Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sıvı soğutmama ve hdd'me bir şeyler oldu.

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

Anakart marka model alabilir miyim bir de?

Montajı kim yapmıştı? Pompanın kablosu anakart üzerinde doğru yere mi takıldı acaba? Bunu kesik kesik çalışmasına binaen söylüyorum.

Diğer yandan çalıştığı zamanlarda da çıkan ses fena. İçerisinde bir şey varmış gibi sanki veya çok düşük devirde çalışıyor da o nedenle mı ses yapıyor anlayamadım. İçinde hava kabarcığı kalma ihtimaline karşı radyatörler pompadan yukarıda olacak şekilde hafif hafif sallamanız mümkün mü bilgisayar çalışırken. HDD kablolarını çıkarsanız iyi olur ama bunu yaparken sarsıntıyı sevmezler.

Sosyal ağlarda paylaş

Simdi biosta bi ayar vardir sivi sogutma pompasi icin, cpufan\pomp falan tazar.

onu pompaya al ki pompa tam guc calissin. Arti radyator fanlarinin oldugu baska bir alan vardir ki bunu da editlemek gerekebilir , sicakliga gore optimize eder anakart falan. Ya da cpu-fan kurar oradan ellersin

Sosyal ağlarda paylaş

overcloksuz işlemciye gaza gelip sıvı soğutma alma - ✔️
vatan bilgisayardan alma - ✔️
vatan bilgisayarın gariban personeline kurdurma - ✔️
kasaya süpürge sokup sağa sola değdirme (böyle oldu dimi) - ✔️
kasada güç varken hdd sök tak yapma - ✔️

?️TEBRİKLER OEM AMATÖRÜ BADGE KAZANDINIZ! ?️

neyseki forumdan ısrarlı yardımcı adam denk gelmiş de çözüldü. adam iki kere sormuş anakart modelini falan ?

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

sorunlar bitmiyor. ?

oyun oynarken reset atardı bazen. ekran kartının çöplüğüne verirdim. demin 3d çizim programı hariç bişey açık değildi ama reset atıverdi direk windowstan. alışkın değilim.

açıldığında ai suite'i açtım ve cpu 60 dereceleri gösterdi. sorna bir anda 45'lere düştü.

biosa baktım ai tweaker mı ne açıkmış haberim yok. onu kapattım. fanları standarta fln aldım. bakalım.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...