Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kablosuz kulaklık?

Saeros

Öne çıkan mesajlar

On 11.02.2022 at 15:47, GreenPeace77 dedi ki:

kablosuz kulaklık ses kalitesi leş gibi win10 da, ekolayzır filan hiçbirşey çalışmıyor. android vs win 10 ses kalitesi çook fazla fark var arada niye böyle saçma yani, çokmu uzay-mode coding yani ? oradan ayar seçilebilmesi lazım, senelerdir aynı sorun ?

airpod için diyorsan, kulaklığın mikrofonu disable etmen lazım win10 ses ayarlarından vs

Sosyal ağlarda paylaş

Yok benim sorunum Windows da  kullandığım kablosuz Jbl tws 225 ve Soundcore Q10 kukalıkların hiçbirinde EQ ayarları çalışmıyor yani yapılan frekans ayarları kulaklığa yansımıyor, evet konuşma modunu devre dışı bırakınca ses kalitesi ciddi düzeyde artıyor ama işte eq olayı sıkıntı kablosuzda.

Sosyal ağlarda paylaş

20 saat önce, Litminov dedi ki:

Bende airpod birinci nesil vardı pili iyice gidince pile kulaklık parası vermeyeyim diye başka arayışlara yöneldim. Anladığım kadarıyla ANC özelliği bu kulakiçi modellerde çok başarılı değil. TWS piyasasına çok yabancıyım. sony wh-1000xm4 'nin ANC reklamı bayağı etkileyici ama o fiyata tws alamam. 

İdare etsin diye oppo enco w51 aldım 700'e. Sesi airpod 1st gen ve earpod'tan çok daha güzel veriyor. ANC özelliğini de açınca ses daha bir güzel geliyor kulağa.  

Airpods pronun anc’sinden memnunum ben, baya iyi is goruyor. Ses kalitesini bilmiyorum cok audiofil degilim. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici

XM4'e göre 50 dolar daha pahalıya satışa çıkmış. Bence de en iyi yanı XM4'lerin fiyatını aşağı çekmesi olacak. Driver'lar 40 mm'den 30'a düşmüş ama test edenler bu sefer daha dengeli ve detaylı ses sunduğunu söylüyorlar. RTINGS'e düşmeden çıkarım yapmak zor. Asıl iyileştirme noise cancelling'de yüksek frekans ve eklenen mikrofonlarla telefon görüşmelerinde gibi duruyor.

Ben Bose'cuyum galiba ya, dönüp dolaşıp gene en çok ondan keyif alıyorum. Sony dediğiniz gibi kulaklıklarında genelde bence de aşırı bass ağırlıklı hatta daha ekstra bass sunan modelleri var.

Sosyal ağlarda paylaş

Bass isi dediginiz gibi ama eq ayarlarini yapinca fistik gibi oluyor. Kullandigim tum cihazlarda kulakliga ozel eq ayarladim usenmeyip.

Bir ara airpods pro almayi dusundum satip ama sonra seyahatler tekrar baslayinca vazgectim. Trende, ucakta falan kulakligi takinca baska bir duzleme geciyorum eheh. Xm3 kullaniyorum bu arada ve sirf coklu cihaz destegi yuzunden xm4 istiyorum. Bence xm4 bu serideki sweet spot. Ucuz yakalayan alsin. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bose'ta maalesef EQ ayar olayı Sony kadar iyi değil zaten Sony'nin uygulaması genel olarak daha iyi. Yalnız ben Bose'ları olduğu hali ile çok seviyorum. Mesela daha eski modelleri ANC olmayan SoundLink 2 Wireless bile keyif veriyordu. Fiyat olarak Türkiye'de hep pahalıydı sanki ama Amazon'un kampanya döneminde efsane düşüşleri olabiliyor. Jabra'lar da genel olarak iyi bence ya, 85H'ı denemedim ama earbuds'ları iyiydi ?

Sosyal ağlarda paylaş

xm5 resmen hayal kirikligi. Gayet dogru duzgun bir seri oturtmussun, gidip de ne diye bose 700 yoluna girersin ki?

xm3 ile zaten uzun zamandir update cikartamayan ve 0 repairability sunarken hala inmeyen fiyatlariyla qc35ii leri silkeleyip kenara koymusken, xm4 gibi ufak iyilestirmelerle seriye devam etmemek niye?

Mesela gerge jabra 85h demis, neredeyse bunlarin en ucuzunun yarisi fiyatina hepsinden daha iyi mikrofon performansi sunuyor, xm3 ve 4 un mikrofonlarinin iyi olmadigi bilenen bisey. xm5 ile de ANC , codec + mic update getir yani. 

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, KHaRoN dedi ki:

xm5 resmen hayal kirikligi. Gayet dogru duzgun bir seri oturtmussun, gidip de ne diye bose 700 yoluna girersin ki?

xm3 ile zaten uzun zamandir update cikartamayan ve 0 repairability sunarken hala inmeyen fiyatlariyla qc35ii leri silkeleyip kenara koymusken, xm4 gibi ufak iyilestirmelerle seriye devam etmemek niye?

Mesela gerge jabra 85h demis, neredeyse bunlarin en ucuzunun yarisi fiyatina hepsinden daha iyi mikrofon performansi sunuyor, xm3 ve 4 un mikrofonlarinin iyi olmadigi bilenen bisey. xm5 ile de ANC , codec + mic update getir yani. 

+1

XM5 ten tek bir beklentim vardı o da iyi bir mikrofon

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Selam, kulaklıklarım kaybolduğu için şu an arayıştayım. Sony, samsung, bose arasındayım. F/p olarak samsung la ilgili iyi şeyler okudum hep. Önceki kullandıklarım da Samsung buds plustı gayet memnundum. Kulaklarım küçük, apple ın normal kulaklıkları rahat durmuyordu, airpods u o yüzden hiç düşünmedim bile.

Amerikadan falan alma/getirtme opsiyonum da mevcut ama tl bazlı indirimli fiyat bulunca oradan daha ucuza gelebiliyor ya şu an. Mesela galaxy buds 2 buldum 1050 liraya gayet iyi fiyatı.

Akhlaur tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...