Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, axedice dedi ki:

Divinityleri o kadar çok mu sevdin yani? Çünkü BG3 değil bu oyun, divinity 3. Hani o seri de güzel ama baldur beklentisine girip hayal kırıklığına uğramayın.

Yani bunca yil sonra Baldur cikmaz zaten artik. Suan gunumuzdeki sistemlerle, kim Baldur yapsin diyince benim gozumde en makul firma Larian. O yuzden, Larian'in gozunden Baldur oynayalim bu sefer de bakalim. Negatif gormuyorum yani divinity yaklasimiyla baldur yapilmasini. 

Sosyal ağlarda paylaş

Şu an günümüzdeki sistemlerle kim baldur yapsın demeye gerek yok çünkü yapıldı zaten, 2 tane pathfinder oyunu çıkardı owlcat işte Kingmaker ve Wrath. Baya baya baldur reloadeddı bu oyunlar, o adventuring hissiyatını epikliği verdi doya doya oynadık.

Divinity yaklaşımıyla baldur yapamazsın, divinity yaparsın. Ha ben de negatif görmüyorum onu da oynarım ama balduuğğğrrr diye çölde aç susuz kalıp CE alacak garibanlara ne alacaklarını anlatalım.

Sosyal ağlarda paylaş

Divinitynin yaklasimiyla yaptigin (hadi seni mi kiricam), baldur's gate storyline sahibi "divinity" oyununu, pathfinder kafasiyla yapilmis baldur oyunununa tercih ederim hala.  

Baldur diye colde ac susuz da kalmamistim, belki de o yuzden hic sallamiyorum bu durumu. Larian Planescape: Tormentin devamini yapsin onu da oynayalim. Larian fanboi olmaya dogru adim adim. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 15.12.2022 at 15:43, axedice dedi ki:

Divinity yaklaşımıyla baldur yapamazsın, divinity yaparsın. Ha ben de negatif görmüyorum onu da oynarım ama balduuğğğrrr diye çölde aç susuz kalıp CE alacak garibanlara ne alacaklarını anlatalım.

Divinitylerin combatını orijinal Baldur’s Gatelerinkine tercih ederim. Hikaye anlatımı açısından da daha iyi veya daha kötü bulmuyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

ne olup ne bitiyor pek anlamadim ama gorsel olarak trailer epey guzel duruyor.

baldur's gate 2'nin vaktinde yarattigi hissiyata yaklasabilecek bir oyunun larian'dan cikmasi gercekci bir beklenti degildi. anons zamani bilmem ama simdi psikolojik olarak original sin 2'nin bir tik ustu kalitede ve olcekte bir oyuna fit bence insanlar. 

insan boyle yazarken umarim haksiz cikarim da diyor tabii onu not duseyim.

Sosyal ağlarda paylaş

Absolute diye bir cult var iste ona karsi sey yapiyoruz trailerda,

bunun ucu buyuk ihtimalle eski Bane, Bhaal ve Myrkul 'a baglayacak (bunlar tanri degil artik, ölümlü mini-tanricik diyelim) ordan da bizim bildigimiz baldur's gate'e tutturacaklar ucundan, hatta %73 eminim boyle birsey cikacak hikaye sdg

Sosyal ağlarda paylaş

eski oyunların o dönemde verdiği hissi bir daha alamayız o yüzden beklentileri gerçekçi tutmak lazım. günümüz şartlarında dos2 çok iyi bir oyun. onun üstüne çıktıkları sürece de adı ister baldurs gate olsun ister dos3 farketmez. bu yoklukta çok iyi gider?

Sosyal ağlarda paylaş

Öf bu nasıl yorum ya kızıyorum ben bunlara. Emmi mi oldunuz abi hepiniz, liderlik vasfı mı yok pathfinderların?

Hayır oyunların o dönemde verdiği hissi bir daha alabiliriz, yaptı işte owlcat oynadık aldık. Baldurun o yavaş yavaş güç kazandığın adventure hissini, power play detaylarını, sürükleyici hikayesini gayet güzel yakaladılar çünkü oyun motoru uygun yazarlar o kafada dünya buna uygun. İmkan olunca yapılıyor işte.

Yoklukta gitmez demiyoruz (gerçi yokluk da yok ya) , dos2 kötü oyun da demiyoruz. Ama herkesin ağzından duymak istiyorum artık, bu oyun dos3 ve baldur değil. Baldur olmadığı ve olamayacağı için de ÜZ-GÜ-NÜZ. Ne öyle birleştirici kucaklayıcı ifadeler işte efendim adı şu olsun bu olsun biz yine oynarızlar bilmemneler. Seçim propagandası yapan cehepeli teyze gibi. Biji serok owlcat arkadaşım, bizim konumumuz belli pozisyonumuz belli, 5th ed. sterilize FR settingini de hiç beğenmedim zaten bence hikaye dandik olacak, dos2 oynar gibi küçük şakalara patlayan varillere gülüp geçeceğiz. Geçeceğiz ve 5. günün şafağında doğudan gelen ve baldur ruhunu yaşatacak o süpriz oyunu bekleyeceğiz. Çünkü sizler yaşlanıp kokmaya başlayıp sevklerinizi kaybediyor olabilirsiniz ama arkadan gümbür gümbür bir nesil geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Black Isle ruhunu yeniden yaşamak istiyorsanız:

https://store.steampowered.com/app/1184370/Pathfinder_Wrath_of_the_Righteous__Enhanced_Edition/

Bu da bonus olsun:

25 yıldır bilgisayarda oyun oynuyorum, ilk bilgisayarıma alınan ilk oyunlar Prince of Persia ve Sonic 3d Blast'tı. Şu anda 25 yılın sonunda oynadığım oyunlar ise Persona 5 Royal ve Roadwarden. Hala Planescape ve Baldur's Gate'den iyisini oynamadım. Yanlarına gelip yerleşen oyunlar oldu ama Chrono Trigger gibi, A Link to the Past, Breath of the Wild gibi; dünyanın en iyi oyunlarıydı onlar demiyorum. En iyi zaten bir nokta değil, küme. Ama DOS2 o kümede değil. BG3 de oynadığım ilk bölümünün yarısı ile epey iyi bir oyun olarak görünüyor, oyun kötü diyen yok. Ama 1. seviyede başlayıp 30. seviye üstünde spark ile bitirdiğimiz Baldur's Gate serisinin verdiği hissi veremeyeceği de ortada. 1. seviyede başlayıp dediklerine göre 12-13 gibi bitireceğiz, eski ilk oyun da 7. seviye gibi bitmişti ama, ondan sonra gelen 3 oyun Baldur's Gate serini efsaneleştirmişti, aynısı olabilir yine. Hatta olsun lütfen.

Ama Baldur's Gate'i çok beğendim ve benzerini oynamak istiyorum diyorsanız Wrath of the Righteous orada duruyor. En iyi oyunlar arasına koymamamın nedeni oyunu easy olarak oynamak istemezseniz min-max yapmak zorunda kalmanız. Easy oynayın, Baldur's Gate tadını yakalayın.

Baldur's Gate 3'e asıl eleştirim benim UI nedeniyle. UI kötü, son yama ile dahi kötü. 5e değiştirilmiş ayrıca, bonus action ile niye herkes shove edebiliyor mesela? Solasta ile sanat eseri denilebilecek bir UI ile 5e sisteminin SRD'de olduğu kadarıyla birebir uygulandığını gördük. Solasta'da Baldur's Gate ruhunu yaşatıyor oyun sistemi olarak ama düzgün bir campaign yok. Editör ile güzel şeyler yapanlar çıkıyor ama.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, axedice dedi ki:

Öf bu nasıl yorum ya kızıyorum ben bunlara. Emmi mi oldunuz abi hepiniz, liderlik vasfı mı yok pathfinderların?

Hayır oyunların o dönemde verdiği hissi bir daha alabiliriz, yaptı işte owlcat oynadık aldık. Baldurun o yavaş yavaş güç kazandığın adventure hissini, power play detaylarını, sürükleyici hikayesini gayet güzel yakaladılar çünkü oyun motoru uygun yazarlar o kafada dünya buna uygun. İmkan olunca yapılıyor işte.

Yoklukta gitmez demiyoruz (gerçi yokluk da yok ya) , dos2 kötü oyun da demiyoruz. Ama herkesin ağzından duymak istiyorum artık, bu oyun dos3 ve baldur değil. Baldur olmadığı ve olamayacağı için de ÜZ-GÜ-NÜZ. Ne öyle birleştirici kucaklayıcı ifadeler işte efendim adı şu olsun bu olsun biz yine oynarızlar bilmemneler. Seçim propagandası yapan cehepeli teyze gibi. Biji serok owlcat arkadaşım, bizim konumumuz belli pozisyonumuz belli, 5th ed. sterilize FR settingini de hiç beğenmedim zaten bence hikaye dandik olacak, dos2 oynar gibi küçük şakalara patlayan varillere gülüp geçeceğiz. Geçeceğiz ve 5. günün şafağında doğudan gelen ve baldur ruhunu yaşatacak o süpriz oyunu bekleyeceğiz. Çünkü sizler yaşlanıp kokmaya başlayıp sevklerinizi kaybediyor olabilirsiniz ama arkadan gümbür gümbür bir nesil geliyor.

biz hala oyun oynasakta bizim nesil emmi oldu evet. o dönemin yüzde doksanı oyun oynamayı bıraktı. o yüzden dediğin gibi arkadan gümbür gümbür gelen yeni nesile uygun oyunlar geliyor artık ve onlarla da zevklerimiz tam uyuşmuyor? kabullenmeyince de bir şey farketmiyor.

mesela o yıllarada tomb raider da çok oynardım. bi tane anahtar bulacağım diye kaç saat aynı yerleri dönüp durmayı seviyordum. ama şimdi tomb raider diye de uncharted çakması oyunlar yapıyolar. ip nin adını reklam olarak kullanıp bambaşka oyun yapıyorlar. o gümbür gümbür nesil çabuk sıkılıyor çünkü?

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi de tırmanılacak yere kireç dökelim, ip atılacak yer çoban yıldızı gibi parlasın olunca türün bi manası kalmıyor. çok göze parmak.

en azında oyunların ismini değiştirin beklenti yaratmayın buradaki gibi. dos 3 diyin kafa karışmasın?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...