Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

bone haklı genel olarak. thor, hulk vs. çizgi romanlardaki kadar güçlü değiller ama 10 senelik, bilmem kaç filmlik bir süreç ile karakterleri oturdu. Captain Marvel'i direkt top tier soktukları ve feminizm goygoyları ile direkt "Thor ile denk güçte" açıklamaları ile sundukları için zaten insanlar benimseyemedi.

Ben Brie Larson'ı seviyorum mesela, karaktere güzel oturmuş. Ama işte gelişim yaşamadığı için benim içinde içten içe çok sade geldiği yanları var. MCU geneline baktığımda da leş diyemem belki ama leşe yakın geliyor bana da. 

Spider-Man için mesela gayet güzel ilerliyor karakter gelişimi ki ikinci solo film meh olmasına rağmen. Strange bile az screen time'a göre müthiş gelişti. Marvel tak diye geldi ya... 

Ve Axe'in dediği gibi çizgi romandaki gibi gelse yine kabul edilirdi. Direkt tanrı olarak geldi. Aşırı basitleştirdiler karakteri. Baştan sona MCU'nun en kötü karakter hikaye kurgusunu yaptı adamlar feminist tayfayı orgazm edecekler diye... 

Ve totalde 7 film + 3 cameoluk kontratı var. 2 film 1 cameo aradan çıktı. Daha çok göreceğiz Marvel'i yani. Zaten bundan sonraki Arc kozmik güçler üzerine olacak. Strange - Marvel liderliğinde yeni Avengers geliyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, axedice dedi ki:

Wut? MCUda gücünün kaynağı space stone un patlama sonrası yaydığı enerjiyi soğurması, çizgiromanlarda daha farklı bi cihazın gücü yüzünden kree hybrid mi ne oluyor infinity stonelarla ilgisi yok. Güç absorbe etme olayı da çizgiromanlarda var MCU'da değil. Thanos taşı çekince dayak yiyor çünkü power stonela kafasına vuruyor, MCUda olaylar daha basit.

Sosyal ağlarda paylaş

sam, sizin derdiniz bla bla diye kestirip attığın için zerre umrumda değil dünyadaki tüm konular söylediklerin. meme-ify edip random konularda gözüme batan bazı yorumlarına taş atınca yazarsın artık senin benimle ne derdin var hoşt diye

ne biliyosun derdimi ya lol

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Cokomantis dedi ki:

sam, sizin derdiniz bla bla diye kestirip attığın için zerre umrumda değil dünyadaki tüm konular söylediklerin. meme-ify edip random konularda gözüme batan bazı yorumlarına taş atınca yazarsın artık senin benimle ne derdin var hoşt diye

ne biliyosun derdimi ya lol

kestirip atılan bir durum yok, sizin derken seni özel katmadım ama geçen yıl da aynı sohbet geçti burada, aynı gidişat yaşandı tartışmada. o zaman "yanlış hatırlıyormuşum" dendi, şimdi de bone "ben nerden bileyim" yazmış lmao. herkes görmüş ama kimse işaret edemiyor!

neden bu kadar alındın anlamadım, "derdiniz" deyince sen ne anladın ki ondan? brie larson'ı sevmemişsiniz işte axedice yazmış. "hayır sevmeniz lazım" filan demiyor ki kimse. bundan bana kan davası başlatmanın mantığı nedir?

al bunda da zenci düşmanıyız derdimiz bu diye sevmedik sam. hazır blm zamanı.

hayır bok gibi kara panter, 50 defa yazdım onu da detaylı neden bok gibi. öyle aktör kaynaklı bir durum da değil. bayağı buram buram ırkçı bir film. bütün wakanda'nın ne kadar kokuşmuş bir düzen olduğu ayrıca izah etmiştim, hiç öyle alkışlanacak bir ülke değil yapıldığı gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Bone dedi ki:

yav hangi sahnede olduğunu nerden bileyim ben. elimde yok şu an film, sırf sana dakika dakikasını söylemek için gidip indirip tek tek arayıp bulayım mı anlamıyorum ki. direk video veriyorum, onu izlemeyip "söyleyemedin, zaten hiçbiriniz cevab veremediniz, yine cevab veremiyorsunuz" moduna bağlıyorsun.

- filmin başında karakter nasıl savaşıyorsa, filmin sonunda da o şekilde savaşıyor, zerre bir şey öğrenmemiş oluyor. hatta aynen bu şekilde savaşmaya devam etmesini senaristler ödüllendiriyor, güçlerini boost ediyorlar.

- filmin başında Skrullları öldürüyor, katlediyor. sonra "aa Skrullar dostumuzmuş" diyip bu sefer Kree'leri katlediyor, filmin sonunda "kahraman" haline geliyor.

- önceki filmlerin içeriklerini yok sayıyorlar, SHIELD'in geçmişini görmezden geliyorlar, hatta Fury'nin bile göz olayındaki ciddiyeti yokediyorlar, her şey Carol Danvers'a bağlanıyor, ekibin "Avengers" olması bile onun sayesinde çıkıyor.

- film boyunca "siz beni çok ittiniz kaktınız, güç bende artık" diyerek artislik peşinde koşuyor, şımarık şımarık hareketler gerçekleştiriyor, bunun karşısında da herhangi bir conflictle karşılaşmıyor.

- sürekli ona "sen en zekisin, sen en güzelsin, sen en güçlüsün" şeklinde övgüler atıyorlar.

- ayrıca evet, Brie Captain Marvel olacak yapıda bir oyuncu değil, Katee Sackhoff olsa yine kurtarabilirdi.

ben bunlar yüzünden filmi sevmedim. sevmedim yani. bunlar yüzünden sevmedim. ama ısrarla "beyhude uğraş" diye tekrar edip sanki filmi çok sevdik de sevmemişiz role play'i yapıyoruz gibi davranıyorsun.

ha yok "bana dakika ver dakika" demeye devam edeceksen de buyur:

e bilmiyorsan neyi anlatıyorsun? hayalinden bir kurgu var, onu anlatıyorsun gördüğüm. videodan bana ne ayrıca? dakikasını söyleme sahneyi anlat, onu da yapamıyorsan aklında neyi hatırlıyorsun ki?

filmin başında psikolojik olarak limitlemişler, o limiterı kaldırıyor kendinden. "kendinize konan yapamazsın edemezsin diye konulan psikolojik limitleri sallamayın" gibi bir mesaj çıkarılabilir ki wakanda forever gibi ırkçı, mutlakiyetçi filmlerden sonra öpüp başıma koyarım anafikri.

hz ömer'i anlattın lol. tarihte var öyle gerçek karakterler.

shield retcon filmdeki tek kötü husus, onu ben de beğenmedim.

senin kendi yorumun, ben emireri, tetikçi olarak kullanılsın diye devamlı dizginlenen birinin o zincirleri kırıp zalimleri tokatlamasını gördüm.

nerede? ne zaman? ss or didn't happen.

katee bayağı yaşlı, brie larson'dan iyisi bulunur da ona gelene kadar başka oyuncu sorunları var mcu'da mark ruffalo gibi.

haklı olduğun bir kısım var, ikinci kısım subjektif, üçüncü kısım hayali. ben hayali olan kısmıyla tartışıyorum burada. sizin zevkiniz sizi ilgilendirir. ama dönüp dolaşıp strawman pompalıyorsunuz, yapmayın pls.

6 saat önce, Natanyal dedi ki:

bone haklı genel olarak. thor, hulk vs. çizgi romanlardaki kadar güçlü değiller ama 10 senelik, bilmem kaç filmlik bir süreç ile karakterleri oturdu. Captain Marvel'i direkt top tier soktukları ve feminizm goygoyları ile direkt "Thor ile denk güçte" açıklamaları ile sundukları için zaten insanlar benimseyemedi.

Ben Brie Larson'ı seviyorum mesela, karaktere güzel oturmuş. Ama işte gelişim yaşamadığı için benim içinde içten içe çok sade geldiği yanları var. MCU geneline baktığımda da leş diyemem belki ama leşe yakın geliyor bana da. 

Spider-Man için mesela gayet güzel ilerliyor karakter gelişimi ki ikinci solo film meh olmasına rağmen. Strange bile az screen time'a göre müthiş gelişti. Marvel tak diye geldi ya... 

Ve Axe'in dediği gibi çizgi romandaki gibi gelse yine kabul edilirdi. Direkt tanrı olarak geldi. Aşırı basitleştirdiler karakteri. Baştan sona MCU'nun en kötü karakter hikaye kurgusunu yaptı adamlar feminist tayfayı orgazm edecekler diye... 

Ve totalde 7 film + 3 cameoluk kontratı var. 2 film 1 cameo aradan çıktı. Daha çok göreceğiz Marvel'i yani. Zaten bundan sonraki Arc kozmik güçler üzerine olacak. Strange - Marvel liderliğinde yeni Avengers geliyor. 

valla hulk'un oturan birşeyi yok işte tamamen offscreen (2000'lerdeki hiçbir hulk filminde banner hayatı gösterilmedi) şuayı almış, bize denen tek şey "kızınca güçlü". "ne kadar?" "ne kadar lazımsa." hikayesi en kötü anlatılan karakter, zaten norton ile ruffalo hulk da bayağı ayrışık, adamın resmen önceki anlatılan geçmişiyle tek satırlık bağı yok 4 avengers filminde de. buna "karakteri oturmuş" deyip de marvel'a "oturmamış" deyince algıda bir seçicilik oluyor. marvel'ın filminde geçmişi vs gayet net ve detaylı anlatılıyor, hele hele hulk'a kıyasla.

spider-man'de başka sorunlar var ama strange zaten serideki en iyi karakter gelişimli karakterlerden biri, marvel'ı ben ortalara koyarım. tak diye gelme yorumu marvel'ın filmini izlemeden endgame'e gitme kaynaklı gördüğüm. en büyük hata o iki film arasına koymaktı, infinity war öncesi çıkmalıydı filmi. insanların karakteri tanıması, filmi tv'de filan izlemesi için yeterli süre geçmedi endgame öncesi.

mcu'da zaten bayağı değişiklik var, kendine has bir evren sonuçta. iyi-kötü kısımlar var ama en kötü karakter hikaye kurgusu denecekse marvel'dan çok kötüleri var. hulk bunlardan birisi mesela. bunu da hulk sevip/sevmeme ekseni üzerinden yazmıyorum, gayet oturmamış ve havada hikayesi. kaptan amerika'nın her filmde geçmişiyle bağı azıcık da olsa işlenirken hulk "alın böyle bir adam varmış" diye eklendi, game of thrones son sezonda gelen korsan gibi birşey.

Sosyal ağlarda paylaş

sen yazmadan ben yazayım kendi fikirlerim yok youtube'la manipüle ediliyorum

şimdi tekrar video bahsi geçince şunu da eklemeden edemedim: kimse size youtube'la manipüle edildiğinizi söylemedi ama "al video, bununla tartış" diye argüman olmaz. (bunu da esasen bone yaptı, sen gene üstüne alınma, "you people" microaggressionlıyor sanırım lol) kendiniz zahmet edip yazıverin düşüncenizi.

her halükarda dert etmeyin bu kadar yani, siz beğenmemişsiniz, ben beğendim, ne olmuş yani? "artık sam ile hiçbir konuda anlaşamam" denecek bir durum yok ki şurada lol.

Sosyal ağlarda paylaş

brie larson kotu

captain marvel source materyal iyi

captain marvel film her yonu ile kotu

brie larson captain marvel olarak cok egreti

kedi en iyi

brie larsoni tanidikca gal gadotu sevmeye basladim diyebilirim hatta, en azindan varligi ile wonder woman filminin muslum ulkelerde gosterilmemesi ile nasil bir butthurt yarattigina eglenebiliom

daisy ridley ile brie larson azalarak bitmeli ama

Sosyal ağlarda paylaş

yani şimdi tekrar düşündüm de hakikaten hulk en kötü anlatılan char sanırım mcu'daki, black panter'i dibe koyuyorum kötülükte ama o bile az çok anlatıldı. hulk off-screen professor hulk'a dönüştü ya lmao. adam bir önceki filmde tamamen ayarsızdı, ne ara kendini buldu.

gal gadot'a süper gıcığım ama şu son on yıldaki süper kahraman filmlerindeki açık ara "razzie lifetime" alabilecek tek insan jesse eisenberg. mcu'da o kadar kötüsünü çok şükür görmedik.

ayrıca woke, sjw filan olaylarında en kör göze parmak spider-man ve black panther. o MJ nedir.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

black widow sıfır anlatıldığı için pek eleştiremedim ama hulk son derece kopuk her arc'taki hali. off-screen değişiyor habire, bir önceki filmdeki sorununu çözüvermiş, biz de "ha ok" deyip geçiyoruz. sonra gittiler ragnarok'a filan yapıştırdılar, orada da tamamen alakasız.

hawkeye aklıma bile gelmedi lmao. yazık adama acıdım şimdi.

Sosyal ağlarda paylaş

56 dakika önce, Sam dedi ki:

kestirip atılan bir durum yok, sizin derken seni özel katmadım ama geçen yıl da aynı sohbet geçti burada, aynı gidişat yaşandı tartışmada. o zaman "yanlış hatırlıyormuşum" dendi, şimdi de bone "ben nerden bileyim" yazmış lmao. herkes görmüş ama kimse işaret edemiyor!

neden bu kadar alındın anlamadım, "derdiniz" deyince sen ne anladın ki ondan? brie larson'ı sevmemişsiniz işte axedice yazmış. "hayır sevmeniz lazım" filan demiyor ki kimse. bundan bana kan davası başlatmanın mantığı nedir?

daha önce de söyledim, her tartışmada önüne gelen herkesi "siz" diye toplayıp ortak cevap veriyorsun diye "üstüme alındım" ya şunu yapma, ya da hangi cümleyi kime diyorsun yaz da bilelim madem. gelip şunu deyince neyini ciddiye alayım senin, çıkarıp bırakmışsın adını anmadan tartışamadığın strawman'i

16 saat önce, Sam dedi ki:

bu mevzuyu uzun uzadıya konuştuk geçen yıl, bayağı tutarsızlık var bu "overpowered"lık konusunda. hulk bütün filmi dağıta dağıta geçiyor, herkes ok. thor öyle, herkes ok, captain marvel'a gelince neden birden sorun oldu. derdiniz o değil sizin. açık net söyleyin "brie larson'a demeçleri yüzünden kılız" diye, bahane uydurmaya gerek yok şurda kariyerinizi cancellayacak kimse yok lol.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...