Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

İyi bi komedi değildi, eski filmlerinden de daha kötüydü. Thor un comic relief tarafının olması tüm film boyunca devam eden dandik punchlinelar için bi bahane değil, keza MCU standartlarına göre bile baya zayıf kalan plot ve karakterler için de bahane değil. Bide kafayı kapatma falan boş argüman, zaten fular filmi izlemiyoruz çok büyük bi derinlik yok hiç bi filmde. Şimdiye kadar alışageldiğimiz bi standart vardı, onu yakalayamamışlar işte. Neredeyse Eternals kadar, hatta daha bile kötü bi filmdi bence.

Sosyal ağlarda paylaş

iyi bir film degil, sinemada izlemek icin herhangi bir sebebiniz yok. ben sizin yerinizde olsam su mesaji okuduktan sonra bu filmi sinemada izlemeye para vermem hatta.

hmm. 14 civari yaslarda cocugunuz varsa onunla gidin ama, cocuklar sevecektir bu filmi. 25 yasin ustu icin ise kesinlikle uygun degil.

filmin ilk yarisi cok cok cok kotu espriler ustune kurulu. ilk yarisini berbat bir bayat espri maratonu olarak dusunebilirsiniz. rastgele ortaya atilmis 100 espriden birisi suratinizda bazen mini bir gulucuk oturtabiliyor. o kadar kotu ki credit rollu dikkatlice okudum "belki guldur guldur ekibinden yardim almis olabilirler mi?" diye.

evet sakalar o kadar kotu!

veya komik olmayan universiteli genclerin kendi arasinda yazdigi bir geyik hissiyati veriyor.

o kadar kotu.

filmin adi hababam sinifi thor, kutsal damacana thor & love olabilirmis.

o kadar kotu.

sonrasinda biraz iyilesse dahi bu igrenc yazim, dandik karakterler, manasiz sahneler bu asi sulandirilmis boktan super kahraman komedisini kurtaramiyor. film ne super kahraman filmi olabiliyor, ne bir ask filmi, ne bir komedi, ne de derin karakter anlatimi iceriyor.

bu kadar yaziya ramen eger hala yine izleyecekseniz ilk kisminda christian bale sahnelerini izleyip, kalanini sadece hizlica gozden gecirip 2. kismindan izlemeye baslayabilirsiniz. (russell crowe ve sonrasi)

ancak su var ki, film bu 2. kisimin momentumunu devam ettirerek de bit(e)miyor.

asiri klise ve son derece kotu yazilmis final sahneleri (boys'un final sahnesi ile kucuk paralellikler tasiyor aslinda. iliski dinamiklerinin nasil yazilmasi gerektigini gosterirken, thor nasil yazilmamasi gerektigini gostermis.) ve yine sulandirilmis bir epilogue ile tamamlaniyoruz bu sinema deneyimini.

ozetle filmdeki iyi seyler, bale'in performansi, sicak yaz gunlerinde soguk sinema/ev ortami saglayabilmesi vs.

sinemada izleyip 2 saat 16 dakika + reklamlar + sinemaya gitme-gelme suresini harcamayin. evde bir seyler yaparken bir yandan da bu ortalama filme bakabilirsiniz.

eger marvel filmlerini seviyorsaniz (seviyorum) tarafli davranip 6 puan verebilirsiniz.

her neyse, bu film iyi bir film degil.

Spoiler

ciglik atan keciler filmin bir yerinde osurmus ya da sicmis olsaydi recep ivedik filmi olurdu. o kadar kotu bir film.

edit2:

thorteamup6.png

bu sahne edward norton hulk'tan bile daha kotu bir marvel filmi izleyeceginizin garantisidir.

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, dasaaa dedi ki:

iyi bir film degil, sinemada izlemek icin herhangi bir sebebiniz yok. ben sizin yerinizde olsam su mesaji okuduktan sonra bu filmi sinemada izlemeye para vermem hatta.

hmm. 14 civari yaslarda cocugunuz varsa onunla gidin ama, cocuklar sevecektir bu filmi. 25 yasin ustu icin ise kesinlikle uygun degil.

filmin ilk yarisi cok cok cok kotu espriler ustune kurulu. ilk yarisini berbat bir bayat espri maratonu olarak dusunebilirsiniz. rastgele ortaya atilmis 100 espriden birisi suratinizda bazen mini bir gulucuk oturtabiliyor. o kadar kotu ki credit rollu dikkatlice okudum "belki guldur guldur ekibinden yardim almis olabilirler mi?" diye.

evet sakalar o kadar kotu!

veya komik olmayan universiteli genclerin kendi arasinda yazdigi bir geyik hissiyati veriyor.

o kadar kotu.

o kadar kotu.

sonrasinda biraz iyilesse dahi bu igrenc yazim, dandik karakterler, manasiz sahneler bu asi sulandirilmis boktan super kahraman komedisini kurtaramiyor. film ne super kahraman filmi olabiliyor, ne bir ask filmi, ne bir komedi, ne de derin karakter anlatimi iceriyor.

bu kadar yaziya ramen eger hala yine izleyecekseniz ilk kisminda christian bale sahnelerini izleyip, kalanini sadece hizlica gozden gecirip 2. kismindan izlemeye baslayabilirsiniz. (russell crowe ve sonrasi)

ancak su var ki, film bu 2. kisimin momentumunu devam ettirerek de bit(e)miyor.

asiri klise ve son derece kotu yazilmis final sahneleri (boys'un final sahnesi ile kucuk paralellikler tasiyor aslinda. iliski dinamiklerinin nasil yazilmasi gerektigini gosterirken, thor nasil yazilmamasi gerektigini gostermis.) ve yine sulandirilmis bir epilogue ile tamamlaniyoruz bu sinema deneyimini.

ozetle filmdeki iyi seyler, bale'in performansi, sicak yaz gunlerinde soguk sinema/ev ortami saglayabilmesi vs.

sinemada izleyip 2 saat 16 dakika + reklamlar + sinemaya gitme-gelme suresini harcamayin. evde bir seyler yaparken bir yandan da bu ortalama filme bakabilirsiniz.

eger marvel filmlerini seviyorsaniz (seviyorum) tarafli davranip 6 puan verebilirsiniz.

Gizli içeriği göster

ciglik atan keciler filmin bir yerinde osurmus ya da sicmis olsaydi recep ivedik filmi olurdu. o kadar kotu bir film.

edit2:

thorteamup6.png

bu sahne edward norton hulk'tan bile daha kotu bir marvel filmi izleyeceginizin garantisidir.

Taika Waititi Cüneyt Arkın ustaya giderayak saygı duruşu mu yapmıs asdsasdsas

Spoiler

EeAS-FIXgAAJmur.jpg

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 11.07.2022 at 09:16, dasaaa dedi ki:

o kadar kotu.

İçeriği gizle

edit2:

thorteamup6.png

filmin özeti olmuş bu.

"The Mighty and Worthy Thor: Jane Foster and The Unworthy Thor: Thor" hikayesi çizgi roman dünyasında gördüğüm en dandik ve salakça hikayelerden biriydi. Bu film için de hiçbir beklentim yoktu. ama 

süper oyuncular, multimilyon bütçeler... sonuç yine hüsran ötesi.

Metacritic Metascore: 57, User Score: 5.3
Rottentomatoes Reviews: %67, Audience: %78
IMDb: 6.8 / 10

fazla bile vermişler.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

spawn ile marvel arasında bir bağ yok ki. ayrıca jamie foxx'un spawn olacağı bir film pre-productionda

"ComicBook.com'a konuşan Foxx, "Bir sürü konsept gördüm. Çünkü Todd her gün bunu yapıyor. Her gün bir şeyleri düzeltiyor ve bu konuyla ilgili çalışmalar yapıyor. Bana göre bunu gördüğünüz zaman anlayacaksınız. Şunu söyleyebilirim ki Todd öyle bir pelerin tasarlıyor ki izlediğiniz ekran kadar büyük olacak. Tüm açık yüreklilikle söyleyebilirim ki Todd ile konuştum ve bunu çok özel bir şey yapmak istiyoruz. İlk Spawn filmini ve HBO versiyonlarını izlediğimi hatırlıyorum. Bizim yapmak istediğimiz neredeyse tamamen orijinal gibi hissettiren bir film, çok fazla detay vermeden bunu söyleyebilirim." dedi."

eregorn tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

12 dakika önce, Pordakal dedi ki:

Parayi she hulk'a falan gömeceklerine, spawn haklarını alıp kaliteli bi filmle beraber phase 5'e koyup beklentiyi çok daha yükseğe çıkarabilirlerdi.

Belki quality over quantity geri gelirdi şahane bi spawn girişiyle beraber 

marvel filmlerine bayılan biri olarak spawn'ın marvel içinde +16 film olmasını istemem

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...