Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

27 dakika önce, axedice dedi ki:

Dogmeat nasıl kadıköy/moda fularlısıyım diye sayfalarca reklam yaptıktan sonra 180 çekip nidakent konutlarına yerleştiyse MCU konusunda da 2 yıla kalmaz bi 180 çeker, ama ben prosör hulkun film halini çizgiromanlardan daha çok beğendim diye gezer ortalarda. Zaten opinion fluid bi adamdı, amariga iyice bozar bunu..

Herkes eninde sonunda şartların el verdiği yerde  yaşıyo,kadıköyü seviyorum ve sevmeyen ölsün tamamda tapusunu vermediler bana sonuçta

ama izlediğin filmi seçebiliyorsun,arada fark var.

bundan 10 yıl sonra bu filmlerin dandikliğini anlarsan sana opinion fluid demiycem,aferin akıllanmışsın,zevk edinmişsin dicem.

Ayrıca oynar başlıklı bi adamda değilim yani, istikrarlı olaraktan göte göt diyorum, 2 yüzlülüğümü bulursanız vurun yüzüme

Later h8ers

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, goldbären dedi ki:

adam kayaşehirde oturuyor yeldeğirmeni postu atıyor. geçti gülüm o günler 

mahallefluid seni ... ? 

Diğer tüm tauntları atlattım, ama buna çok kırıldım, fake news ?

ne kadar kadıköy fanatiği olsamda, şartlar bahçeşeere taşınmamı gerektirdiğinde,mantıklı düşünüp gerekeni yaptım

siz de marvel fanı olabilirsiniz ama filmlerin dandik oluşunu kabul etmeyişiniz gerçeklikle güreş tutmak, her gün kadıköyden bahçeşeere toplu taşımayla yol yapmak kadar mantıkkı bi hareket, yapmayın

Game of thrones u itin götüne sokuyor herkes bu sezon, yahu diziye olan bu eleştrisel yaklaşımın , çeyreğini şu filmlere yapamıonuz, yaptırmıyonuz, fanboyluk mu desem ne desem 

Telefondan yazıom, boşluk olayı fln zor oluyosa kusra bakmayın 

DoGMeaT tarafından düzenlendi
Boşluk
Sosyal ağlarda paylaş

Birbirinden tamamen farklı bu iki seriyi neden aynı kriterleri gözeterek eleştirelim ki? Birisi low magic fantasy world realpolitik üzerine kurulu, diğeri kurgunun en serbest gittiği ve kozmik güçlerin kozmik^kozmik güçlerle falan çarpıştığı çizgiromanlar. Hayır bide game of thrones kaynağı olan ASoIaF'a ihanet etti, karakter arcları setting içi tutarlılık gözetmeden aceleye getirip saçma sapan bağlamaya başladı falan. MCU aksine büyük oranda kaynağı olan çizgi romanlara sadık kalıp ufak değişiklikler yaparak çizgi roman ruhunu korumayı başardı.

Game of Thrones un ilk 4 sezonunda spark hariç bu kadar ağır eleştiri yoktu, onun da haksızlığı son sezonun kötülüğüyle tescillendi. İlerde marvel da New MCU'yu batırırsa yine ona da giydiririz. O yüzden yok sizler fansınız yok bişeysiniz bu ifadeleri geçelim lütfen. Ayrıca benim tanıdığım dogmeat detroitin de yeldeğirmeninde değil bahçeşehirinde gider oturur, yeldeğirmeni en iyi diye ahkam kesmeyi ihmal etmez. Dogmeatlik bunu gerektirir.

Sosyal ağlarda paylaş

Bi yeldeğirmeni olamaz ama midtown’da kalyom, semt güzel, ortalık canlı

müze kafe kütüphane köpek parkı fln herşey elimin altında

Sokak başına bi kahvaltıcı açılsa, bide dik yokuşları olsa bi kısım andıracak yeldeğirmenini aslında 

13 dakika önce, axedice dedi ki:

Ayrıca benim tanıdığım dogmeat detroitin de yeldeğirmeninde değil bahçeşehirinde gider oturur, yeldeğirmeni en iyi diye ahkam kesmeyi ihmal etmez. Dogmeatlik bunu gerektirir.

Beni nerden tanıyon abi ,ben senin hakkında zerre fikre sahip değilim ? , Detroite işin düşerse çayımı içmeye gel, tanışırık ❤️ 

Sosyal ağlarda paylaş

MCU fan boyuyum. her filmin ilk seansına, olmadı ilk gününe giderim. gel gelelim beğenmediğim filmleri var. dark world mesela. çok kötü bir filmdi. black panter abartıldığı gibi değildi. 

Sırf süper adam filmi olduğu için, filmleri eleştirenleri de beyinsiz olarak yorumlarım. 

Sırf süper adam filmi  olmadığı için, filmleri eleştirenleri de über beyinsiz olarak yorumlarım. 

Eyorlamam bu şekilde sayın hakim baby

Sosyal ağlarda paylaş

45 dakika önce, axedice dedi ki:

Birbirinden tamamen farklı bu iki seriyi neden aynı kriterleri gözeterek eleştirelim ki? Birisi low magic fantasy world realpolitik üzerine kurulu, diğeri kurgunun en serbest gittiği ve kozmik güçlerin kozmik^kozmik güçlerle falan çarpıştığı çizgiromanlar. Hayır bide game of thrones kaynağı olan ASoIaF'a ihanet etti, karakter arcları setting içi tutarlılık gözetmeden aceleye getirip saçma sapan bağlamaya başladı falan. MCU aksine büyük oranda kaynağı olan çizgi romanlara sadık kalıp ufak değişiklikler yaparak çizgi roman ruhunu korumayı başardı.

Doğrudur, ama o ruhu korumasi iyi film oldugu anlamina gelmiyorki.

ben film olarak kendi içerisinde değerlendiriyorum ve beğenmiyorum, bence fanservice ı çıkarsak, karakterleri no name kimseler olsa, bu filmleri şindikinin yarısı kadar umursamazsın, çünkü meeeh’ler.

ÇR’ların ruhunu yansıttığı konusunda da 2 kelam etcem; aga şu yaştan sonra bana amazing spiderman’in çoğu serisini okutamazsın, sıkıntı basar, ama back to black yahut marvel knights serileri hala ilgimi çekiyor, daha adult daha karanlık temalar, peter parker ptsd yaşıyor fln,

Benzer sebeplerden artık ÇR’larda strve rodgers yok, kaptan amerika taytlı adamları değil, afganistanda talibanı kovalıyor fln, filmlerde o yetişkinlere hitap etme hissini almıyorum

Sonuçta ortaya çıtır çerezlik filmler çıkıyır, daha iyisini yapabilseler keşke diyorum

watchmen bence çok ii bi film uyarlaması mesela, keşke onun gibi uyarlamalar daha çok olsa

Sosyal ağlarda paylaş

süper adam filmi olduğu için kötü değil, kötü olduğu için kötü.

bu çöpleri sevmeyenleri fularlı ilan edenler de günlük hayatında tv8 falan izliyor sanırım. 

adamlar aynı filmin erkeklisini, komik erkeklisini, zencilisini, kadınlısını yaptı. baktılar hala izleyen tipler var, en sonunda hepsini toplayıp yaptılar.

deftonez tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...