Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışında iş bulmak/açmak

adamınbiri

Öne çıkan mesajlar

12 saat önce, allahless dedi ki:

Belçikalı ekonomi phdli bir arkadaşım kafayı kırıp aşçılık okumaya başlamıştı. belçika ve hollanda'da gıda/restoran işine girmenin zorluğundan dem vuruyordu paso. Eğitimi bitene kadar sürekli etkinlik veya sipariş bazlı çalışıyordu. kendi işletmesini açma yetkisini alınca şartlar daha hafif diye kuzey fransaya taşınmıştı en son.

avustralya'da da almanya'da da restoran işletmiş kuzenlerim var. onların döneminde kendi restoranını kurmanın zor olmadığından emininm, hiçbiri aşçı falan değil çünkü, fakat şu an hiç öyle değildir göçmen akımından dolayı.

almanya ya gel donerci ac, bolluk icinde yasa.

anca benim gibi mallar master phd pesinde kosturuyor almanya da.

Sosyal ağlarda paylaş

Ankara antlaşması ile UK'e gidip çalışan aşçı arkadaşım var.

Şirket olarak danışmanlık şirketi kurdu. Mekanlara mutfak, menü vb. konularda danışmanlık veriyor kağıt üzerinde, gerçekten de yapıyor aslında o işi ama her zaman iş gelmiyor tabi o taraftan. Onun dışında full time türk kebapçısında çalışıyor öyle kazanıyor parasını.

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, senko dedi ki:

almanya ya gel donerci ac, bolluk icinde yasa.

anca benim gibi mallar master phd pesinde kosturuyor almanya da.

dönerciler muhtemelen senden fazla kazanacaklar uzun süre sdf

ama tam phd yapılacak yer yav doyçland. gelir azdır belki ama  entelektüel datmin anlamında güzel tercih bence.

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Holy dedi ki:

Ankara antlaşması ile UK'e gidip çalışan aşçı arkadaşım var.

Şirket olarak danışmanlık şirketi kurdu. Mekanlara mutfak, menü vb. konularda danışmanlık veriyor kağıt üzerinde, gerçekten de yapıyor aslında o işi ama her zaman iş gelmiyor tabi o taraftan. Onun dışında full time türk kebapçısında çalışıyor öyle kazanıyor parasını.

Şu ankara antlaşmasına da çok kolay diyorlar da ben el atsam kesin sistem değişir diye bulasmadim. Benim de bu sene 3 arkadaşım gitti  öyle 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...