Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mac’e geçiş

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Windows'ta terminal olayi eskisine gore baya daha iyi bu arada su an. Gecen mac'teki setup'imin aynisini kurmaya calistim, biraz ugrastirsa da oldu sayilir. Gerci iTerm2'yi birakip tmux'a gectigim icin de biraz oyle oldu.

Makinedeki MSYS/MinGW/Cygwin/Git for Windows falan ne varsa sildim, WSL kurup icine Ubuntu 18 attim, Ubuntu'nun icine de iste zsh, oh-my-zsh, tmux, git falan kurdum, ayarlarini yaptim bitti gitti. Windows kisminda ise terminal olarak da Alacritty'i indirdim, font'lar falan kirik oldugu icin Powerline fonts indirdim, icindeki PowerShell script'iyle kurdum fontlari iceri, sonra gittim Alacritty ayarlarindan font'u "Meslo LG S for Powerline" olarak sectim falna her sey oturdu.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada değinilmiş ama Parallels baya baya diğer VM alternatiflerinin üzerinde. Acayip bir entegrasyon var. her şeyi native olarak OSX üzerinde kullanıyor gibi kullanabiliyorsunuz. Macbook Pro ile de yağ gibi kullanılıyor. Oyunlarda sıkıntı yaratıyor onda da tüm VM türevleri sıkıntılı zaten mecbur BOOTCAMP.

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, serjuhan dedi ki:

Bu arada değinilmiş ama Parallels baya baya diğer VM alternatiflerinin üzerinde. Acayip bir entegrasyon var. her şeyi native olarak OSX üzerinde kullanıyor gibi kullanabiliyorsunuz. Macbook Pro ile de yağ gibi kullanılıyor. Oyunlarda sıkıntı yaratıyor onda da tüm VM türevleri sıkıntılı zaten mecbur BOOTCAMP.

casual kullanımda belki

eskiden citrixciydim de, ben de kvm e donuyorum yavas yavas

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, MrLevie dedi ki:

Ya bu usbc portları için hangi donglei tavsiye edersiniz?

Çakma dongle'lar aldım ama hepsi peyderpey elimde patladı. Orijinal apple alıyorum sadece. USB-C çok bela bi teknoloji, basit bi hdmi dönüştürücü bile o kadar karmaşık ki elektronik olarak, anca kaliteli bi şeyse iş görüyor.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, serjuhan dedi ki:

Abi developer vb olarak farklıdır tabi. Ama ben Parallels alternatifi VM Fusion'ı filan da denedim Parallels kadar keyif vermedi. 

Bir de şu oyun açma mevzusu çözülse VMler üzerinde çok iyi olacak ama hepsinde aynı sıkıntı var.

steam in bir projesi vardi bu konuda noldu o takip eden var mi?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
On 16.06.2019 at 14:13, Kojiroh dedi ki:

Windows'ta terminal olayi eskisine gore baya daha iyi bu arada su an. Gecen mac'teki setup'imin aynisini kurmaya calistim, biraz ugrastirsa da oldu sayilir. Gerci iTerm2'yi birakip tmux'a gectigim icin de biraz oyle oldu.

Makinedeki MSYS/MinGW/Cygwin/Git for Windows falan ne varsa sildim, WSL kurup icine Ubuntu 18 attim, Ubuntu'nun icine de iste zsh, oh-my-zsh, tmux, git falan kurdum, ayarlarini yaptim bitti gitti. Windows kisminda ise terminal olarak da Alacritty'i indirdim, font'lar falan kirik oldugu icin Powerline fonts indirdim, icindeki PowerShell script'iyle kurdum fontlari iceri, sonra gittim Alacritty ayarlarindan font'u "Meslo LG S for Powerline" olarak sectim falna her sey oturdu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

2018'in ortalarında Mac'lerde eGPU olayı desteklenmeye başladı. Razer ve Blackmagic'in epeyi güzel kasaları var. Biraz pahalıya denk geliyor ama RTX 2080 ile kurulum yapıp kullananlar bile var. Tabii performans piyasadaki oyuncu bilgisayarları seviyesinde değil ama gene de epeyi iş görüyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...