Jump to content
Saeros

kablosuz kulaklık?

Öne çıkan mesajlar

§ 11 Haz 2019, 09:04

mrb

annem kablosuz kulaklık istedi ama hiç bilmiyorum ben kablosuz işlerini

var mı kullandığınız, tavsiye edebileceğiniz bişey?

müzik dinlemek için lazım bu arada. spor yapmayacak oturduğu yerde kullanıcak ofiste.

Saeros tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2019, 09:32

Var tavsiyelerim, yeni aldım ve epey araştırdım.

İlk önce ön bilgiler sana. Kablosuz kulaklıklar kendi DAC'larına sahiptir, yani kullanılan cihazın ses kartını kullanmazlar ve ses kaliteleri telefonun ya da bilgisayarın ses kartına ya da ses çıkışının gücüne bağlı değildir. Bu nedenle kaliteli bir model alınmalıdır, her cihazda güzel bir kalite ile kullanılabilir böylece. Ucuz bir model alıp geçme yani çok kötü sonuç verecektir.

Bu nedenle kulaklıktan nasıl sinyali aldığı da epey önemli. Analog ses iletmesi mümkün değil. Dijital olarak ses için yüksek veriyolu destekleyen iki farklı protokol var işte: aptX ve AAC. Birincisini Android ikinciyi iOS destekliyor. Windows ve macOS ikisini de destekliyor ama Windows açısından anakarta da bakmak gerekli.

Şimdi ilk yapacağın annenin kullandığı donanımların hangilerini desteklediğini bulman. Ardından desteklenenlere göre kulaklık alacaksın.

Eğer aptX ise şunu al: https://www.hepsiburada.com/sennheiser-hd-4-40-bt-bluetooth-kulak-cevreleyen-kulaklik-pm-HB000003MYIM

AAC ise şunu al: https://www.hepsiburada.com/sony-wh-ch700n-gri-kulakustu-kulaklik-p-HBV00000BYZT3?magaza=Nethouse

Ucuz bir şey istiyorsan ve iOS kullanıyorsan bunu al: https://www.hepsiburada.com/sony-whch500l-kulakustu-wireless-kulaklik-mavi-p-HBV00000AHQGU?magaza=Hepsiburada

Ucuz ve Android diyorsan sansına küs, aptX destekleyen ucuz kulaklık bilmiyorum ben.

Sennheiser HD 4.40'ı öneririm ama, çok iyi kendisi. AAC desteklememesine rağmen iOS performansı bile iyi, DAC sağlam içindeki, kulaklığın ses çıkışı da sağlam. Dengeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2019, 09:45

ya tabi ben belirtmeyi unuttum, pardon

headset değil de headphone istiyoruz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2019, 09:50

IEM diyorsan bilmiyorum, bakmadım onlara hiç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2019, 09:51

bunlar da headphone zaten?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2019, 12:04

gergeye bakma sen, annen odyofil değil bişey değil, kullanabileceği en pratik, kopma sorunları yaşamayan, şarjı da uzun giden kulaklığı bulmaya çalış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2019, 12:15

bak bu olur, hem kulak üstü, hem de denemeye değecek kadar ucuz sdf.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...