Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, arcane dedi ki:

avci yarim sezondan fazlasini hakediyordu. transferler vasifsiz. maaslari odemiyorlar. uzerine sozlesme yokmus gibi teknik direktor kovuluyor... takim bulsun da maasindan vazgecsin diye duaya cikacaklar herhalde. 

bu doğru da yenildiğimiz takımlar felaket yahu. hani ite kaka gitse sene sonuna kadar idare edilirdi diyeceğimde 27 maçta 13 mağlubliyet olmuş, 3 beraberlik 11 galibiyet. Son maç 'ben böyle takım görmedim hocam' demeside tüy dikti sanırım. ? Kim gelirse gelsin mucize olmayacağını biliyoruzda belki mevcut durumdan iyiye gideriz deniliyor işte. Ha şu mağlubiyetleri biz seneye hazırlanıyoruz diyerek gençleri monte etmekle harcasalar taraftar bu kadar sesini çıkarmazdı.

Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'nin en boş teknik direktörü yolunu aldı. bundna sonra hayatına beşinci sınıf kulüplerde devam eder hak ettiği şekilde.

okan buruk'un başakşehir'i taş gibi gidiyor. kadro yapılanması yüzünden iyi yerlerde oldukları, avcı'nın hiçbir işlevi olmadığı da ortaya çıkmış oldu zaten. daha oraya da dönemez bir süre.

kendine iyi baksın. bu takım tarihinde hiç bu kadar kötü olmadı ve emin olun çok daha kötü kadrolarımız vardı.

Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, mascio dedi ki:

okan buruk'un başakşehir'i taş gibi gidiyor. kadro yapılanması yüzünden iyi yerlerde oldukları, avcı'nın hiçbir işlevi olmadığı da ortaya çıkmış oldu zaten. daha oraya da dönemez bir süre.

şu ben olayları sadece twitterdaki belirli adamlardan takip ediyorum itirafı resmen. son 2 sezondaki başakşehir'in aynı haftalardaki puanı okan'ın topladığından daha fazlaydı. okan'ın başakşehir'i de iyi ama hiçbir veride avcı'nın son iki sezonundan daha iyi değil. galibiyet sayısında bile. 

böyle saldıracak cesaret bulabiliyorsanız elinizde somut, GERÇEK veri olmalı. olmayınca boşta kalırsınız. 

Alıntı

Bence artik Darkrider atanmali bu takimin basina. Vakti geldi. IHANET eden oyuncularin korkulu ruyasi. 

sdfasdf valla gözümüz yok ama çalıştırsam en kötü halimle bile şu diaby ve elneny'i oynatmazdım. hatta altın ayı, valeq falan bile gelse bunlara dayanamazdı tepki çekmemek için. bunları göz göre göre oynatmak da bayağı bayağı akıl tutulması. 

---

Yazık oldu valla Avcı'ya, bence sezon sonuna kadar durması gerekiyordu ama kendi hataları da o kadar büyüdü ve eldeki malzeme yukarı tırmanmaya o kadar engel bir malzeme ki kaçarı yoktu. 

Yani vardı kaçarı aslında da sağolsun geçmişe dönükler dahil bütün alacaklarını bırakıp karşılıklı anlaşmaya gitmiş. Yoksa yine bizimkiler gönderemezdi. 

Genelin aksine ben yanlış zamanda geldiğini de düşünmüyorum. Gayet doğru zamanda geldi ama baskının altından kalkamadı net. Sezon başında da baskı duvarını aşması gerek diyordum da işte aşamadı, yapacak bir şey yok. Biraz radikal olsaydı kararlarında taraftar tepkisini de bu kadar çekmezdi. 

Yok neymiş tepkileri sırtlamış, o olmuş bu olmuş. Banane abi? Bak efsane Şenor güneş hiç baskı sırtlıyor mu halen bombalıyor gittiği yerden. kendi hatalarını bile milletin üstüne atıyor. niye çünkü umrunda mı sadfj o yüzden kafası rahat ilerliyor her türlü bokluğuna rağmen. 

Örneğin şu Erzurum maçında tam kadro çıkmak yerine full yedek ağırlıklı, altyapıdan gençlerle çıkıp elense taraftar yine rerörerö yapardı ama bu kadar çıp gibi büyümezdi tepkiler. 

Kendi yarattı bu taraftar tepkisini. 8 maçlık seride her şey ne güzel yoluna girmişti mesela ondan sonra da kendi bitirdi. 

Yolu açık olsun.

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi sergen'in gelmediği her senaryoda sadece bir tık daha iyi oluruz. O da hiç yoktan iyidir. Sergen gelirse her şey baş aşağı gider.

Gerçi iyi caretaker, gelip 5-6 maç kazandırıyor her şekilde her takıma ama yaza kadar sözleşme verilmeli, sonrasında kalırsa zaten al başına bela daha da kötüye gider takım. 

neyse gelecek belli az çok, ondan sekilmez umarım ?

Sosyal ağlarda paylaş

ahsdjashf abi doğru başarının önceki sezonların puan ortalamasına göre hesaplandığını unutmuşuz özür dileriz.

hakem katletmese fener maçından bir puan alırlardı muhtemelen dün. adamların durumu kötü değil.

her neyse abdullah avcı'nın manevi baban olduğunu unutmuşum yazarken haddimi bilemedim kusura bakma.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Natanyal dedi ki:

şu ben olayları sadece twitterdaki belirli adamlardan takip ediyorum itirafı resmen. son 2 sezondaki başakşehir'in aynı haftalardaki puanı okan'ın topladığından daha fazlaydı. okan'ın başakşehir'i de iyi ama hiçbir veride avcı'nın son iki sezonundan daha iyi değil. galibiyet sayısında bile. 

böyle saldıracak cesaret bulabiliyorsanız elinizde somut, GERÇEK veri olmalı. olmayınca boşta kalırsınız. 

Bu ikisi karsilastirilamaz veriler bence. Avcinin doneminde lig disinda, mesela avrupada alinan puanlar basarilar da dahil mi total puana? Oyleyse atar misin bi su GERCEK verileri merak ettim ben. Avcinin yil sonundan once gonderilmesine karsiydim ben gayet. Herhangi bir TDyi gondermemek lazim surekli adam kovmaktan belimiz dogrulmadi ama soyledigin sey tam gercegi yansitmiyor gibi sanki. Avci bjkda da gordugumuz uzere fazlasiyla patates cunku lig disinda. 

cicibeybe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Hatta dur kendim bakayim Abdullah Avcinin basaksehiri ne kadar daha iyiymis Okaninkinden 2018 yilsonu itibariyla (surada bir haber buldum ufak bir karsilastirma yapan ondaki verilerden ligi alip kendim ekleyecegim ustune: http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/medipol-basaksehir-uc-kulvarda-yoluna-devam-eden-tek-takim-41408822

Lig           Avrupa                                    TR Kupasi                  

2019-2020      33           10 (Grup Lideri)             Son 16da Hatayspora elenmis

2018-2019      35            Avrupada yok                Son 16da Kirklarelispora elenmis

2017-2018      36            8 (Grup 3.su)                 Son 16da Giresunspora elenmis

Son 3 sezonun verilerini boyle goruyorum ben yanlissam duzelt. Gercek olmayan veri vermis olmayayim. 

Simdi Abdullah Avci nasil Okanin Basakla ilk sezonundan significantly daha basariliymis aciklar misin abi, benim gordugum baya yatay gibi zira basari egrisi. Hatta Okan bence bir tik onde. Avci, abiig lig nolecak diyerek avrupadan tamamen kopartmisti Basaksehiri hatirlarsan. Okan TR Kupasi disinda bir yeri salmamis gorunen o ki. Ligde de salmis durumda degil, hatta feneri yenseydi Sivasla zirve mucadelesinde iyice yalnizlasacakti. Ayrica Okan'in daha ilk senesi, Avci icin bu yillar takimin basinda sistemini vs kurmus oldugu donemler.

cicibeybe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bi tık önde dediğimiz grup liderliği, ona ben de katılırım ama en fazla bi tık diyebiliriz zaten. 

öyle avcı gitti başak'ın önü açıldı, yardır yardır gidiyorlar müthişler diye konuşuluyor hep bjk'liler tarafından. öyle bir şey yok. zaten sert çıkışımın sebebi oydu. öyle bir şey yok. aksine ligde avcı daha başarılıymış işte sende koydun. 

ki iki sene önce 8 puan ile 3. olup, bu sene 10 puanla lider oldu adamlar. title önemli ama performans bazında benzer iş diyebiliriz. gerçi bu seneki grup iyiydi onu da kabul etmek gerek.

@mascio

yok ya manevi babalık yok, saygı duyuyorum sadece. sevmem bu arada o kadar çok, sadece yaptıklarını sadece o yaptı diye küçümsemeye gerek yok. ben bu tip adamları takım fark etmeksizin hep savundum. 

hamza hamzaoğlu'da mesela bence gayet iyi td'dir lig standartlarında vs...

çoğu insan sadece Avcı zamanında kendi takımları 2342342 milyon euro harcadığı halde onun uğur uçar'ın sağ bek oynadığı takımlarına hep kaybetti diye düşman belledi adamı ve iyi işleri hep görmezden gelindi, geliniyor. O bana koyuyor.

Adam kötü bir TD değil. belirli zaafları var. onları konuşalım eleştirelim ama onlar yerine adamın başarılarını karalamaya gidersek bu bambaşka bir şey oluyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Abi su asagida yazdigin seye bak, hicbir veride Avcinin son iki sezonundan iyi degil diyorsun ilk once. Avci islevsizdi diyen adamin Avci fanatigi versiyonusun sende. Az once ne diyordun simdi soyledigin seyler:

-Avrupadaki gruplari zordu ona ragmen lider ciktilar

-bir tik daha onde Okan ona bende katilirim

Birde asagida yazdigina bak:

2 saat önce, Natanyal dedi ki:

Adeta milleti cahillikle suclayip veri ortaya konulunca geri vites yapan hala aslinda en basindan beri farkli birseyi savundugunu iddia etmeye calisiyorsun. Nedir motivasyonun, HAYIN taraftar, HIYANET icindeki oyuncular, SEREFSIZ Senor diye insanlara saldirmak icin, cok merak ediyorum. Bir cesit masturbasyon falan mi yoksa? 

Birde hep savunman su: SALAK SALAK KONUSAN TARAFTARLAR VAR. Bi sal ya allasen. Fact check etmesek arada inanacagiz. Basaksehirin oyuncularinin maliyeti HICTE FAZLA DEGIL cahil cahil konusmayin dediginizde de factcheck yapmak zorunda kalmistim gene ayni pozisyona gelmistik. Meh.

Mascioyu savunmuyorum ama adamin desteksiz ortaya attigi Avci hicbir seydir iddiasina arkada sifir veri ile saldirip GERCEK veri olmayinca bosta kalirsiniz falan dersen varacagin nokta burasi. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yazdıklarımı çarpıtıyorsun şuan cici, ne alakası var dediklerinle abi? 

Alıntı

bi tık önde dediğimiz grup liderliği, ona ben de katılırım ama en fazla bi tık diyebiliriz zaten. 

şunu demişim zaten ya senin yazdıklarından sonra. verdiğin şeyde ligde başarılı (ki lig performansı üzerinden tartışmayı başlattım), tr kupasında eşit. avrupa'daki performansı da kıyasa koyarsak gruptaki takımlardan dolayı en fazla bir tık iyidir diyebiliriz ancak demişim yani. varsayım yapmışım oradanda tartışmaya sokarsak olayı belki böyle olur diye. bunu da demem normal zaten ben kapalı değilim konuyu tartışmaya. 

harbi yani bazen şuraya yazdığıma pişman ediyorsunuz saçma sapan çarpıtarak. ya da ben mi anlaşılmaz yazıyorum diyeceğim de okuyorum yok yani. 

AVCI SÜPER İYİ HARİKA EZMİŞ HER YERİ GEÇMİŞ diyip sonradan aslında değilmiş mi demişim ilk postta da?  Yo hayır? kıyasa sokacaksanız somut kaynağınız olsun demişim. somut kaynağı sen koymuşsun avcı'nın daha kötü olduğunu net şekilde kanıtlar hiçbir şey yok. göreceli tek şey var. 

eee ne alaka şu suçlama ile ya? hangi konuda fikrim değişmiş, hangisinde farklı bir şey demişim? cidden can sıkıcı oluyorsunuz... 

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

dark'ın süper über hocası. Hocaların hocası kurt hoca sene sonunu goremedi. Kaos içindeki bir takımdan bişeyler oynatabilmek senol gunes, fatih terim vb seviyeler. Avcı low tier kaldı.Eli ayagına dolandı biraz. Herseye ragmen kötü td degildi sene sonuna kadar götürseydi bari. Kaliteli tdlerin hepsinin  takımı var su ara gs gibi hoca ayartmazsak milletin kovduklarından birini getircez. Bos beles işler.

Sosyal ağlarda paylaş

Valla can sikiciysa can sikici hocam yapacak birsey yok. Nerede ne soyledigini gosterdigimi dusunuyorum mesajimda ki gerek bile yok bu topice giren herkes senin ne dusundugunu biliyor, patinin en consistent wallofttext uyesisin sonucta. Ben dedigim sekilde dusunuyorum, yaniliyorsamda artik okuyanin takdiri. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...