Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mac’e geçiş

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

17 saat önce, serjuhan dedi ki:

Aynen ben de 2018 MacBook Pro'ya Sonnet eGPU aldım. En ucuzuydu ama plug&play direk o açıdan güzel. Ama Bootcamp ile uğraşmak istemiyorum. Hali ile bir şekilde MAC üzerinden veya VM alternatifleri üzerinden oyun açabilmek istiyorum.

sonraki aldigim laptopta ben de bunu yapicam sanirsam. huawei mate x tadinda bisi alip, evde kullanmalik ta eGPU. Pahali bir cozum ama baska bir alternatif te yok gibi gozukuyor. 10Kg laptop alip mobiliteyi 0lamak istemiyorum.

Sen arastirdin mi performans kaybi ne kadar oluyor bu egpu lar ile?

Performans konusunda cunku her kafadan ses cikiyor nerdeyse, kimi test ettim bende %40lara yakin kayip var derken bir baskasi benzer configurasyonla bende %10 civarlrainda diyebiliyor.

senko tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Nintendo olmasa Macbook almazdım ben zaten, oyun için düşünmeyin. Windows istemiyorsanız güzel bir Dell filan alıp Debian ya da Fedora yükleyin. (Ubuntu multilib kaldırdığı için oyun oynatmıyor artık, salaklığın önde gidenini yaptılar).

PS. Gerçi Macbook'da da Debian kullanıyorum ben ?

Sosyal ağlarda paylaş

27 dakika önce, senko dedi ki:

sonraki aldigim laptopta ben de bunu yapicam sanirsam. huawei mate x tadinda bisi alip, evde kullanmalik ta eGPU. Pahali bir cozum ama baska bir alternatif te yok gibi gozukuyor. 10Kg laptop alip mobiliteyi 0lamak istemiyorum.

Sen arastirdin mi performans kaybi ne kadar oluyor bu egpu lar ile?

Performans konusunda cunku her kafadan ses cikiyor nerdeyse, kimi test ettim bende %40lara yakin kayip var derken bir baskasi benzer configurasyonla bende %10 civarlrainda diyebiliyor.

Üstünkörü araştırdım. 

TB3 ile performans kaybı sanırım yüzde 20 civarında. Ancak olur da direk TB3 ile bağlayıp görüntüyü de yerleşik ekrandan almak istediğinde, eGPU'nun üzerindeki harici ekran kartına DP ile vb bağladığın ekranla aldığın performansa oranla kayıp daha da artıyor. Hali ile her türlü eGPU takıyorsan harici ekran ile kullanmak lazım ki zaten sen de bu şekilde düşünüyorsundur muhtemelen. 

Sosyal ağlarda paylaş

Alfred ile spotlight arasında ne fark var?

@GERGE Dell vostro var (serisini hatırlamıyorum i7 ve ssdsiz) windows nedense çok yoruyor. Office ve internet tarayıcısı dışında kullanımım yok. Debian, fedora yine forumda manjaro ve elementary görmüştüm bunlara office 365 yüklenebiliyor mu? 

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.06.2019 at 19:12, Goering dedi ki:

hic cikarmayacaklar, isbirligi coktan bitti.

mojave = amd / high sierra = nvidia

macbook pro alacağız da şu konuda aydınlatabilir misiniz? mojave al mı diyorsun? sıfır düşünüyor şu an alacak kişi. bi de nerden alayım diye soruyor bana Apple store mu sahibinden mi nerden vs ben hiç bilmiyorum. 8gb ram 256 gb storage 13" düşünüyoruz. 8gb bu devirde yetiyor mu?

yeni başlık açacaktım ama bu başlık var ayıp olmasın. macten zerre anlamıyorum. bi googlea mojave high sierra yazayım hatta.

yazdım mojave zaten updatemiş sdfs. nvidia kartlı alma diyosun o zaman?

ek: kullanılacak programlar Corel Painter tarzı digital art programı, Photoshop, THE SIMS

tiLi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Gerge'nin dediği üç uygulamayı da indirdim deniyorum.

Unclutter'ı şimdiden beğendim. Aslında arada bir ayarlanabilse de hatırlatma misali tepeden inse fena olmaz.

Diğer ikisini de inceliyorum bakalım da baya bir özelliği var tümünü kullanmaya alışsan el ayak olur muhtemelen özellikle Alfred gibi görünüyor. Free versiyondan paralıya geçmeye gerek olur mu onu göreceğiz ilerleyen günlerde.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Word'de native gelen highlight bar için para istiyor popclip. İşin komik yanı, benim word'de ilk kapattığım şey o bar sdf

Unclatter bence çok güzel, ama o da 20 dolar. Yaptığı iş için çok para istiyor. Alfred'in powerpack'i fena değil ama onca özelliğin 3-5 tanesini kullanacaksınız yalnızca düzenli olarak. Pack pack ödeme olsa belki düşünülebilir.

Spotlight yokken Alfred ve türevi app.ler bayağı iş yapıyorlardı. Bir de finder'ı falan canavar yapan app'ler vardı. Ben onları kullanıyordum bahsettiğim gibi. Sonra hepsi native olarak osx'e girdi, app kullanma derdi bitti.

Insomniax var bu arada, çok basit bir app. ama bayağı işimi görüyor benim. Ayda bir falan da düzenli olarak Insomniax açıkken makinayı çantaya atıyorum, gittiğim yerde şarjı bitmiş oluyor slfgjsdkng

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...