Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Bence hikaye yine ok ama dialoglar ve sahne atlamalarindan ötürü çok malca oldu. Yani örneğin 

Spoiler

Jon un yakalanisini falan bile göstermiyorlar ben eşşeğim. Yakalandı olarak görüyoruz. Hop konsey toplanmış ne ara geldiler lan winterfell den ordan burdan. Bran için de en azından bi twist  şarttı. Hani en baştan planlafihina dair bir flashback. Çünkü planladığı bariz.

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, Red dedi ki:

Bence hikaye yine ok ama dialoglar ve sahne atlamalarindan ötürü çok malca oldu. Yani örneğin 

İçeriği gizle

Jon un yakalanisini falan bile göstermiyorlar ben eşşeğim. Yakalandı olarak görüyoruz. Hop konsey toplanmış ne ara geldiler lan winterfell den ordan burdan. Bran için de en azından bi twist  şarttı. Hani en baştan planlafihina dair bir flashback. Çünkü planladığı bariz.

saç sakal var işte bütün karakterlerde belliki bir zaman geçmiş, üzerine baya olaylar olmuş vs izlenimi yaratılmışta. yinede çok çiğ.

Sosyal ağlarda paylaş

@lovecraft0Z

5 gün önce

Spoiler

2- 'The dragon cries out, but doesn't kill Jon'

You can guess this one. The framework for Jon killing Dany is too obvious by now; it's what the writers want. They could throw a curveball and have Tyrion do it (which honest to god would be better writing from an arc standpoint and less rushed, but still bad writing), but signs point strongly to Jon killing Dany.
Something subtle and 'romantic,' i.e. a dagger in the heart or stomach. The reason for this is so they can get that cheap, overused cliche where the weapon goes in offscreen, followed by a reveal shot.

Regardless of who kills her, they're going to try to pump up the sappiness on it HARD. There will be an angry dragon bellowing mournfully. This will be followed by a moment it will either look at the killer with anger, or just fly off. In my mind the most sappy and predictable is "Jon kills Dany. Dany has a moment of self realization that she went mad. Dany dies peacefully. Dragon comes in all confused and angry. Dragon flies off to a better place (i.e. screenwriting cliche don't kill the cat)." If the dragon flies off carrying Dany across the ocean I'm going to fucking punch something.

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, Aceace dedi ki:

@lovecraft0Z

5 gün önce

Gizli içeriği göster

2- 'The dragon cries out, but doesn't kill Jon'

You can guess this one. The framework for Jon killing Dany is too obvious by now; it's what the writers want. They could throw a curveball and have Tyrion do it (which honest to god would be better writing from an arc standpoint and less rushed, but still bad writing), but signs point strongly to Jon killing Dany.
Something subtle and 'romantic,' i.e. a dagger in the heart or stomach. The reason for this is so they can get that cheap, overused cliche where the weapon goes in offscreen, followed by a reveal shot.

Regardless of who kills her, they're going to try to pump up the sappiness on it HARD. There will be an angry dragon bellowing mournfully. This will be followed by a moment it will either look at the killer with anger, or just fly off. In my mind the most sappy and predictable is "Jon kills Dany. Dany has a moment of self realization that she went mad. Dany dies peacefully. Dragon comes in all confused and angry. Dragon flies off to a better place (i.e. screenwriting cliche don't kill the cat)." If the dragon flies off carrying Dany across the ocean I'm going to fucking punch something.

adam birebir bilmiş ? ya genel anlamda işte lord of the rings gibi olmamasından bahsediyorum hani evlenip mutlu mesut krallığı adaletle yönetmek. Got tarzı hep değişikti ve kendi tarzına uygun şekilde garipliklerle bitti demek istedim. ha bazı boşluklar ve saçma atlamalar vardı evet

Sosyal ağlarda paylaş

Meh bir finaldi. Neyse geçen bölümler kadar saçmalamadılar en azından, ama vasattı yine de.

Spoiler

Drogon MVP. Fuck you and your throne diyip gitti ahahahah.

Yalnız Jon'u niye yakmadı, ben olsam yakardım. Targaryen diye mi? Gerçi Targaryenlerle dragonlar arasındaki ilişki nedir yalnız onu bile pek anlamadım, direkt kontrol mü ediyorlar, sadece anlaşıyorlar mı, niye dragonlar bunlara itaat ediyor (Dany'yi anneleri biliyorlardı ama önceki Targaryenler nasıl kontrol etmiş falan filan). Veya bu herif Targaryen, yanmayan versiyonundan filan çıkarsa rezil olurum, bari tahtı yakayım öyle gideyim filan dedi herhalde : p

(Neyse yeni kral tahtıyla birlikte paket olarak geliyor da iron throne'a gerek kalmadı)

Dany'nin gebermesi bayağı anticlimacticti ama başka şekilde de bağlayamazlardı herhalde, neyse bunu geçiyorum, önemsiz zaten.

Bran'ın Just according to keikaku çektiği kısım ahahahahah.

Gerçi dediğimin arkasındayım, Bran ne alaka ya? Tyrion'un güzelleme yaptığı kısımlar da çok zorlama olmuş, o kadar edebiyat parçaladıktan sonra Sam'i filan bile kral yapardın yani. Bran Hand of the King olsun, Maester olsun, başka bir şey olsun kral ne alaka?

Ama tabi diğer yandan geleceği görmesi filan işin içine girince biraz daha derinlik katılabiliyor, kral olma niyeti varsa, minimum eforla, pasif kalarak bu yola sapabileceğini önceden kestirip etrafını ona göre manipüle etmiş olabilir. Tabi bunu düzgünce işleyip açıklamaları gerekliydi, yapmadıkları için böyle havada kalıyor her şey.

Happy Ending Tier List:

#3 Sansa - MVP#2. Dany'yi kendisi gebertmiş kadar oldu. Bıçağı takan Jon olsa bile doğru sırrı doğru kişiye doğru zamanda çıtlatarak chain reactionı başlatmak filan, bilemiyorum. Littlefingerdan iyi öğrenmiş.

Hem istediği gibi Kuzey/Güney'i de böldü, bekleniyordu zaten, geçen bölümde de haritayı çatlatarak foreshadowingi vermişlerdi zaten. Kuzeyliler de bayağıdır isyan ediyordu güzel bağladılar bu kısmı.

#2 Bronn - Hem Highgarden, hem Master of Coin, yok artık. Tek jenerasyonda social status jump rekoru kırdı herhalde, bu kadar ballı başka karakter yoktur. Yalnız o masa kadrosunu sevdim, muhabbeti çok güzeldi. Dizi kendisiyle dalga geçiyor artık Master of Grammar filan diye lol, bayağı güldürdü o kısımlar. Sonra Bran de siz takılın ben AFK olup Drogona bakıcam diyip gitti ona da ayrı güldüm ahahah.

#1 Ghost - Good Boi. Sırf Kings Landing bölümünde CGI bütçesinin tamamını Drogona gömecekler diye piç gibi yollamışlardı Ghostu, bi veda sahnesini bi sevmeyi filan bile çok görmüşlerdi şerefsizler. Jon'a tekrar kavuştu, sevindim.

Yalnız bunlar niye Unsullied ve Dothrakilere şirin gözükmek için Jon'u sürgüne yolladılar ki? Üstüne bir de Jon'un Targaryen olduğunu bayağı bir kişi öğrenmişti, nasıl sürülmesine razı oldular? Lordlar toplantısındaki çoğu kişi de biliyordu, geri kalanları da kolayca ikna edebilecekleri kişiler. (Ayrıca kaç kişiye mektup yolladı bilmiyoruz ama Varys öğrendikten 15 dk sonra kıtadaki önemli kişilerin yarısının filan haberi olmuştur herhalde).

Oraya bir trial by combat yakışırdı yalnız. Sonra isterse Jon yine sürgünü seçerdi, ama Greyworm bir şekilde ölseydi keşke.

Hadi hiç olmadı, Unsullied ve Dothrakiler gemilere binip ayrılıyorlardı, ondan sonra Jon'a tamam tamam lan şaka yaptık diyip geri çağırabilirlerdi, kim ne diyecek yani : p (Gerçi Yara ve Dorne vardı Dany'ye bağlı, onlar kabul etmezdi, ama hem Kuzey hem Güneyde tahtta bir Stark var, kimi kime şikayet ediyorsun?)

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, ShadowFury dedi ki:

Meh bir finaldi. Neyse geçen bölümler kadar saçmalamadılar en azından, ama vasattı yine de.

İçeriği gizle

Drogon MVP. Fuck you and your throne diyip gitti ahahahah.

Yalnız Jon'u niye yakmadı, ben olsam yakardım. Targaryen diye mi? Gerçi Targaryenlerle dragonlar arasındaki ilişki nedir yalnız onu bile pek anlamadım, direkt kontrol mü ediyorlar, sadece anlaşıyorlar mı, niye dragonlar bunlara itaat ediyor (Dany'yi anneleri biliyorlardı ama önceki Targaryenler nasıl kontrol etmiş falan filan). Veya bu herif Targaryen, yanmayan versiyonundan filan çıkarsa rezil olurum, bari tahtı yakayım öyle gideyim filan dedi herhalde : p

(

kediler insanları büyük kedi görürmüş ya

o hesap işte

Sosyal ağlarda paylaş

valla benim de icime sinmedi bazi olanlar ama genel olarak iyi hatirliyacam game of u

keske son sezonu daha iyi olsaydi ama yapcak bisi yok ; onca eglendirdi beni bu gune kadar ; boyboy goygoyunu yaptik,guzel aksyonlar ve ilginc sahneler izledik

onumuzdeki dizilere bakcaz artik

the wire hala gelmis gecmis en iyi dizi , ama ejderha fln yok , daha iyi writing isteyen arkadaslara oneririm

Sosyal ağlarda paylaş

oh be finali minali, kim oldu kim kaldi, tahta kim comdu herseyi ogrendim, hic izlemeyerek son sezonu. kafam rahat.

yani bakiyorum, beyin bayagi kavramsal baglantiyi kuruyor, GOT un ilk sezonunu izleyip, az cok kim nedir diye bilip, o dunyanin mekaniklerini kafana yerlestirirsen, son kalan 5 sezonu spo yiye yiye kafanda canlandirabiliyosun ahah.

etkili bir zaman yonetimi aslinda, bir daha ki hype olan bir dizide denicem bunu asldkfj

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Bran direk kötü ya. Baya herkesi oynattı kendini kral yaptı sfd

Öbür Lordlar ne güzel Stark kral olsun, Kuzey kendi başına takılsın, hepsini kabul ettiler. Biri de demedi ki la madem kuzey brexit yapıyo o zaman bizde çıkıyoruz. Dorne ve Iron Islands zaten tahttan ayrılmak istiyorlardı.

Bide Jon'un cezalandırılmasını isteyenler çekip gitti Westeros'tan ama yine de Jon'u cezalandırdılar. Niye bu kadar taktılar ki Unsulliedleri. En fazla şehiri 1 ay kuşat zaten açlıktan ölecek hepsi. Şehir mi kaldı savunacakları. Gerçi Grey Worm malı ihanetle suçladığı adamın kral seçmesine izin verdi.

Dany'nin ölümünüde çat diye geçtiler. Nooldu ne etti insanlar. Zaten Westeros'un %90'ı ne Dany, ne ejderha, ne Night King, Three Eyed Raven hiçbirinden haberi yok. O lordlarda bu herşeyi görüyo ne demek la demediler.

Nights Watch ne ayak. Freefolk serbest değil mi artık zaten. 

Bronn'a ciddi ciddi hem Highgarden verdiler hem de master of coin yaptılar. Bari savaşta görseydik Bronn'u. Haketseydi. 

Bran niye Master of Whispers istiyo. Zaten herşeyi görüyo, biliyo. Bari Arya kalsaydı yanında. O master of whispers olsaydı. Faceless men trainingi tamamen boşa gitmeseydi.

Koskoca seriyi kerhane muhabbetiyle bitirdiler. Bravo D&D.

AAaaaAAaaaa neyse yazdıkça daha çıkıyo da. Uraşmaya değmez sdf 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Abi sakat köpek dünyanın hafızası diye ne söylerse her şeyi bilen ve gören olduğu için, otomatik olarak herkesin yaptığı şeyler aslında sakatı tahta getiren yolun bir parçası fikriyle senaryoyu açıklamaya çalışmışlar da yemez ya o. ne bir vision ne bir flashback hiç bişi açıklamdan olayları nasıl manipüle etmiş kanıtlamadan zart diye kral de geç sdf

ulan tüm krallığı pezevenklerin elinden alan jon'u sürgün etmeleri ama cüceyi hand yapmaları ve üstüne bronn'u master of coinliğe getirmesi sakatın kral olmasından bile kötü.

allahless tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...