Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

On 13.01.2023 at 00:12, Harvey dedi ki:

Eternals yine felsefi açıdan, Shang Chi ise aksiyon açısından diğerlerine göre kendilerini öne çıkarıyorlar.

abi ikisi de o kadar kotu ki lc waikiki olmasaydi eger en kotu filmler bu ikisi derdim. edward norton'lu bir yere varmayan hulk filminden bile tatsiz, ironman3'ten falan bile kotu filmler ikisi de.

ki ironman3 hakikaten cok kotu bir film. en azindan acting'den kurtariyor film biraz.

ama eternals filminde hicbir sey yok. hani senaryo kotu, oyuncular inanilmaz berbat, cgi falan da sacma sapan. herhangi bir sey icin izleyim dedigimde sadece "lc waikiki filmi degil" diyebiliyorum.

shang chi de ayni sekilde berbat bir yazimi var. olaylarin gelisimi sirasinda o kadar cok boguk gidiyor ki

Spoiler

gizli sehir miydi neydi, oraya gidisleri ve oradaki tum olaylar. trevor ve yaninda ne oldugunu unuttugum dandirik bir karakter falan da vardi. pek kotuydu.

bence filmin tek yapilma amaci otobus sahnesindeki teknolojiyi denemek olabilir

hani "x'de oyle zaten" demek sunun gibi ama, benzer icerikler ile yapilan iki yemek var, birisi bok gibi, digeri leziz.

"ama abi ikisinin de icinde sogan ve salca var!"

yemeklerin 65%i gibi evet icinde salca ve sogan var abi...

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, dasaaa dedi ki:

abi ikisi de o kadar kotu ki lc waikiki olmasaydi eger en kotu filmler bu ikisi derdim. edward norton'lu bir yere varmayan hulk filminden bile tatsiz, ironman3'ten falan bile kotu filmler ikisi de.

ki ironman3 hakikaten cok kotu bir film. en azindan acting'den kurtariyor film biraz.

ama eternals filminde hicbir sey yok. hani senaryo kotu, oyuncular inanilmaz berbat, cgi falan da sacma sapan. herhangi bir sey icin izleyim dedigimde sadece "lc waikiki filmi degil" diyebiliyorum.

shang chi de ayni sekilde berbat bir yazimi var. olaylarin gelisimi sirasinda o kadar cok boguk gidiyor ki

Eternals'in tek iyi yönü oyuncular, ama ilginç olan şey senin buna berbat demiş olman.
filmin en büyük sıkıntısı editing konusuydu. her şeyi aynı anda göstermeye çalışıp hiçbirini doğru düzgün gösterememişler parça parça patlamış.

öte yandan Shang Chi'nin en iyi yanı da writing ve story telling. mesela iki ana karakterin (Shang Chi ve yavuklusu) modern toplumlarda yeni nesil gençlerinin yaşadığı "topluma adaptasyon ve yerini bulamama sorunu" üstüne eğiliyor. diğer yandan Çin martial arts filmi havasında bir sonuç çıkarmışlar, bir Hero değil ama yine de çok güzel sahneler var.

LC Waikiki'nin son Thor'uyla kıyaslanamaz bile bunlar. o filmde oyunculuk yoktu, hikaye yoktu, yönetmenlik yoktu, sadece Valkyrie'nin kolları vardı ki o da tek başına filmi kurtarmaya yetmiyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

On 12.01.2023 at 20:12, Harvey dedi ki:

Bütün MCU böyle zaten ? Iron Man, Infınıty War, Endgame, Ragnarok ve Doctor Strange'den başka doğru düzgün film yok ki MCU'da. Hepsi eh işte tier filmler.

Sadede gelince hepsi capeshit

Guardians of the Galaxy, Flash Gordon tarzı bir film yaptığı için leziz olmuştu, Winter Soldier da belki de en iyi MCU filmidir. Ragnarok diyip şunları dahil etmemek olmaz.

Sosyal ağlarda paylaş

ragnarok'a yetmez ama evet diyenler love & thunder'ın önünü açtı. "madem çok beğendiniz alın size 8 şeritlisi" dedi lc waikiki. kimse de durdurmadı "halkımız bunu istiyor" dendiğinden.

mcfarlane gibi bu adamları seslendirme odasına hapsetmek ve ellerine kalem, kağıt, tablet filan vermemek lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya diziler çok iyi başlayıp (loki ve scarlet witch in dizileri) sonra bir baştan savma ve sıvama havasına girdiler.bu iki diziden sonra her dizi bir öncekini aratır oldu.she hulk misal bütün zamanların izlediğim en kötü şeydi herhalde baya da potansiyel vardı ve ilk bir iki bölüm de gayet iyiyken neden bu hale getirdiler anlamak güç.bilerek mi yapılıyor acaba??

Sosyal ağlarda paylaş

Loki, Moon Knight, Winter Soldier bence dört dörtlük dizilerdi, derli toplu bir hikaye akışı ve keyifli sahneler sunuyordu. ama tabii biraz ne beklediğinize göre (Lost ending beklemek gibi) değişebilir.

Eğer Hawkeye'i "Christmas" maksadıyla izlerseniz o da işlevini karşılıyordu. light bir aile şovu. sonunda New York'ta çam ağacı sahnesi bile koymuşlardı ne olsun daha ?

Scarlet Witch'te "baştan savma ve sıvama" denebilecek iki şey vardı, biri Quicksilver'a yaptıkları tuhaf twist diğeri de son bölümdeki senaryoyu son anda değiştirdiklerinin fazla belli olması. Ama o dizinin bölümlerinde genel bir sıkıntı olduğuna inanmıyorum.

Ms. Marvel hakkında yorumum aile ilişkileri sahneleri ve diyalogları başarılı olmuş ama aksiyon sahneleri berbat yapılmış şeklindeydi.

She-Hulk ise tam bir faciaydı. hiç girmeyeyim.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Thor kadar boşlanmış ve kötü olmasa da bence de bayıktı wakanda forever.  Namor iyiydi genel olarak,  ama ekranda dengeleyecek bi chadwick aradı tabi gözler. Bide akışı bi garipti filmin, yani tamam süper kahraman filmi seviyesinde bi senaryo bekliyoruz tabi ama bazı sekanslar zart diye kesildi bi sonraki sahneye geçti falan böyle kopukluk hissettirdi film. Diğer marvel filmlerinde olmayan adını tam koyamadığım bi amatörlük vardı sanki bunda.

Sosyal ağlarda paylaş

şu üsttekilerden Loki S2 ve GotG v3'ü merak ediyorum sadece. diğerleri gereksiz spin-off gibi geliyor bana hep.
Secret Invasion'da Quake (Daisy) ve Spider-Woman görsek güzel olabilirdi ama Nick Fury'i bile dumbed down ettiklerinden beri onun üstüne bir filmin etkili olabileceğini pek düşünemiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...