Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

daha referans verdiğin şeyin gerçeğini bilmiyorsun bi de onu ad hominem şeklinde kullanıp bana laf çakmaya çalışıyorsun.

flipper değil o lassie. 

komik oluyor muşum. paşam sana bir şeylerin ne olduğunu türkçe de değil global karşılığıyla veriyorum. yazmana da gerek yok mousela sağ tıklayıp neymiş bu googlelayayım desen anlarsın. ama olur mu " ree ne dersen de saçmalıyosun " demek daha kolay. 

ben tekrar edeyim de aynı şeyi bir daha yazmayayım, yazdıydım derim geçerim.

Spoiler

senaryoyu falan harika diye nitelendirdiğim yok, sadece böyle olmamalı dediğiniz şeylerin aslında öyle olmayacağını yazıyorum. 

saçmalıkla addedilen bir çok yerin aslında contexti içerisinde omakul şeyler olarak karşılanabileceğini söylüyorum.

ha size geçmemiştir duygu anlarım. hangi karakterleri neye göre içselleştirdiğini ben bilemeyeceğim için içselleştirdiğin o karakterin de senin gibi dışardan bir gözmüşcesine her şeye çok mantıklı kararlar verebileceğini beklemek hata diyorum.

elbette vardır bir sürü saçma senaryo kısımları, elbtte var hay sokayım denen sahneler( mesela euron'ın i killed the king slayer diye ekrana bakması cringe'di.)

fakat eleştirirken kantarın topuzunu kaçırıyoruz bazen. şurasını da eleştireyim, dur şurasına da bi buse kondurayım, orası da bok gibi zaten diye bandwagonist tavırlarla hiçbir şey anlatmıyorsun abi.

X yeri şu kadar saçma derken bile o kadar genel konuşuyorsun ki neyi niye eleştirdiğini anlayamıyorum.

tüm sezon tutarsızlıklarla, plot armorlarla kaynıyor sacma sapan karakter kaynatılıyor ne demek abi. eloborate pls.

kısım kısım ver ben de diyim ki orada haklısın şurada değilsin falan.

benim tauntlarım lafıma takılma zaten onu oltaya gel diye yazıyorum. kolay triggerlanıyosunuz. 

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

tüm kötülükleri bi kenara bıraklım hepsi kabul edebilir belki de,

ULAN BU EURON UN OLAYI NEYDİ Bİ SİKE YARAMADI BOKTAN CIKAR GİBİ SAGDAN SOLDAN CIKIYOR Bİ DE

gemiden atlayıp jamie yi bulup duello etmesi neden yani. nasıl boş bir sahnediydi o amaç neydi, motif neydi, jamie ile orda karşılasma ihtimali kek

Flassh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

beklentim yoktu beklediğimden iyi çıktı bölüm sdf
sezon içerisinde izlemesi en zevkli bölüm olur heralde. 3. bölümdeki savaş aslında daha görkemli olmayı hakediyorken bunun görsel keyfi daha fazlaydı. hikaye ise zaten sezon başından beri devam eden saçmalığın devamı olmuş, ne aşağı ne yukarı. o konuda @sanssizsansli'ya katılıyorum ben. gene bolca saçmalık var da sezon içinde ama anlaşılabiliyor sdf

Spoiler

bence meydan muharebesi izletmek yerine şehir içi mücadelere yönelmeleri görsel açıdan güzeldi. Surların yıkılmaları, patlamalar ve hayatta kalmalar falan izlemesi keyifli. Ama hala şehirde dothrakileri görmek falan tam cringe.

Dany'nin mad queen'e bağlanmasının az da olsa açıklaması var da bence çok saçma yürütüldü. Bu saatten sonra tüm o secretı bilenleri öldürmezse hiçbir anlamı yok bu senaryoya bağlamalarının. Son bölümde sakat, cüce, sansa jon falan dinlemeden alayını öldürmesi gerekli bu madness'ı tutarlı kılabilmek için.

Clegane bowl güzel fight oldu ama arya komple saçma bir konumda kaldı cersei'nin peşine düşmekten vazgeçince.

Jamie'nin yakalandıktan sonra gene kaçabilmiş olması, Euron'la dünyanın en anlamsız versusunu yapmış olmaları ve cersei'ye varınca hiçbir şey olmamış gibi devam etmeleri sdfg.

Sosyal ağlarda paylaş

17 dakika önce, Flassh dedi ki:
  Gizli içeriği göster

tüm kötülükleri bi kenara bıraklım hepsi kabul edebilir belki de,

ULAN BU EURON UN OLAYI NEYDİ Bİ SİKE YARAMADI BOKTAN CIKAR GİBİ SAGDAN SOLDAN CIKIYOR Bİ DE

gemiden atlayıp jamie yi bulup duello etmesi neden yani. nasıl boş bir sahnediydi o amaç neydi, motif neydi, jamie ile orda karşılasma ihtimali kek

Bu dünyadaki korsanların motivasyonu hep aynı:

Sosyal ağlarda paylaş

Yani gayet güzeldi  - detaylara takılmıyorum - dany neden öyle yaptı çünkü zaten öyle biriydi, sevilip sevilmemesi değil olay sadece o ufak ayrıntılar son oktayı koydu.

Gayet iyi oldu yaptığı.

Law tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

dany'nin çıldırması için sebebe ihtiyaç yok aslında genlerden zaten delirebilir de sebep gerekirse sıfırdan gelerek kurduğu orduyla hayallerini gerçekleştirecekken başta aşık olduğu adam ve güvendiği danışmanları tarafından ihanete uğraması.

şehri alsa bile tahtta kalıcı olamayacağını fark edip başlarım sizin şehrinize devletinize halkınıza tohumunuza para mı verdim lan diyerek alayını yok etti işte. ölümü de arya elinden olacak muhtemelen.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Xenus dedi ki:

sdgsdglsdkgşsdlkşdgşl

Spoiler

of abi of, keyifle izliyemiyoz artık. senaryo çöp, görseller güzel. önceki sezonlara bakıyorum savaş sahnesi yok senaryo dialoglar müthiş. birde bu sezona bak, neyse abi 3. bölüm zamanıda yazmıştım, bu dizi artık yeni bir lost fiyaskosu oldu çıktı. beyini kenara atıp izlemek lazım, hübelek diye görsele tutulup "ne eyi dizi yapmışlar yow" diyeceksin yada mkdular güzelim dizinin diyeceksin fdsf fakthisshit ya.

GONDARCENGIZ tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

ya bir kişi şuna cevap verebilir mi madem hiçbirşeye umrunda değildi Jaime enin e neden North a gelip sözünü tutmak için Cercei i bıraktı? TO FUCK BRIENNE mi bunun cevabı. adamlar tüm Character Arc ını çöpe attılar ya. inanılmaz birşey gerçekten

Çıldırıcam gerçekten

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...