Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Win10 Uyumlu USB Ses Kartı

karatan

Öne çıkan mesajlar

Creative Labs Sound Blaster Omni tarzı bir şeyler bakıyorum. Fiyat olarak da fazla uçmadan alabileceğim bir şey. Asus Xonar serilerinde win10 ile ilgili epey sürücü sorunu olduğunu duymuştum. Ondan önce de Creative'de vardı bu sorunlar. Ses kartları nedense güncelliğini çabucak kaybediyor. Var mı bildiğiniz sıkıntı çıkarmayan bir model?

Sosyal ağlarda paylaş

hop.

bende butun bahsettigin ses kartlari var.

en iyisini omni

2. Xonar U3 (bu kart oldukca eski ama analog -> digital (Dolby) encoding yapan en ucuz cihaz, SPDIF icin en iyi F/P)

1) decoding veya encoding ihtiyacin var mi? *bu soru onemli

2) analog mu digital baglanti mi kullaniyorsun?

3) subwoofer'li 5.1 analog TV ses sistemin mi var / yoksa 2 hoparlor mu?

4) 5.1 veya 7.1 ses mi almaya calisiyorsun?

5) niye anakartin onboard cozumunu kullanmiyorsun? (anakart degistirmen daha mantikli olabilir)

6) anakart mimarisi ve modeli ne?

SPDIF ve coaxial baglanti ihtiyaci disinda ozel bir ses kartina ihtiyacin yok.

iyi kulaklikla FLAC dinliyeceksen, kulakligi 'besleyebilmesi' icin DAC - Amp. alicaksin.

openyoureyes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1. Yok

2. Analog ama şu an g930 var o da wifi

3. Lg SK-1 var.(BT üzerinden bağlı kablo denemedim.)

4. Fark etmez. Aslında aradığım şey kablo ile takınca sanal 7.1 veya 5.1 üretebilmesi(oyun için)

5. Kablolu kulaklık denemedim.

6. ASUS ROG STRIX X470-I GAMING

Bir arkadaşımda Supreme fx(sanırım anakartla birlikte gelmiş steelseries siberia 200 ile kullanıyor) var ve %20 ses seviyesi ile çok sağlam ses aldığını söylüyor. Ben g930 ile %100 köklesem bile yetersiz geliyor. 

Şimdi  arctis 7 siparişi verdim. Onun kablolu kullanma şansı da var. Eğer wifi ile ses yetersiz gelirse güçlendirici ve kablo ile kullanmayı planlıyorum.

Bu U3'ün sürücü problemi var mı?

Sosyal ağlarda paylaş

senin aradigin seyler baya basit, anakartin ustundekiler yeter.

ses ayarlarindan spatial sound > windows sonic for headphones ve virtual 7.1 secersen yeterli.

U3'te surucu problemi yok ama senin aradigin cihaz degil, omni al amazon.com uzerinden.

camelcamelcamel.com 'dan takip edebilirsin, alarm kur.

openyoureyes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, karatan dedi ki:

1. Yok

2. Analog ama şu an g930 var o da wifi

3. Lg SK-1 var.(BT üzerinden bağlı kablo denemedim.)

4. Fark etmez. Aslında aradığım şey kablo ile takınca sanal 7.1 veya 5.1 üretebilmesi(oyun için)

eartrumpet (windows store, free) kurarsan LG SK-1'den muzik calarken, g930 kulakliktan oyun oynayabilirsin.

windows'ta da var audio routing ama baya clicklemen lazim ?

hero4.gif

Sosyal ağlarda paylaş

ofiste cilgin atmak istersen al, yorumlardan:

Arada HD 4.40 için büyük bir eleştirim var kulaklık sürekli bip sesi çıkarıyor Twitter’da gezerken her videoda bip bip ötüyor aynı şekilde instagramda da, sesle ilgili bir olay olunca direk bip bip sesler çıkıyor Twitter’da gezinirken sizi çıldırtan bir durum olabiliyor bu 4 yıldız vermemin sebebi bu

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ne Twitter ne de Instragram kullanıyorum zaten. Öyle bir sorun olsa her yerde yazardı ama, sorun adamdadır bence de.

Ses kalitesi hakkında yorum alabilirim, tizler pek iç açıcı görünmüyor ama ölçümlere göre. Tavsiye varsa benzer fiyatlardan değerlendirilebilir.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici

Aldım. Biplemiyor =)

Epey memnun kaldım, tizlerde iyi çıktı. Hafif low-midleri güçlü ama dengesiz de değil. Basshead işi değil, ama neutral da değil. Neutral yeterinde kulaklığım var ama zaten.

Ama, ilginçtir ki, kablosuz daha sane ve dengeli çalışıyor, kablolu daha kötü.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...