Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Private Internet Access

BonePART

Öne çıkan mesajlar

Son dönemlerde uygun fiyatlı VPN arıyorum. Code kullanarak 60 dolares'e bu admalarınkini gördüm 3 sene(senede 20 dolar bence baya iyi). Kullanan var mı? Hız nasıl? Torrent destekliyor mu? En önemlisi türkiyede çalışıyor mu?

https://deals.gdgt.com/sales/private-internet-access-vpn-subscription-3-years?utm_source=engadget.com&utm_medium=referral&utm_campaign=private-internet-access-vpn-subscription-1-year&utm_term=scsf-328124&utm_content=a0x1P000004HLiY&scsonar=1

Sosyal ağlarda paylaş

Uygulaması üzerinden Türkiye'de kullanamıyosun ama L2TP protokolünü kullanan bir ayarlama yaparsan bilgisayarında (ve PIA hesabında) herhangi bir sıkıntı yaşamıyosun.

Ayarlama da bu arada 1 dakikanı falan alıyor. PIA'dan L2TP ile bağlanmak için kullanıcı adı/şifre alıyorsun, Windows kullanıyosun 3-4 kez next'e basıp; bağlanacağın PIA server'ının adresini yazıyosun, sonra kullanıcı adı/şifre ile bağlanıyosun.

Phoenixlin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi çok uğraşmıyosun (maksimum 1 dakika ayarları yapmak), ama söylediğin gibi vpn'i alıp; ayarları yapabilmen için başka bir vpn'e ihtiyacın var (ben sıkıntı olduğunda opera vpn kullanarak, pia'nın sitesine girmek zorunda kalıyorum). Ama torrentlerde full hız, oyunlarda normal pingler konusunda PIA hiç üzmedi beni.

L2TP ile bağlanmanın benim için tek sıkıntısı DNS-leak'i engelleyemiyorum. PIA'nın asıl connector'ında özelliği açınca leak'i kapıyor; ama L2TP'de onu engelleyecek yolu bulamadım.

Sosyal ağlarda paylaş

1.5 - 2 sene öncesine kadar bende pia kullanıyordum tr den banlanıncaya kadar. Phoenixin dediği gibi ayarla giriliyordu en son, pia üyeliği bitene kadar öyle kullandım sanırım, sonra başka vpn e geçtim.

Torrentte kullanılıyordu, hız olarak ping olarak hiç bi sıkıntısı yoktu. Ama ne olur ne olmaz diye başka vpn e geçtim.

edit: hatta pianın nasıl ayarlanacağını da phoenix anlatmıştı sanırım

Komodo tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi VPN komodo?

1 saat önce, Komodo dedi ki:

1.5 - 2 sene öncesine kadar bende pia kullanıyordum tr den banlanıncaya kadar. Phoenixin dediği gibi ayarla giriliyordu en son, pia üyeliği bitene kadar öyle kullandım sanırım, sonra başka vpn e geçtim.

Torrentte kullanılıyordu, hız olarak ping olarak hiç bi sıkıntısı yoktu. Ama ne olur ne olmaz diye başka vpn e geçtim.

edit: hatta pianın nasıl ayarlanacağını da phoenix anlatmıştı sanırım

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
2 saat önce, ShadowFax dedi ki:

Gerge'nin bi konusu vardı, DigitalOcean üzerinden kendi VPN'i nasıl yapacağını anlatıyordu. 1 yildir falan onu kullanıyorum. Tertemiz.

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-set-up-an-openvpn-server-on-ubuntu-16-04

Katılıyorum abi, 2014’ten beri aynı şekilde hem hosting hem de VPN için kullanıyorum. Ağır torrent işleri yapmıyorum ama arada yapınca DigitalOcean yakalamadığı sürece sorun olmuyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

airvpn kullanıyorum 1.5 - 2 senedir. black fridayde 50% indirimle 1 yıllık güzel fiyata geliyor

hız bilgisi de verilmiş, bende de vpnsiz 72-74mbps 10ms alıyorum. vpnle almanya veya hollanda kullanıp  60-70 mbps 45-60ms pingi var

Komodo tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

kampanya bulup 12$'a almıştım ben aylık 1$'a geliyo, bi kaç kişi de kullanabiliyosun galiba. o yüzden evet f/p iyi.

vpn fiyatlandırmaları parfümler gibi ya sakın ola gidip de full price sitelerinden almayın. webte arayınca promolar vs bulunabiliyo. purevpn'de bile fiyat sayfasında siteyi terk ediyomuş gibi yapınca aylık 3 küsür $'dan dur gitme diye 2$'a çeken popup fırlıyo sdfs.

Sosyal ağlarda paylaş

torrent icin torguard ucuzu iyi degil, ama diger amaclar icin iyi 10mbit ama ben openvpn ile routerdan “gogogo 2” olarak kullaniyorum / 2 tane wifi biri tr - biri nl. 

netmaster wifi kapali, diger turlu isiniyor ve sacmaliyor bir noktada.

5 user destekliyor.

arkadasin nordvpn var, o uydunette engelli ama obs. server ile netflix usa aciyor. onu da tavsiye ederim.

bunlari black fridayde aldik hep

//

netflix icin torguard iyi degil, oyun icin pingler iyi

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, paradoksalkedi dedi ki:

Netflix US'da ne kadar fazla içerik varmış ya VPN şart galiba. PureVPN baya iyi gibi f/p açısından daha iyisi yok herhalde?

turkiye en az icerik olan ulkelerden.

netflix usa’de nerdeyse imdb 100’un tamami var, ilginizi cekerse anime ve 60/70/80 sinemasinin remastered filmeri falan da var

Sosyal ağlarda paylaş

hayir, dusurmuyor.

yine de sunu dene: https://chrome.google.com/webstore/detail/netflix-1080p/cankofcoohmbhfpcemhmaaeennfbnmgp

ucuz vpn'ler genelde 10mbit (1mb/s) hiz limiti koyuyor.

nordvpn netflix'te iyi calisiyor, turkiye serverindan netflix USA aciliyor standart.

(netflix ulke kontrol etmek icin: http://api-global.netflix.com/apps/applefuji/config)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...