimi olur, birikmediyse adam gibi bir tasarımcı alınır filan. japonya endüstriyel dizayn konusunda lider bir ülke, çıka çıka bu handheld mi çıkıyor 2019'da.

ergonomi konusunda yorumum yok buna, 3ds facia kötüydü onu biliyorum. uzun uzadıya anlatmıştım 3ds başlığında. bunlarda tasarım psp'ye yaklaştıkça ilerlemiştir ama.

Sosyal ağlarda paylaş

14 dakika önce, Sam dedi ki:

nintendo'nun bütün tarihi boyunca tasarım kalitesi olarak psp'ye yaklaşabildiği tek bir alet yok, en yakını işte switch ve bu ama bunlar da gazeteden kuponla verilen çakma tierinde. malzeme kalitesi zaten hiç alakası yok sony ile nintendo'da ikisi de çin malı olduğu halde.

Psp-1000.jpgbiri audi

lel bu mu audi, baya dandik tasarimi bence. Switch Litei da cok begenmedim, kirmizi mavi switchimle oyun oynarken kizlar teklif ediyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

işte yukarıdaki resimlere bakınca "evet tata daha iyi" diyemiyorsan öyle objektif oluyor. ?

en çok el ve göz yoran alet 3ds hayatımda kullandığım, psp'deki tek sorun thumb stick'in sert plastik olmasıydı. hatta gerge bana geldiğinde kıyaslamıştık makineleri ehu.

sleek dediğin kelime psp'ye uyuyor işte bu switch lite lego duplo parçaları gibi, sleek değil.

10572

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

işte öyle bir kıyaslama yaparken ipod diyemezsin çünkü alakaları yok apple aletleriyle nintendo'nun, göz var nizam var. apple ve nintendo ikisi de şişirilen şirketler olduğu halde apple en azından estetik dizayn konusunda başarılı bir şirket eskiden beri nintendo'nun aksine.

açacak kapatacak birşey yok yani, sleek diyorsun sleek olmayan alete, sonra "glossy sevmem" diyorsun ehu.

Alıntı

sleek

/sliːk/

Learn to pronounce

adjective

adjective: sleek; comparative adjective: sleeker; superlative adjective: sleekest

1.

(of hair, fur, or skin) smooth and glossy.

"he was tall, with sleek, dark hair"

synonyms:smooth, glossy, shiny, shining, gleaming, lustrous, silken, silky, satiny, velvety, sheeny; More

well brushed, polished, burnished

"his sleek dark hair"

antonyms:dull, rough

(of an animal) having smooth, glossy hair or fur.

"a sleek black cat"

(of a person) having a wealthy and well-groomed appearance.

"a sleek and ambitious junior Minister"

synonyms:well groomed, stylish, wealthy-looking, prosperous-looking

"a group of sleek young men in city suits"

antonyms:unkempt, slovenly

(of an object) having an elegant, streamlined shape or design.

"his sleek black car slid through the traffic"

synonyms:streamlined, trim, aerodynamic; More

elegant, graceful, flowing, smooth

"he ran his hand lingeringly over the car's sleek lines"

ingratiating; unctuous.

"she gave Guy a sleek smile to underline her words"

verb

verb: sleek; 3rd person present: sleeks; past tense: sleeked; past participle: sleeked; gerund or present participle: sleeking

1.

make (hair) smooth and glossy.

"her black hair was sleeked down"

Sosyal ağlarda paylaş

benim için "sleek" tanımında glossy olması şartı yok, öyle bi anlamı varmıştıysa sleek demiyim de sade, minimalist falan diyim madem, umarım minimalism wikipedia linkiyle gelmezsin şimdiye kadar sevdiğimi söylediğim şeylere uymayan bir yönünü tespit edip dgfshj

dediğim gibi derdim "ahmet mehmet'ten güzel olmuş, bokumu yesin mehmet" değil, estetikten bahsederken "objektif olarak daha güzel" denmesi saçma geliyor.

psp'de bana hoş görünmeyen bir sürü şey var, glossy olmasıdır her yerinde yazılar düğmeler olmasıdır vs. bu yüzden switch mini daha güzel görünüyor bana. sen de şu ya da bu sebeple psp'nin tipini daha çok beğenmişsin, objektif olmakla alakası olmadığını düşündüğüm için normal bi durum.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

işte o zaman kelimeyi yanlış kullanıyorsun. sade dersen başka birşey, onun da karşılığı plain. ? benim de dediğim o zaten, dümdüz bir alet, albeni yok. lego duplo üstüne lcd ekran işte görüntü.

objektif olarak güzel demedim zaten, tasarım kalitesi dedim yani. dikdörtgenin üstüne yapılabilecek dizilim sınırlı ama köşesini, düğmesini filan nasıl ince ayarladığına göre belli bir kalite görünümden belli olur. nintendo hep zayıf zaten bu konuda, geçmişten bugüne rakipleriyle yanyana koyun hep geride. ileride olduğu hiçbir zaman yok. şimdi rakibi kalmamışken bile yine geride işin ironik tarafı. tasarımlar hep böyle 0-5 yaş arasına hitaben yapılmış gibi.

vita'yı koyarız her yerine yazılar istenmiyorsa

ef8fd092113fdcc6dbe906e536a23247?fmt=pjp

direkt ezip geçiyor yani 8 yıl daha eski olduğu halde. bugün yenisini yapsalar gene daha iyi olurdu.

neyse ben de nintendo aletlerine para verdikçe gördüm işte durumlarını, kullanımda daha kötüler zaten. 40 yıl konsol tasarlayıp da sonra hala AB/XY'yi düğme üstüne düz basan bir şirket.

neyse uzun lafın kısası bence sevmende anormal bir durum yok hiç, ben tasarım kalitesini zayıf buluyorum, ilerlemiyor. dediğim bu.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

vita psp'den daha güzel görünüyor evet, ama hala too much shit var, switch mini daha güzel bence =P 

ama mesela vita'da switch handheld'de dediğim sağ analog'un baş parmağı rahatsız etmesi olayını yaşamam gibi duruyor. keşke halihazırda yeni alet yapıyorken ve joycon'ları çıkarıp 2player oynicaz heyoo -> simetrik olmalılar zorunluluğu yokken düzeltselermiş şunu. switch brand'den çok uzaklaşmak istemediler muhtemelen.

plain'le benim sevdiğim sadelik arasında fark var bu arada. kıyafetçinin basic reyonundan all black everything girip plain olmadan da çıkabiliyosun mesela gayet sadeyken.

keşke sony de handheld yapsa da ona da bi hallensek hakkaten, praystayson camp'teyiz neticede.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Sam dedi ki:

tasarım kalitesi dediğim şey gayet objektif işte, aç bak audi araba bir de tata araba, arada öyle bir fark var. alttaki böyle benim kağıda 2dk'da çizebileceğim birşey. hiçbir albeni yok, dümdüz böyle sovyet tier tasarım. renkten bağımsız dediğim şey ayrıca, kara kalemle çizilse gene böyle hastane yatağı kenarı gibi görünüyor. azıcık biraz bir vizyon birikimi olur, birikmediyse adam gibi bir tasarımcı alınır filan. japonya endüstriyel dizayn konusunda lider bir ülke, çıka çıka bu handheld mi çıkıyor 2019'da.

ergonomi konusunda yorumum yok buna, 3ds facia kötüydü onu biliyorum. uzun uzadıya anlatmıştım 3ds başlığında. bunlarda tasarım psp'ye yaklaştıkça ilerlemiştir ama.

betimleme enfes.

bunun fiyat 200 dolar fazla olmus gibi sanki... 100 dolar daha verip regular olani alir mantikli bir tuketici. ilki zaten handheld olarakta gayet kullanilabiliyor bununla onun arasinda pek bir fark yok buda uzun sureli oynanisa musait bir tasarimi yok. el kanseri yapma ihtimali yuksek.

bence fiyati 150 dolar olmasi gerekiyordu.

bunu almanin pek bir mantigi yok bence, daha az ozellikli, dandik fakir switch'i olmus dicem ama 200 dolar cok bu alete.

aman neyse ya bahsi gecen firma nintendo alismis olmam lazim bu tur sacma sapan tercihlerine...

Sosyal ağlarda paylaş

Mario + Rabbids aldigima pisman oldugum tek oyun olabilir switch'te. Turu seven icin guzel de, bayagi tek duze ve kolay geldi bana. Sirf atmosfer icin surundure surundure oynuyorum, mekanlar cok eglenceli.

Paraya kiyip Octopath alirim alirsam, oynanabilir olanlar icerisinden kalanlara parayi gomduydum zira vaktiyle.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...