Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

On 20.05.2019 at 12:30, ahmedinejad dedi ki:
  Gizli içeriği göster

ya gerçekten 10 dakika tyrionu yürüteceğinize, 10 dakika freefolk'u kuzeye yürüteceğinize bran'a iki kelimle konuştursaydınız biraz bir şeyler anlatsaydı. bi dany'nin ölümü güzeldi şu bütün bölümde. of darlandım gerçekten. 

abi salaklar bilmiyorlar ki ne olduğunu. kitap bitti bunlar yamuldu. demek ki bunlardan en fazla uyarlamacı olurmuş ötesi yok.

yoksa 6 bölümde çok boş sahne vardı böyle. karakterleri doldurmak istesen yapardın. denemediler bile sdfg.

dombili de kitap bundan farklı bitecek demiş. yazarsa tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

Tam olarak şöyle dedi:

"How will it all end? I hear people asking.   The same ending as the show?  Different?

Well… yes.  And no.  And yes.   And no.   And yes.   And no.   And yes.

I am working in a very different medium than David and Dan, never forget.   They had six hours for this final season.   I expect these last two books of mine will fill 3000 manuscript pages between them before I’m done… and if more pages and chapters and scenes are needed, I’ll add them.   And of course the butterfly effect will be at work as well; those of you who follow this Not A Blog will know that I’ve been talking about that since season one.   There are characters who never made it onto the screen at all, and others who died in the show but still live in the books… so if nothing else, the readers will learn what happened to Jeyne Poole, Lady Stoneheart, Penny and her pig, Skahaz Shavepate, Arianne Martell, Darkstar, Victarion Greyjoy, Ser Garlan the Gallant, Aegon VI, and a myriad of other characters both great and small that viewers of the show never had the chance to meet.   And yes, there will be unicorns… of a sort…

Book or show, which will be the “real” ending?   It’s a silly question.   How many children did Scarlett O’Hara have?

How about this?  I’ll write it.   You read it.  Then everyone can make up their own mind, and argue about it on the internet."

Sosyal ağlarda paylaş

Bence finalda birkaç major karatkerin sonu şişkonun planaldığı gibiydi ama şimdi o kadar boktan götürdüler ki bu planlanan sonra kimse ikna olmadığı için son anda birkaç çakallık yapıp kitapları erteliyor, değiştiriyor diğer alternatiflere. En azından birkaçını. Veya zaten çok farklı planlamıştı onları görüceğiz, ama dizi finalinden baya farklı olacak hissediyorum onu.

Sosyal ağlarda paylaş

yazmaya vaktim yok, siz çekin çekebildiğiniz kadar arasını ben doldururum da demiş olabilir.  Dizinin kitabını yazacakmış gibi geliyor bana daha çok.

Ben bran'ın visionlarının bir yere bağlanacağını düşünmüştüm. NK bunu kovalıyo hatıraları bende vs aq sen kimsin adamın hafızası niye sende. Mad kingi delirten bu mydu mesela vs çözülmedi abi. 

eleman khalessiyi öldürmüş, orada onu takma dildolarla şaaparlar ne tutsak etmesi. Hele ki baş pipisiz bu kadar uyuz bir karaktere bürünmüşken jon'u zaten yaşatmaz. Sonra gelmiş kral seçin o halde diyo. Sen kimsin lan?  Kral seçecekler de gerdek mağduru, diğeri meme emici tayfası falan. Hayırdır birader siz nerdeydiniz bizi ölüler düdüklerken?  jon dortrakilerin yanından geçiyor asdzxcasdzx adamlar kıtadan ayrılıyo bunlar elemanı gene de kuzeye sürüyo falan yanında kargalar ciddi ciddi duruyo zxcxzsad 

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, paradoksalkedi dedi ki:

Bence finalda birkaç major karatkerin sonu şişkonun planaldığı gibiydi ama şimdi o kadar boktan götürdüler ki bu planlanan sonra kimse ikna olmadığı için son anda birkaç çakallık yapıp kitapları erteliyor, değiştiriyor diğer alternatiflere. En azından birkaçını. Veya zaten çok farklı planlamıştı onları görüceğiz, ama dizi finalinden baya farklı olacak hissediyorum onu.

6 saat önce, samaella dedi ki:

yazmaya vaktim yok, siz çekin çekebildiğiniz kadar arasını ben doldururum da demiş olabilir.  Dizinin kitabını yazacakmış gibi geliyor bana daha çok.

Ben bunun tam tersini düşünüyorum, hatta dizideki bi kaç boşluk ve tutarsızlık da kitap arclarını takip etmemelerine rağmen tüm major karakterlerin sonunu kitap sonlarına eşleştirmeye çalışmalarından oldu. Bununla ilgili D&D'nin açıklaması var, yolculuğu biraz değiştirebiliriz ama aynı yere varacağız minvalinde. Bi ikincisi GRRM'in şimdiye kadar yapmam dediği (ve gördüğümüz kadarıyla yapmadığı) bişey varsa o da insanların tahminlerine/fikirlerine göre kitaplarını değiştirmek. Daha 3. kitap çıktığında millet lan R+L=J demeye başlamış hani geçiyorum 5. kitabı falan, yine geçmiş açıklamalarına baktığımızda serinin finali kafamda net olarak var ve D&D'ye anlattım, ben ölsem bile bununla gider bitirirler de diyor.

Winds of Winter'ın bitmeme nedeni (büyük ihtimalle) Quentyn'in ölümünün Dany - Dorne bağlantısını sıkıntıya düşürmesi, fake aegondan sonra dorne un baya etkisiz kalması gerekecek. Zaten oraları hala yazmadığı için (yoksa dorne sezonları çekilirken winds of winterın chapterlarının yarısını falan yazıp bitirmişti) dorne plotu bu kadar saçma çekip bitirip kapattılar, gerçekten ellerinde materyel olmayan yer orasıydı çünkü GRRM'in de net fikri yok nasıl ilerleyeceği konusunda.

Alıntı

Ben bran'ın visionlarının bir yere bağlanacağını düşünmüştüm. NK bunu kovalıyo hatıraları bende vs aq sen kimsin adamın hafızası niye sende. Mad kingi delirten bu mydu mesela vs çözülmedi abi. 

Mad king ya da diğer deliren krallar, kafayı kehanetle bozup ejderha olmaya çalışanlar falan bi ihtimal direk Bran'dan olmasa da 3ER öncüllerinden etkilenmiş olabilirler, amaç mesaj vermekken yanlışlıkla delirtmiş olabilirler falan böyle bi teori var ama bana zayıf geliyor, tamam time is a flat circle ama bu da fazla zorlama biraz. Night King diye bi karakter kitaplarda hiç yok zaten, olacağından emin değilim orda bi BIG BAD ihtiyaçları vardı koyup zart diye öldürdüler sonra da. White Walkerların gelişi ve gidişi daha farklı işlenecektir kitaplarda, dizide CotF bağlantısını bile gördüğümüze şükredelim.

Alıntı

eleman khalessiyi öldürmüş, orada onu takma dildolarla şaaparlar ne tutsak etmesi. Hele ki baş pipisiz bu kadar uyuz bir karaktere bürünmüşken jon'u zaten yaşatmaz. Sonra gelmiş kral seçin o halde diyo. Sen kimsin lan?  Kral seçecekler de gerdek mağduru, diğeri meme emici tayfası falan. Hayırdır birader siz nerdeydiniz bizi ölüler düdüklerken?  jon dortrakilerin yanından geçiyor asdzxcasdzx adamlar kıtadan ayrılıyo bunlar elemanı gene de kuzeye sürüyo falan yanında kargalar ciddi ciddi duruyo zxcxzsad 

Grey Worm kitaplarda bu kadar ön plana çıkmaz çünkü kitapta lead rolde bi person of color a ihtiyaç yok, zaten kişiliği de öyle aşka dalayım falan bi kişilik değil. Beelki missandei ile aralarında bi arkadaşlık ilişkisi doğabilir zamanla, sonra kaybedince gerçek kaybı yaşar bi POV chapterı görürüz falan ama o kadar ihtimal vermiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

On 21.05.2019 at 10:01, Rewendor dedi ki:

Sıkıntı bu işte, adamlar GRRM'ye "Abi bunun sonu nolacak" diye sormuşlar, adam da "şurada şu savaş olacak, bu ölecek o kalacak, bu adam böyle bitecke, şu şöyle olacak bu da buraya gidecek. Al arayı doldur" demiş. Adamlar o final noktalara arayı bağlamayı becerememişler.

GRRM yerinde olsum kıllık olsun diye bambaşka bir son yazardım :D... Söyledim dinlemediler derim üstüne birde...

Sosyal ağlarda paylaş

abi kusura bakmayın da istediğiniz son olmadı diye ağlamışınız hep, zaten ilk sezondan beri istemediğimiz şeyler oluyor evet son 2 sezon biraz sloppydi ama aşağı yukarı kitapta da sonlar benzer olucak bence, got'un frodosu olan bran aragorn endingine ulaşırken got'un aragornu olan jon frodo endingine ulaşıyor tam grrmlik bi ironi ki kendisi lotr ı baya seviyordu yanlış hatırlamıyorsam, onun dışında karakter gelişimleri daha yavaş olucağı için daha oturaklı olucak belki danynin delirmesini fısıltılara bağlayıp çanı duymamasını o sırada bi fısıltıya bağlayabilirler bile ki sonunda bran all according to keikaku çektiğinde flashbacklerle aslında kendisi greater good için dany ve önceki kralı delirtip kendini kral yaptığını falan okuruz ne bilim boşuna bitchlemişiniz bence bandwagona katılıp, dizi işte 6 bölümden bu kadar oluyo ben izlerken keyif aldım açıkcası.

Karakterlerin hızlı değişimine kızın, bullshit ballistalara ya da 3. bölümdeki stratejik hatalara kızın, 4. bölümün tamamı saçmalık zaten ona full kzıabilirsiniz dfdsfs, tamamlanmamış plotlara kızın ama üff dany niye delirdi ıyy bran nası king oldu jon niye gitti ühüüü demeyin yani.

Jaegerjaquez tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

internet böyle bir bug çıkardı eskiden izliyodun zaten konuşacak kimse yoktu seviyosan seviyodun

şimdi fanlar öyle örgütleniyo öyle mevzuya giriyoki yazardan senaristten daha çok olaya hakim olan gruplar var onlar daha ilgi çekici sonuçlar çıkarabiliyor falan tahminler tartışmalar işin büyüsü kaçıyo sonuçta kimse hiçbirşeyi beğenmiyor

lovecraft0Z tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aşağı yukarı "sonun" zaten böyle olması gerekiyordu :)... Sona giderken kullanılan  senaryo boktan olduğu için konuşuyoruz. Yoksa daha Bran kuleye tırmanırken aha gelecekte olacak bu çocuk diyorsun.

Ancak tabiki GOT u sadece meme var diye izleyenlerin bunu anlamasını beklemiyorum :D.

Sosyal ağlarda paylaş

Dany'nin delirmesine, Bran'ın kral olmasına, Jon'un gitmesine ühüü demiyoruz da bunların altı doldurulmadı diyoruz. İstediğimiz son olmadı diye değil, mesela kaç sezondur Arya Cersei'yi kessin diye bekliyorum ama niye Arya öldürmedi, niye moloz altında kalıyor demem mesela. Ama Arya'yı oraya kadar götürüp sonra haa tamam boşver o zaman demesi filan saçmaydı, sırf sokaklarda aptal aptal ejderhadan kaçsın diye o kadar dolaştırılmaz bir karakter. Ona laf ederim. Bir şeyi işleyeceklerse doğru düzgün işlesinler.

Ya da Jon'un sürülmesi tamam, ama bu kadar oldu bittiye getirilebilecek bir şey değildi kesinlikle. Bütün kıtada tanınan ve sevilen bir adam Jon. Özellikle Lordlar meclisinde herkes Jon'un kankasıydı neredeyse, Unsullied/Dothraki/Iron Islands/Dorne'un keyfi olsun diye bunu kabul etmeleri saçma. Ha tabi Unsulliedlar ve Dothrakiler mitoz bölündükleri için ondan çekinmiş olabilirler, hak veriyorum.

Dany'nin delirmesinin altı dolduruldu tamam, genlerinde var, çok kısa sürede yakınlarından bayağı kayıp verdi, en güvendiği kişiler ihanet etti, hem de en başından beri insanları yakmaya meyilliydi, ama delirme kısmı bayağı kötü işlenmişti.

Bran'ın kral olmasının altı tamamen boş bırakıldı. Hadi diyelim kral olmaya en başından beri niyeti vardı, geleceği görüp nasıl kral olabileceğini biliyordu, en başından beri herkesi kral olacağı rotaya ufak ufak yönlendirdi, sonrasında çat diye just according to keikaku çekti. Ama bunun açıklanması ve işlenmesi kötüydü bile diyemiyorum, hiç yoktu. Bir foreshadowing gösterseler(Hm bak ileride şu olacak gibisinden), bir ima etseler (Dany'nin delireceğini bile bile kimseye bir şey söylememesi mesela), hadi o olmadı kral olduktan sonra flashbackle anlatsalar bakın bu böyleydi filan diye itiraz etmezdim. Çünkü daha önceden de dediğim gibi çok derinlik katılabilecek bir konu bu. Ama onun yerine bücürün 10 dakikalık goygoyuyla "ha tamam bunu kral yapalım o zaman" diye bağlıyorlar.

Türk filmi gibi aptal aptal yarım saat bakışmaya harcayacakları screentimeı bize bunları aktarmak için kullansınlar diyoruz yani.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...