Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam Summer Sale 2019 (25 Haziran 20:00 - 9 Temmuz 20:00)

Darksun

Öne çıkan mesajlar

İndirime girse de alıp oynasam dediğim 2 oyun vardı Sekiro ve NieR Automata, Sekiro 20% görmüş, NieR hiç görmemiş (gerçi base price düşürmüşler yakın bir zamanda ama üstüne bir de indirim gelse daha iyi olur). Neyse, acelesi yok, beklenir daha.

Mordhau hiç indirim görmemiş.

Onun haricinde oyun alasım da pek yok zaten. Çoğu 50-60% zaten.

Wishlistimden 75% indirime giren bir tek Stellaris var, güzel mi bu?

Kingdom Come Deliverance 13% indirmişler anca. Ama base price çok uygun zaten, 50TL olmuş, güzelse alayım.

Hellblade Senua's Sacrifice'ta aynı şekilde, base price düşük zaten, belki alırım.

Sosyal ağlarda paylaş

Az önce, Cokomantis dedi ki:

di mi geçen senelerde %12'si gidiyodu steme, şimdi 30 oldu daha bu sene yeni

o zamanla (6-7 sene öncesi) şimdi ki internet ortamı bir mi? valve first-mover advantage ile vurdu piyasayı süpürdü. senelerce yedi şişti. hazırdan yemekte senelerdir. tok satıcı steam zaten müşteri geliyor. digital'e, internetten harcamaya bile insanlar yeni yeni ısınırken şimdi millet şimdi btc alıyor. çocuklar daha bebeyken internete bağlanıyor falan.

pc digital gaming sonsuza dek haşmetlimizin keyfi tekelinde mi kalıcaktı? ne kadar dikta seven adamlarsınız...

w6pw6yvqvho01.png

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

steam daha az pay alsa daha çok mu indirim olacaktı? hiç sanmıyorum. bu olay tamamen algı üzerinden yürüyor yani %. 

sonuçta steam 30 alıyor valla bize bişi kalmıyor bize gelişi zaten 65, ben %5 yapıyorum valla abla diyen bi esnaf yok ortada. bu indirimdeki oyunların çoğu hali hazırda kara geçmiş ürünler. yazılım satmak masraflarını çıkardıktan sonra aşırı karlı bi iş çünkü senden çıkan bişey yok. 5'ten 1000 kişiye satmak yerine 1'den 6000 kişiye satmanın daha karlı olduğu bi sektörden bahsediyoruz (tabii derinlemesine düşündüğünde destek sunacağın 6 kat daha fazla adam var ve bunun da daha fazla maliyeti var ama yine de oyuna ve orana göre değişiyor). ek olarak limitli zaman algısıyla yılda 1 2 kez festival havasında tüketim çılgınlığı yaratmak ürünün değerinin sözde düşmemesini sağlıyor, hayvan gibi para generate ediyosun.

30/70 oranı uzun zamandır çoğu sektörde standartdı. app store, google play'den tut dijital olarak ne alacaksan. 3d model, after effects taslağı, fon müziği vs. benim gördüğüm çoğu markette böyle. ben de hep fazla buluyorum ve epic ve discord'un yeni stratejiler sunması bunun değişmesi yönünde olumlu etki ediyor, o yüzden güzel. en azından 15/85'e çekilmeli bence ama sanmıyorum ki tüketiciye para olarak yansısın bu değişim. 

yani düşün mağazalardan dijitale döndü tüm sektör. Mağazada oyun satmak çok daha maliyetliydi, gamestop vs yine benzer bir cut alıyor, üzerine kutulu oyunlar basıyor ve lojistik + güvenlik ile uğraşıyordun. sonra dijitale geçildi ve bir dünya ek maliyet ortadan kalktı. oyunların fiyatı düştü mü? 

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, ShadowFury dedi ki:

İndirime girse de alıp oynasam dediğim 2 oyun vardı Sekiro ve NieR Automata, Sekiro 20% görmüş, NieR hiç görmemiş (gerçi base price düşürmüşler yakın bir zamanda ama üstüne bir de indirim gelse daha iyi olur). Neyse, acelesi yok, beklenir daha.

Mordhau hiç indirim görmemiş.

Onun haricinde oyun alasım da pek yok zaten. Çoğu 50-60% zaten.

Wishlistimden 75% indirime giren bir tek Stellaris var, güzel mi bu?

Kingdom Come Deliverance 13% indirmişler anca. Ama base price çok uygun zaten, 50TL olmuş, güzelse alayım.

Hellblade Senua's Sacrifice'ta aynı şekilde, base price düşük zaten, belki alırım.

Sekiro ve Nier beni de üzdü ama Nier alınmayacak fiyatta değil.

Mordhau'yu 1-1.5 ay önce almıştım, keyifli bir oyun epey. Hani böyle Mount and Blade'in ilk zamanlarındaki gibi bir Pati communitysi olsa her gün girer oynarım, ama şu aralar biraz daha tek tük giriyorum. Oyunda kendini geliştirmen dışında (feint'ler, footwork vs.) tek progress edebileceğin konu item'lar, o da zaten 10 - 15 level arası bir şeye gelince duruyor. O levellardan sonra çok az item var ve açsan da çok önemli değil o silahları. Bir de map'ler çok çeşitli değil, 4 map falan var.

Hellblade benim library'de uzun süredir var, arkadaşım hediye etmişti. Baya da ısrar etti hemen oyna hemen oyna diye ama denk gelmedi. Çok uzun da değil bildiğim kadarıyla.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Xenus dedi ki:

o zamanla (6-7 sene öncesi) şimdi ki internet ortamı bir mi? valve first-mover advantage ile vurdu piyasayı süpürdü. senelerce yedi şişti. hazırdan yemekte senelerdir. tok satıcı steam zaten müşteri geliyor. digital'e, internetten harcamaya bile insanlar yeni yeni ısınırken şimdi millet şimdi btc alıyor. çocuklar daha bebeyken internete bağlanıyor falan.

pc digital gaming sonsuza dek haşmetlimizin keyfi tekelinde mi kalıcaktı? ne kadar dikta seven adamlarsınız...

w6pw6yvqvho01.png

anlattığın şeyin benim attığım taşla alakası yok ki =(

Sosyal ağlarda paylaş

bitirdim, dlcleride winterda alirim artik, 2 tanede indirim kullandim 15k tokenlerden, 2-3 bisi bedavaya geldi net:

---

Dungeons 3

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Frostpunk

BATTLETECH

Warhammer 40,000: Sanctus Reach

WARTILE

Total War: ROME II - Rise of the Republic Campaign Pack

7th Sector

Warhammer 40,000: Space Wolf - Exceptional Card Pack

Warhammer 40,000: Space Wolf - Saga of the Great Awakening

Warhammer 40,000: Space Wolf - Fall of Kanak