Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

47 dakika önce, Laurelin dedi ki:

sirf mayonez olsa iyi, donere sarimsak sosu ve ketcap vs de koyuyorlar

sade almak isteyince "turkmusun?" sorusuna muhattap oluyorsun adsffads

Arti patates bolca, vicik vicik oluyor.. Resimdeki ekmek veya pidenin icinde..

1494597246532-kebabs-netherlands-europea

Scalanova tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

en unlu turk yemegi:

Kapsalon-Portrait.jpg

pattis ve doner ustune kasar peynir eritip zibilyon sos dok yesillikle, o beyaz sarimsak sosu iste

ben anlatmaya calisiyorum burada kebab dedigin fast food degil fine diningdir, sushi ne kadar fastfood olursa kebapta o kadar olur diyede inandiramiyoruz ? sonra beytiyi gorunce gozleri cikiyor vs

Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, Laurelin dedi ki:

sirf mayonez olsa iyi, donere sarimsak sosu ve ketcap vs de koyuyorlar

sade almak isteyince "turkmusun?" sorusuna muhattap oluyorsun adsffads

13 saat önce, Sam dedi ki:

of midem kalktı ki kolay kolay iğrenmem.

cultural appropriation deyip twitter'dan cancellamak lazım ketçap mayonezli sarımsaklı döneri.

12 saat önce, Scalanova dedi ki:

Arti patates bolca, vicik vicik oluyor.. Resimdeki ekmek veya pidenin icinde..

12 saat önce, Laurelin dedi ki:

en unlu turk yemegi:

pattis ve doner ustune kasar peynir eritip zibilyon sos dok yesillikle, o beyaz sarimsak sosu iste

ben anlatmaya calisiyorum burada kebab dedigin fast food degil fine diningdir, sushi ne kadar fastfood olursa kebapta o kadar olur diyede inandiramiyoruz ? sonra beytiyi gorunce gozleri cikiyor vs

Avrupa'da yaşamanın en kötü yanı, Ankara döneri, Erzincan tulumu, Kaşarlı Kuşbaşılı Pide, Antep Lahmacun gibi nimetlerden uzak kalmak. Hele İngiltere döner kısmında iyice tırta bağlamış durumda. Adamlar dürüm bile yapamıyordu, soğuk döneri soğuk patatesle doldurup zor yenen bir ekmeğin arasına koyup veriyorlardı.

Fransa, İtalya, Yunanistan kendi yemeklerini çok güzel dağıtıyor her markette. Biz şunu becerememişiz.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Bone dedi ki:

Avrupa'da yaşamanın en kötü yanı, Ankara döneri, Erzincan tulumu, Kaşarlı Kuşbaşılı Pide, Antep Lahmacun gibi nimetlerden uzak kalmak. Hele İngiltere döner kısmında iyice tırta bağlamış durumda. Adamlar dürüm bile yapamıyordu, soğuk döneri soğuk patatesle doldurup zor yenen bir ekmeğin arasına koyup veriyorlardı.

Fransa, İtalya, Yunanistan kendi yemeklerini çok güzel dağıtıyor her markette. Biz şunu becerememişiz.

Yoo herseyin en iyisi de var nerden cikti bu genelleme. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Scalanova dedi ki:

Yoo herseyin en iyisi de var nerden cikti bu genelleme. 

Yoo herseyin en iyisi de yok.

bizzat sen kendin koymuşsun "döneri böyle satıyorlar" diye, sonra dönüp bana sataşıyorsun sdf. klişe Paticik tripleri ?

evet, "ÖZELLİKLE" ararsan bulabiliyorsun. ama "ÖZELLİKLE" araman lazım, sorun orada. Berlin'de Hasır diye bir yer varmış, çok methediliyor, ama sadece bu var mesela. Berlin dışında bir yerde yaşayayım dersen, "Kebab Shop" diye gittiğin yerlerde karşılaşacağın manzara, senin koyduğun resmin aynısı olacak. bunu inkar etmeyelim şimdi...

ya da git, meşhur zincir marketleri dolaş. en ara sokaktaki şubesinde bile ünlü markanın yunan feta peyniri var, ünlü markanın fransız camembert peyniri var, ünlü markanın italyan parmesan peyniri var. ama türk markaların tulum peyniri yok, dil peyniri yok, örgü peyniri yok... ha diyeceksin, "arka fakir mahallelerde world bazaarlar var, oralarda dandik markaların peynirlerini bulabilirsin". evet, bulabilirsin. ama benim bahsettiğim yere gelmiyor bu.

sonra gidersin "Arti patates bolca, vicik vicik oluyor.. Resimdeki ekmek veya pidenin icinde" dönerleri yersin.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...