Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dizi film yazarları meraklılarına site satıyorum

Killer

Öne çıkan mesajlar

On 17.06.2019 at 10:42, goldbären dedi ki:

hocam kusura bakma ben türkiyede böyle site açıp tutturan insan görmedim. sadece aileye çevresine "boş oturmuyorum" imajı vermek için hobisini profesyonelce yapıyor o kadar. o da en iyi ihtimalle.

tutmamasının sebebi de bireylerin yetersiz olmasından ziyade ülkede talep olmaması. girin bir altyazı sitesinde beğendiğiniz filmlerin altına bakın, yorumlara bakın, ne kadar düz sığ yorumlar var görün. hedef kitleniz bu.

seçkin tüketiciler zaten yabancı kaynakları takip ediyor, oradan alıyor akışını. 

yorumun için teşekkürler. site açıp tutturan ben gördüm. mobidictum.com aylık trafiği 250k'ya çıktı hobi işim olmasına rağmen, dünyanın büyük firmalarıyla da çalıştı aynı zamanda. site nasıl büyütülür ve para kazanılır biliyorum o yüzden (en azından projelerle kazanma tarafını)

diğer dediklerinle haklısın, bu tarz içerikleri takip eden insan kitlesi az, fakat yine de bir değer, supply-demand oturtmak önemli.

@KillJoy'un dediği bir planı hayata geçirebilirsen yürürsün zaten. Blog işi bitmedi de blog'u iskelet olarak kullanıp el kol bacak sosyal medya ile tam bir vücut yapmak lazım. Öbür türlü sadece blog'tan ekmek yemek, evet orası zor.

Sosyal ağlarda paylaş

@Killer ben sana boşta gezersin manasında demedim, genelleme yaptım. no offense. tutmamasının sebebi de açanlardan değil talep eksikliği dedim. mobil oyun pazarı ile kültür sanat çok farklı şeyler ülkede. hatta ben sana söyleyeyim, alıcı çıkmamasının sebebi de yeterince kültür sanat ilgilisi alıcı olmamasıdır sdf. içerik ayırt etmeden sadece iş modeli olarak görüp alacak adam için de halihazırda kalabalık kitlesiyle yürüyor olması gerekir sitenin.

@Xenus don't do empty !!
goes to power?

Sosyal ağlarda paylaş

yani konunun dedication ile ilgisi var evet ama goldbaren'in dediği tamamen doğru. niş kitle zaten yabancı kaynak okuyor, diğer asıl sana trafik sağlayacak kesim ise ne yazdığınla hiç ilgilenmiyor. bu yüzden de istersen 20 yıl boyunca aralıksız her gün 20 içerik sağla o siteye, emin ol trafiğin ayda 1 milyon'u asla göremeyecek bile.

mascio tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Yaklaşık ne kadara vermeyi düşünüyorsun?

Merakımdan soruyorum sadece. Verdiğin sayılar o kadar düşük ve komik ki, osurup video çeksem tek postla 500 instagram takipçisi gelir zaten. FB kullanan kalmadı 50+ yaş skalası dışında. Siteye de günde 20 kişi diyorsun, sırf çevrene söylesen günde bir kere girin hacı siteye diye bundan fazla tık alırsın muhtemelen.

Yani bu veriler ışığında sadece yıllık domain parasına falan veriyorsundur diye düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

travel blogun olayı biraz daha farklı barbu. eğer gerçekten iyi geziyorsan yani ve böyle leş klasik yerler yerine merak uyandıran yerler seçiyorsan mutlaka takip eden olacaktır. fakat tavsiyem blog yerine vlog'a yönelmen bu konuda. gez gez göster abi insanlara. gidemeyen çok merak ediyor çünkü. kimi kıskanıp izliyor, kimi helal olsun diyor, kimi anana küfrediyor ama yine izliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Holy dedi ki:

Yaklaşık ne kadara vermeyi düşünüyorsun?

Merakımdan soruyorum sadece. Verdiğin sayılar o kadar düşük ve komik ki, osurup video çeksem tek postla 500 instagram takipçisi gelir zaten. FB kullanan kalmadı 50+ yaş skalası dışında. Siteye de günde 20 kişi diyorsun, sırf çevrene söylesen günde bir kere girin hacı siteye diye bundan fazla tık alırsın muhtemelen.

Yani bu veriler ışığında sadece yıllık domain parasına falan veriyorsundur diye düşünüyorum.

Osurup video çekip 500 takipçi kasabiliyorsan ne mutlu.

Domain+tema zaten esas para eden. FB kulanan 50+ skalası olsa da yazıların içerik kalitesi o kitleye hitap ediyor. O yüzden de tiyatrodan, kitap tanıtımdan falan davetiye geliyor. 

Metricler düşük olunca dışarıdan kolaymış gibi gözüküyor demek ki.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, mascio dedi ki:

travel blogun olayı biraz daha farklı barbu. eğer gerçekten iyi geziyorsan yani ve böyle leş klasik yerler yerine merak uyandıran yerler seçiyorsan mutlaka takip eden olacaktır. fakat tavsiyem blog yerine vlog'a yönelmen bu konuda. gez gez göster abi insanlara. gidemeyen çok merak ediyor çünkü. kimi kıskanıp izliyor, kimi helal olsun diyor, kimi anana küfrediyor ama yine izliyor.

Ben de gezemiyorum ki şu sıra. Geçmişte gezdik de eskimiştir bilgiler. Yine de yavaştan birikir işte. Para beklentisi olmadığından.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...