Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mac’e geçiş

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Bir uygulamadan diğerine geçince otomatik Command + H yaptıran bir eklenti var mı? Mesela atıyorum Firefox kullanırken WhatsApp'ı açtım cevapladım. Firefox'a geri dönünce WhatsApp'ı gizlesin. Terminal'den tek tek uygulama bazında kod yazarak yapılabiliyormuş sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben sık kullandığım her uygulamayı full screen kullanıp, farklı space'ler arası geçişlerle yönetiyorum o işi. WhatsApp mesaj - sağa üç parmak kaydır cevapla sola üç parmak kaydır devam et. 

Browser olarak da pil ömrü önemliyse mecbur Safari kullanacaksın. Bi tek o optimize gördüğüm kadarıyla.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Genel Yönetici

Mac'te ses ile ilgili garip bir sorun yaşıyorum. Bazen bilgisayarı sleep'e alıp açtıktan sonra ses hiç çalışmıyor, restart yapınca düzeliyordu. 1 haftadır uygulamalar üzerinden gelen seslerde bir sorun yok ama sistem seslerini duyamıyorum. Mesela Siri'ye tıklayınca gelen ses, mail bidirim sesi veya ses açıp/kısarken gelen tıklama seslerini duyamıyorum. Ne yapmak lazım ki? ?

Sosyal ağlarda paylaş

bir iki sorum var

iosta her yeni surumde sifirdan kurulum yapiyorum,

adimlar soyle:

-yedek al bilgisayara icloud degil

-yine itunestan restore cek, hersey silincek uyarisi versin

-hersey silinsin islem baslasin, setup yaparken itunesa bagliyken itunes uzerinden direk soruyor yaten yedekten yukleyim mi diye

-30 dkda tum ayarlar geri gelmis vetertemiz ios.

aynisini macos icin de yapabiliyor muyum? herhangi harddiske yeden alip asil diski silsek, ustune temiz catalina yukleyip, ayarlari ve datalari mojave haline getirebilir miyim?

diskteki yedekten geri yukleme nasil oluyor macosta? yani ben yedek alip, yedekten yuklesem surum yukselicek mi

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici

Catalina'nın 10.15.5 sürümüne geçen var mı? Battery Health Management gelmiş ama mantığını çözemedim. %80'lere düşmesine izin verip sonra %100'e kadar sarj ediiyor. Normalde hep sarja takılı kullandığım için cycle artmazken şimdi artmaya başladı ?‍♂️

Sosyal ağlarda paylaş

17 saat önce, orc_lord dedi ki:

Catalina'nın 10.15.5 sürümüne geçen var mı? Battery Health Management gelmiş ama mantığını çözemedim. %80'lere düşmesine izin verip sonra %100'e kadar sarj ediiyor. Normalde hep sarja takılı kullandığım için cycle artmazken şimdi artmaya başladı ?‍♂️

normalde bu batteryleri %100 sarj etmek dogru degil, en sagliklisi %80’de durmasi. cycle’ini artirir ama mAh kapasitesini korumak icin mantikli olabilir.

firmware guessing game oynuyor ama laptopta bu cok zor, belki gunluk davranisina alisirsa duzelebilir.

mesela her gece sarj ettigin telefonda soyle yapiyor apple, aksam 10’da sarja taktin %80 ediyor sonra sabah 5’e kadar bekleyip son %20’sini sen uyanmadan once sarj ediyor, boylece battery kisa zaman %100 dolu olmus oluyor. telefon olunca cok kolay bi problem tabii bu ? 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

bu sidecar guzel olaymis de ztn essek kadar monitorum var ? 

catalina ve sur; mojave'den sonra daha bir akici gozuktu gozume.

sifirdan kurdum mojave'den 90gb datami da baya hizli aldi.

hackintoshtayim iGpu ile ama yetebilirsem VFIO/qemu ile herseyi linuxtan acmak isterim tabii ?

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...

Genelde fotoğraf ve video için telefonu kullanıyorum dolunca bilgisayara aktarım yapıyorum. Airdrop yavaş oluyor, fotoğraf video dışında icloud un standart kapasitesi yeterli her ay ona ücret ödemektense ücretlide olsa uygulama daha mantıklı geliyor. Fotoğraflar uygulamasını ben mi kullanamıyorum yoksa sıkıntılı mı anlamadım ya çok yavaş açılıyor yada aktarım yaparken hata veriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...