Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Adam Emre Belozoglunu korumak icin bjk taraftarina silah cekiyor, bizde bu adami yardimci antrenor olarak takima mi katiyoruz. Iyiymis. 

Ilk ifadesinde silah belinden yere dusmus, kimse kullanmasin diye sarjorunu cikarmis sonra almis eline dagilmazsaniz havaya ates acarim diyerek taraftara silah cekildigi iddiasini reddetmis. 

Simdikinde yanimdaki sporcu arkadasimi (Irkci ve cirkef Emre Belozoglu hatirlatayim) korumak adina yaptim ne yaptiysam diyor. 

Meh, gereksizmis hakkaten bu adamin bjkdaki varligi. 

Sosyal ağlarda paylaş

llama bayaa icinde diktatör var.Yooo kimse secme zorunlulugu falan yok. Mesela ben emre Belozogluna hem hukumet yalakasi hem cirkef hem de irkci oldugu icin sevmiyorum. Sana mi kalmis kimin kimi neden sevmedigi istemedigi. Her silah cekeni affedeceksen gel bir ara kafana dayayak sonra özür dilerim sikinti yok. Yada emre   gibi öldürür nafakani veririm nedir yani sacma sapan seyler yazmayin ya konu kapanmismis. 

Sosyal ağlarda paylaş

Valla kusura bakmayın da yanımdaki adama bir kalabalık grup hayvan saldırma girişiminde bulunursa sırf kimliğinden ötürü ve sadece iki kişiysek, taşıma ruhsatımda varsa çekerim o silahı uzak tutmak için, adamın yaptığı da bu. 

Olaydan sonra göz altına alınanlar ve şahitlere dayanarak suçlu bulunanlar o taraftar grubu. 

Orhan Ak da ifadesinde zaten caydırıcı olsun diye çektiğini hep söyledi. Ki silahı 10 kişilik grubun darp girişimi başlayınca çekiyor artık direkt olarak da çekmiyor. Yine alttan alıp tatsız olay diye kendini suçlu gösteriyor bu son açıklamasında sırf çoşanlar biraz dinsin diye.

Olaya sebep olanda feribotta sıra beklerken 10 kişilik bi taraftar grubu Emre'ye durduk yerde küfretmeye başlıyor. Karşılıklı siktirleşiyorlar falan derken arabalar içeri alınıyor. Feribotta da küfürleşme devam ediyor Emre ve grupla, ardından grup gelip saldırıyor. Saldırıdan sonra Orhan'da silahını çekiyor gidip dağıtıyor. Güvenlik vs. geliyor sonra indiriliyorlar. Taraftarlar göz altına alınıyor, Emre ve Orhan yoluna devam ediyor.

Yani suçlu bile değil Orhan Ak. Yine Çarşı yüzünden triplere giren taraftar profili var... 

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

silah çeken adama suçsuz dedi ya la

memlekette polis ezen ünlü yakınına bile bişey olmazken taraftarın gözaltına alınmasını, suçlu bulunmasını kanıt olarak yiyecekmişiz haklılık mevzusunda.

silah çekmedim diyen adamın görüntüsü var elinde tabancayla taraftar kovalarken 

hertarafı haklı olsa, gandiyi falan savunuyor olsa ne farkeder. td yardımcısı için gerçekten gereksiz riskler, gidene kadar saydırır taraftar buna. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yani o ruhsatı alma sebeplerini devlete vs. beyan ederken zaten can güvenliği sağlamak, mesken korumak vs. gibi sebepleri göstererek alıyorsun.

Eğer senin üstüne sana zarar vermek için gelen ve buna da başlamış 10 kişilik kontrolsüz bir grup varken ruhsatlı silahını çekiyorsan korkutmak, savuşturmak için vs... suçlu sen değilsin evet. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yani silah çekmiş hatalı/hatasız demek için durumun tamamen içinde olup, birinci gözden görmemiz gerek. Şimdilik bilinen tek şey kışkırtma olmadığı halde Emre'ye sözlü taciz ve küfürler oluyor "Sadece Emre olduğu için", ardından Emre dayanamayıp karşılık veriyor bir süre sonra ve grup toplu olarak saldırıya geçiyor. Bunları da bir feribot dolusu insan görgü şahidi olarak söylüyor. 

Başta bilgi eksikliği varken bizde hem Emre'ye ve Orhan'a zamanında laf söyledik ama olayın zaten müdafaa için olduğu mahkemede de kanıtlandı. Ruhsatlı silahla yaptığı içinde suçsuz evet. Çekip vursaydı ya da havaya ateş açsaydı atıyorum olay bambaşka olurdu tabii ki. 

FETO ile olan fotoğrafı, silah mevzusundan daha önemli tepki çekmeli çekecekse zaten. Silah mevzusunda hukuk karşısında da aklandı. Sırf taraflardan biri BJK taraftarı olduğunu iddia eden hayvan sürüsü olduğu için millet koyun gibi onların arkasında duruyor. Olay hakkında hiçbir fikrinizde yok. Sıkıntı yine o zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

yok ona takılı kalmadık, nerden tutsan elinde kalıyor herif, savunma oradan gelince fetösünü otomatik geçtik. o yüzden seçmemiz mi lazım deyip geçmiştim gene de çok uzadı, bi satırdan fazlası etmez biri aslında. 

video olmasa ortada inanacaz da savunmalara. olaylar öncesinde de orhan ak sürekli tehdit altında olan tr de kime sorsan tanınan biriydi. sonuçta ADAM ya da ERKEK olmak için almadı silahı. çoculuğunun çocuğunun güvenliği için. tr de sürekli futbolcu ölür. bilinen bişey bu. videoda izlersek de bu silahla milletin peşinde koşturmuyor, kaçanlarla bunun arasına girip bunu durdurmaya çalışan vapur görevlileri falan da yok. bayaa ölüm tehlikesi altında. 

Sosyal ağlarda paylaş

Ki FETO fotoğrafı içinde ben yine politik yaklaşıyorum. Ünlü kesimden halen piyasada olan 239473 tane adamın fotoğrafı çıktı. Bunların %90'ı zaten itirafçı oldu, yasadan yararlanıp soruşturmalara da yardım etti vs. o yüzden şuan dışarıdalar. 

Piyasada FETO ile alakalı olan, fotoğrafları gezen ama çeşitli sebeplerle onlarla belirli dönemlerde takılan onca isim var ki bu adamlar ülkenin en ünlülerindendi belirli dönemlerde.

Ömer Çatkıç, Uğur Boral, Bekir İrtegün, Zafer Biryol falan gibi adamlarında fotoğrafları çıktı. Arkadaş gruplarıyla gittiklerinde hep çekilmişler vs...

Hakan Şükür, Arif Erdem, Enes Kanter gibi direkt icraatin içinde olmadıkları sürece dini temelde takılmış olmaları bence orada da büyük olay değil. 

He icraatin içinde olup, ampir ampir gezen bakanlar ve baştakinin durumu bile varken ortada Orhan, Emre veya üstte saydığım gibilerin FETO ile bağlarının çıkması beni çok ilgilendirmiyor. Benim ailemde beni ileride iş rahat bulsun diye dinle, kitapla hiç alakamız olmadığı halde istemeye istemeye, haz etmediğimiz halde o dönemin gazına ve konjoktürüne dayanarak onların dershanelerine gönderdi, benim de bağım var öyle ya da böyle hayatımın ufacık bir dönemi olsa da o itlerle 

Sosyal ağlarda paylaş

4 dakika önce, Raze dedi ki:

yok ona takılı kalmadık, nerden tutsan elinde kalıyor herif, savunma oradan gelince fetösünü otomatik geçtik. o yüzden seçmemiz mi lazım deyip geçmiştim gene de çok uzadı, bi satırdan fazlası etmez biri aslında. 

video olmasa ortada inanacaz da savunmalara. olaylar öncesinde de orhan ak sürekli tehdit altında olan tr de kime sorsan tanınan biriydi. sonuçta ADAM ya da ERKEK olmak için almadı silahı. çoculuğunun çocuğunun güvenliği için. tr de sürekli futbolcu ölür. bilinen bişey bu. videoda izlersek de bu silahla milletin peşinde koşturmuyor, kaçanlarla bunun arasına girip bunu durdurmaya çalışan vapur görevlileri falan da yok. bayaa ölüm tehlikesi altında. 

Yok işte sıkıntı görüntünün öncesinde de bir ton olay olduğu söyleniyor hep, mahkemede de kanıtlandı bu. Orhan'ın silahı çekip kovalaması zaten olayları büyüten ama o da bana garip gelmiyor. O tip bir durum içinde kalsak ne yaparız diye düşünmek gerek arada. Belindeki silaha güveniyor ara yapacağına yavşak falan kafasındaysak ki ben aslında kısmen öyleyim; evet yine yani hırs yapmak normal.

Zaten sıkıntı şu. Bu olay aslında olay sayılmayacak kadar ufak bir şeydi ve kaç sene oldu unutulmuştu. BJK taraftarının %95'inin hafızasında bile değildi büyük ihtimal. 

Avcı ile ilk anlaşma haberi çıktığında ufak bir kesim bu olayı cortlattı. O dönem işte bunun büyüyebileceğini çok kişi gördü özellikle sosyal medyada ama kulüp hiç iplemedi. Avcı basın toplantısı yaparken bile Orhan ortada yoktu. O dönem bu özür yazısından salsalardı piyasaya bugün yine bunları konuşmuyor olacaktık. Çünkü dalgayı biraz kıracaktı. 

Ne oldu, bıraktılar çığ iyice büyüdü şimdi özür diletsende bi olayı yok. Çünkü var olanı artık taraftarın çok büyük kısmı yalan/yanlış biliyor. Her şeyi fazlasıyla ağır yorumluyor. 

Orhan Ak normalde kayda değmeyecek, 1 satırlık adamken/mevzuyken şimdi 4 paragraflık adam oldu kısacası işte. değmez bence de ama yapacak bir şey yok. 

Sosyal ağlarda paylaş

7 dakika önce, Natanyal dedi ki:

Sırf taraflardan biri BJK taraftarı olduğunu iddia eden hayvan sürüsü olduğu için millet koyun gibi onların arkasında duruyor. Olay hakkında hiçbir fikrinizde yok. Sıkıntı yine o zaten.

tarzanca yazacam da, şu "high horse" dan inip, "assumption"ları kıssan. izledik videoları falan.

Türk adaletine güvenimizin seviyesini söylüyorum hala şahitler falan diyorsun. 

şimdi dilenen özrün anlamı yok, ancak "haklıyız işte zorunda kalınca yazdı it" dedirtir. bunu o olay bittikten sonra 2-3 ay içinde yazacaktı. 

4 dakika önce, Natanyal dedi ki:

Bir de transferde yok, millet uğraşacak şey arıyor sdfsd

2 hafta önce tatilde babamların yanına gittim, "oğlum Beşiktaş kapandı mı hiç ses yok" dedi. 

Sosyal ağlarda paylaş

bu orhan ak işinin kurumsal iletişimi tam anlamıyla skandal oldu. tüm camia işi gücü bıraktı yardımcı antrenörü tartışıyor, fb ve gs’nin yardımcı antrenörlerinin adını kimse bilmiyordur bile. almanya’nın köyündeki tv’nin bile yayınladığı sezon başındaki boktan hazırlık maçında bile taraftar yardımcı antrenörle didişiyor. takım da kötü, vodafone’da çıkacak olaylarla iyice düşecek. bomboş bir sezon bizi bekliyor.  

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Raze dedi ki:

şimdi dilenen özrün anlamı yok, ancak "haklıyız işte zorunda kalınca yazdı it" dedirtir. bunu o olay bittikten sonra 2-3 ay içinde yazacaktı. 

heh bence de zaten benim fikrimde buydu üstte dedim. Hadi o dönem yazmadın, Avcı imza attığında yapacaktın. Camiasının taraftar ivmesini, davranışlarını kavrayamayan bayağı basiretsiz bir iletişim yönetimini var şuan kulüpte. şuan edilen özürün hiçbir anlamı yok aynen ve katılıyorum, zaten karşıtları daha da güçlendirdi. Yapılan her hamlenin nasıl sonuçları olacağını düşünmeleri gerekiyordu.

Sosyal medya takip etmeyen, Youtube kanalından canlı yayın bile beceremeyen bir iletişim şubesi var şuan gerçi biz ne diyoruz asdfasd 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...