Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avengers: Endgame (2019)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

1 dakika önce, progamer dedi ki:
  İçeriği gizle

Thanos'u Infinity War'da gördüğünde yaptığı ilk şey Hulk'ın ağzını yüzünü kırmak, sonra da Thor hiç birşey yapamazken Loki'yi öldürmek. Daha nasıl güçlü olduğunu gösterebilirler sana. Hulk gayet Thanos'un kafasını filan koparacak kapasitede değilmiş işte. Ayrıca Ragnarok'ta da Thor gayet yenicekti orda Lightninglede Grandmaster hile yaptıydı. Captain Marvel'da filmde iki kere Thanosla kapıştı. Baştakinde direk tek başına aldıydı zaten yaralı Thanos'u. Sonda da yine suratına power stone yemese gayet yeniyordu. Bi Cap Marvel bi Scarlet Witch durdurabildiler hatta. Çok rahat da almadı işte. Çatır çatır dövüştü Thanos. Kendi üstüne airstrike bile çağırdı.

Sanki farklı filmler seyretmiş gibiyiz sdf

Mjolnir'in üstündeki büyü zaten bunu kullanan Thor'un güçlerine sahip olur diyo. Sırf çekiç sallayabilir demiyo. Thor ne olacak şimdi diyosunda. Thor'un olayının çekiç olmadığını 2 filmdir anlatıyorlar. Cap'te zaten emekli oldu sonda. Thor'a bir şey olduğu yok. Göbekli depresif Thor'da hoşuma gittiydi benim. Hem komik hem de onun yüzünden evrenin yarısı öldü, haklı bi yerde depresyona girmeye.

Hulk'da işte HULK SMASH i aştı artık. Karakterle değişik bir şey yapmışlar. Banner hiç bi zaman dövüşçü bi adam olmadı. Gidip Thanos'a saldırsaydı yeniden dayak yiyecekti. 

Bence film hikaye olarak, dengeler olarak gayet başarılıydı.

Spoiler

Infinity War'da, ilk sahnede gemideyken Thanos'da Power Stone vardı onu diyorum işte. Düz pleb Thanos değildi, zaten kendisini güçlü yapan en önemli taş vardı elinde, o halde döndü o savaş. O yüzden Thor hiçbir şey yapamadı.

Şimdi elinde hiçbir taş yok, düz pleb mor bir abi elinde de double edged sword var. Çatır çutur niye dövüşüyor işte burada abi tüm Avengers ile, elinde hiçbir şey yok adamın. Sıfır. Sadece başka gezegenli bir pleb.

Dediğim gibi comic bazında 100 STR falan muhabetine girmeyeceğim ama bak şimdi, film bakış açısıyla elimizde iki film var:

1. Infinity War: Thanos tüm taşları topluyor, Power Stone ile Hulk'ı alıyor, Thor'u alıyor, hikimse önünde duramıyor (Cap bir süre direnebiliyor, Thor adamı kalbinden yaralayabiliyor HATTA kafasında gitse öldürebilir bile).

2. End Game: Thanos'ta hiçbir taş hiçbir güç yok, yine herkesle 1v10 kapışabiliyor, Thor'u alıyor, Cap'i alıyor, Scarlet Witch'te zorlanıyor, Captain Marvel'ı alıyor.

Demek istediğim bu. İki film arasında herif hala aynı güçte.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

hulk u doverken taş kullanmiyor, taşsiz hali zaten hulktan guclu ve zeki oldugu icin zaten oluyor. scarlet witch te zorlanmiyor, scarlet witch bildigin eziyordu thanosu airstrike gelmese, hulk a gucu yetmesi demek thoru da dovebilecegi anlamina geliyor bence, cap marvel i aliyor demissin ama orada taşi kullaniyor zaten. nerenizle izliyonuz abi su filmleri, thanos uzayli pleb demissin de herif titan...

ulfang tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

36 dakika önce, ulfang dedi ki:
  İçeriği gizle

hulk u doverken taş kullanmiyor, taşsiz hali zaten hulktan guclu ve zeki oldugu icin zaten oluyor. scarlet witch te zorlanmiyor, scarlet witch bildigin eziyordu thanosu airstrike gelmese, hulk a gucu yetmesi demek thoru da dovebilecegi anlamina geliyor bence, cap marvel i aliyor demissin ama orada taşi kullaniyor zaten. nerenizle izliyonuz abi su filmleri, thanos uzayli pleb demissin de herif titan...

Spoiler

infinity war'ın başında gemideyken elinde power stone var abi işte, takılı gauntlete. on offu yok ki adam her taş koyduğunda gauntlete nerdgasm geçirerek gücünü embraceliyor işte. power stoneluyken oynatıyor elinde hulkı.

captain marvella kapıştığı sahnede elinde taş falan yoktu ben mi yanlış hatırlıyorum? zaten bir tane gauntlet var onu da eline aldığı zaman tony gidip kendine alıyor işte.

originine girmiyorum thanosun, dediğim gibi o comiclerdeki karatkeri. titanlar şöyle güçlüdür böyledir o verilmedi, ben iki filmi karşılaştırıyorum saddece.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Sotto dedi ki:

Daha dogrusu artik daha orijinal, senaryosuyla vs daha beklenmedik (altini ciziyorum) seyler beklemiyor musunuz en azindan ara sira sinemada. Ben bekliyorum sahsen. Bu hem fantastik, hem bilim kurgu hem de diger tum filmler icin gecerli bu arada.

Bu baya sıg bı yaklasım hıkayeye senaryoya dıye dusunuyorum ben. hep denısık olsun hep bı twıst hep bı abıdıkllık bugıdıklık. bole bole asoiaf günümüzün edebi basyapıtı olarak görülüyor.

Yok abi öle bişi. Rocky dayak yıyıcek yıyecek son roundda cosacak. Aslında son anda kazanmıyackamıs cunku aslında rocky kokaın bagımlısıymıs adriandan gizlemek içinde mactan önceki hafta kuıllanmamış bu yüzden son roundda withdrawal olmuş bık bık bık

gerek yok. Luzumsuz bir hikaye olması gereken "sıradan" hıkayeden daha sıkıcı bır hıkaye cunku bırsey ıfade etmıyor anlatmıyor.

bir filmin güzel olması için sizin aklınızı fikrinizi yenmesi beklenmedir bişilerle gelmesine gerek yok.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Cuce dedi ki:

Bu baya sıg bı yaklasım hıkayeye senaryoya dıye dusunuyorum ben. hep denısık olsun hep bı twıst hep bı abıdıkllık bugıdıklık. bole bole asoiaf günümüzün edebi basyapıtı olarak görülüyor.

Yok abi öle bişi. Rocky dayak yıyıcek yıyecek son roundda cosacak. Aslında son anda kazanmıyackamıs cunku aslında rocky kokaın bagımlısıymıs adriandan gizlemek içinde mactan önceki hafta kuıllanmamış bu yüzden son roundda withdrawal olmuş bık bık bık

gerek yok. Luzumsuz bir hikaye olması gereken "sıradan" hıkayeden daha sıkıcı bır hıkaye cunku bırsey ıfade etmıyor anlatmıyor.

bir filmin güzel olması için sizin aklınızı fikrinizi yenmesi beklenmedir bişilerle gelmesine gerek yok.

Illa ekstrem twistlere gerek yok ki. Beklenmedik den kasit filmin gidisati ile de ilgili olabilir. Infinity War ornegini ondan verdim zaten, yoksa iyiler hep kazanir tamam ama iyi islenmis bir villain fantastik filmi cok farkli yerlere tasiyabilir. 

Rocky 1 tane yapinca 2 tane yapinca guzel. Ayni son 6 kere olunca hosuna gidiyorsa bir sey demem. Benim gitmiyor. Bir filmin sonu beklendik olabilir ama olay oraya giderkenki hissettirdigi journeydir. Rocky 1 bunu bir saglarken (hayat hikayesi, oraya gelis, zorluklar onlar bunlar) Super Kahraman filmi ne kadar sagliyor, soylemek istedigim sey bu.

Yoksa her filmden twist beklemiyorum. Ama process'ten farklilik bekliyorum. Star Wars Force Awakens elestirme sebebim o. Heyecanlandim mi evet. Ama process neydi peki? 4'un karbon kopyasi. Marvel filmleri cok farkli mi? Bence hayir. Espriler, temposu, olaylarin gidisati, genelde zayif villainlar.  Bircok filmin sonunu tahmin edebiliyor olmamiz yine filmi izlerken beklenmedik hislere kapilmamizi engellemiyor. Super kahraman filmlerinin bana gore eksikligi bu. Izlerken efekttir odur budur disinda vay cok iyi dusunulmus demek bir filmi bana gore zevkli kiliyor.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Olm thanostan bahsediyoruz lan ahahah nasıl güçsüz olsun taşlar varsa da güçlü yoksa da güçlü. Ha MCU devamlılığı içinde tutarsızlık yok işte söylemiş herkes

Spoiler

taşsız thanos, taşlarla güçlendirilmiş karakterlerden ne captain marveldan ne de scarlet witchten güçlü değil. Net onu gösterdiler işte ikisinden de dayak yiyip alternatif taktiklerle ayakta kalabildi. Anca lebowski ve kankalarını dövebiliyor, e onu da yapsın bi zahmet.

Yalnız bence kafa yakan kısım şuydu

Spoiler

E bu kaptan ameriga geçmişe gitti peggy carterla takıldı evlendi falan, ama peggy carter zaten evli mevli çocukluydu? Yani hatunun torunuyla bile kırıştırdı winter soldier zamanı. Şimdi bu durumda geçmişi baya değiştirmiş olmuyor mu kaptan? Kırılan kalkanı falan da sağlam bi şekilde getiriyor falan. Bilemedim.

Sosyal ağlarda paylaş

Thanos her taş kullandığında ya elini kapıyor, parmak şıklatıyor ve taşlar hangisini kullanıyosa o parlıyor. Burda gayet kendi kabiliyetiyle dövüyo işte Hulk'ı. Taş varda gerek yok kullanmasına.

Captain Marvel

Spoiler

Thanos, Stark'ın yaptığı eldiveni giyiyordu Marvel'la kapışırken. Tam elini kapıyacakken Marvel tutunca, eldivenden power stone u alıp öyle vurdu Marvel'a da yığdı onu işte. Sora Iron Man çaldı taşları.

time travel 

Spoiler

Sırf Cap'in evlenmesi değil ki. Loki space stone la kaçtı gitti 2012 de. Hani timeline'ı değiştirdiler baya da. İşte Banner bizim geçmişimize bir şey olmuyo gibi bir şey dediydi. Biraz geçiştirdiler sdf

Peggy'nin öbür ailede yalan oldu ama olsun. Cap hak etti mutluluğu sdf Peggy'nin torunu değil yeğeniydi öbür kadın. O yine kurtardı da, Peggy'nin eski çocuklar yalan ama. İşte winter soldierda bahsetti kocası aslında Capmiş filan diye geçiştirirler belki.

Sosyal ağlarda paylaş

bu akşam gittik, film olarak biraz akıcılık hissi eksik geldi sanki ama mizah ve aksiyon cuk. öte yandan bir mcu hikayesi olarak çok tatmin oldum ben, 11 yıllık bütün hikayenin birikimi sayesinde gelinen son süperdi. ne kadar çok mcu filmleri hatırdaysa o kadar etkileyici olur. abim ve kuzen bazı yerleri unutmuştu, hatırlata hatırlata izledim ehu.

Spoiler

robert downey jr ve chris evans’a en derin sevgim ve en içten saygılarımla. normalde çizgiromanda beni sarmayan iki karakteri o kadar iyi canlandırdılar ki aklımda hep öyle kalacak ikisi de. tony stark devam ettiremese de hakettiği hayatı 5 yıl yaşadı, rodgers ise kaçırdığı hayatı yaşayabildi.

şimdi yataktan yazdığım için biraz kısa tutacağım, yaz yaz bitmez aslında ama sanırım natasha hariç herkes bir şekilde tatmin oldu. gene de bence özgün avengers ekibinin en ağır toplarının kaybı yüzünden ileride yeniden canlandırmaları ne kadar başarılı olabilir şüpheli denerlerse.

bir tek captain marvel’ı izlemedim henüz ama merak ettim iyice, geçen filmdeki en gaz sahne thor’un alana inip dağıtmasıysa buradaki en gaz yer de cpt marvel’ın girişi ve gemiyi yoketmesi oldu. one punch man izliyormuş gibi hissettim adeta ahah. bir de danvers’ın saçını nihayet modern versiyona çevirdiler, o da mutlu etti.

iron man memorial çok duygulandırdı, tam chris evans tweet troll müydü derken o da emekliye bağlayınca çok vurucu oldu final. hepten mass effect reapers düsturuna geçen thanos ile kapışma da yakışmış avengers finali olarak. cpt america’nın mjölnir kullanması, thor dual wield, iron man charge attack, ertesinde strange portallarıyla gelen ordular filan tam bir şölen olmuş yani. iyi ki 2d izlemişiz yoksa birşey anlamazdık dedirtti.

mcu şimdi buradan nereye gidecek bilmiyorum ama sinema tarihinin en başarılı devam eden yekpare hikayesi oldu bence bu ölçekte. james bond filan var zaten ancak bu seviyede ama hepsini solladı marvel. bundan başarılısı da zor gelir, geldiğinde de görür müyüz bilmem. ama hayatımın çok güzel bir tecrübesine finali yaşamış olarak bahtiyarım. ilk iron man’i rahmetli babamla izlemiştik, başka mcu filmi de izleyemeden hastalanmıştı. burada tony stark’a veda edince sanki ondan kalan bir parçayı daha kaybetmiş gibi hissettim.

bir de stan lee cameo var tabii, hem eğlenceli hem duygulu oldu o da. keşke görebilseymiş bunu. umarım editsiz filan görmüştür biraz.

bir de sjwye filan takılmış insanlar da, “tamamen erkek grubu vs erkek dövüşünce ok ama kadınlar yanyana dövüşünce bize batıyor” diyorsa bir insan önce oturup kendini bir yoklaması lazım. bu kadar tehdit altında hissetmeyin kendinizi, filmin bütün vurucu charları gene erkekti silme zaten, değişen birşey yok.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, axedice dedi ki:

Gizli içeriği göster

E bu kaptan ameriga geçmişe gitti peggy carterla takıldı evlendi falan, ama peggy carter zaten evli mevli çocukluydu? Yani hatunun torunuyla bile kırıştırdı winter soldier zamanı. Şimdi bu durumda geçmişi baya değiştirmiş olmuyor mu kaptan? Kırılan kalkanı falan da sağlam bi şekilde getiriyor falan. Bilemedim.

Spoiler

oraya şöyle dediler sanki.

bttf ile örnekleyip, sen geçmişe gidip birşeyleri ellediğinde bugünü değiştiremiyorsun. bu gerçeklik burada, senin değiştirdiğin geçmiş ise paralel başka bir gerçeklik oluyor gibi geçiştirdiler.

zaten zaman yolculuğu kısmını hebele hübele komiklik şakalık yapıp geçiştirdiler kabaca. hero filmi sonuçta 1 saat kuantum fiziği anlatmaya kasmadan atladılar. stark bir modeli ters çevir dedi jarvise hop zaman makinası icat oldu yani 2 günde. hatta evrenin kaderi bir sıçanın random tuşlara basmasına falan bağlıymış, ince görmüş dr strange.

russo kardeşler sktr edin zaman yolculuğunu diyip geçiştiriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Kadınların dövüşmesi vs. değil sıkıntı, hiçbir alakası olmayan bir sahnede zorlama ve yapmacık şekilde hepsinin bir araya saçma sapan bir şekilde gelip, göstere göstere "BİZİM BİR EKSİĞİMİZ YOK" tripleriyle 10 saniyelik saçma sapan, rezil bir sahne olmasıydı. 

İlk yorumumda da demiştim. Russo'lara bariz emredilmiş koyun diye, onlarda çekebildiğimiz kadar kötü çekelim ve geri zekalılar bile anlayabilsin ki zorla yaptığımız bariz şekilde belli olsun diye kasmışlar gibi. En kötü Marvel'ı geçtim Ghostbuster 3'de bile bu kadar leş SJW sahneleri yoktu. 

O sahneyi direkt kesip atsalar zaten erkeklerle birlikte savaşan, yeri gelince yardım eden yeri gelince üstünlük kuran kadın karakterler zaten rahatsız etmeden aksiyonun içinde müthiş şekilde yer alıyordu. 

Ben sırf o sahne için 0.5 puan kırdım direkt, o epik final bölümünün içine eden tek sahneydi resmen... 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

benim takıldığım kısım dragon ball taşlar omnipotent değil mi? ölü adamı bile revive edip, döndürebilmesi lazım abi. hani yetemezsen ölüyorsun kullanmanın price'ı o. bruce denedim olmadı diyor saçmalık bence. ilk snapte millet çözülüp tuz buz olunca ölü sayılmıyor mu? o zaman thanos herkes kalp krizi geçirsin diye dileseydi ne olacaktı misal? o zaman herkesin perfect clone'u yaratıldı, ilk snapte ölen öldü. reality is often disappointing gg

gantz'da da materialization kısmı kafamı karıştırıyordu. 21 Grams'ı da izleyeyim bi ara.

time travel + kaptanın geçmişte kalması kısımları şurda açıklanmış. Steins;Gate ile paralel gibi.

1556330306146.png

bi de sjw bullshiti bence yok gibiydi abartıyorsunuz abi.

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

abi taşlar indestructible falan olsa neyse ama öyle bi durum da yok. infinity glove bütün evreni silip sıfırdan format atabiliyor ama bi ölüyü diriltememesi saçma geliyor. işte pet cementary geyiği gibi bişi ile açıklayabilirlerdi, diriltilen aynı kişi olmaz gibisinden ama ona girsen ilk snapte gidenleri nasıl açıklayacaksın?

snap tam açıklanmadı yani. thanos belki evreni ctrl+c yapıp, öteki %50'i alternative universe'e attı desen milletin geri dönmesi bi nevi anlaşılır. herkesin perfect clone'u yaratıldı gibi bence.

edit: gerçi gaunlet realityi burktuğu için schödingerin kedisi gibi bi durum oluştu. o yüzden sadece snaple gidenleri geri getirilmesi mantıklı olabilir.

black widow sanırım soul stone içinde trap ama tony'nin revive edilmemesi saçma.

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

ekstra timeline yaratmadan o loop kapanıyor abi.

"The theory that Peggy was married to Steve all along, in the prime timeline, is not contradicted by any on-screen info. If that were true, then Steve going back in time to rejoin her would not have altered her past, as that past had already occurred. Steve would merely be fulfilling her past. Although I originally thought that Steve's actions did not follow the time-travel rule set down in Endgame, I now think it's possible that the rule was followed."

+

Peggy önceki bölümlerde rol yapıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Saeros dedi ki:
  İçeriği gizle

black widow'un olayı biraz farklıydı yalnız diğerlerinden

sonuçta soul stone'u almak için trade edildi, o yüzden soul stone'u aldıktan sonra geri getirilseydi asıl o zaman saçma olurdu

Spoiler

okuduğuma göre soul stone, soul world'e (öldükten sonra herkesin gittiği yere) kapı açıyormuş. yani soul stone tek başına ölen birini getirmeye zaten yeterli değil diye anlıyorum. ama ölmüş ve ruhu oraya gitmiş birini geri getir(ebil)mek saçma olmaz. e diğer 5 taş da boncuk değil sonuçta hepsine sahip olup kullanabilecek güçteki biri istediğini her türlü getirir bence.

şunu da spo'ya alayım, comiclerden spoiler bu da.

soul stone'u okurken daldım gittim, belki daha ileriki gotg ve serilerin konusu olabilir.

Spoiler

soul world'te devondra diye bi parazitimsi canavar varmış soulları yiyen. normalde cennetimsi bi yer olması gerekirken cehennemimsi bi yer yapmış orayı. gamora da taşlarla oraya denge getirme çabasına falan giriyomuş da acayip karışık hikaye. okudukça gördüm ki bunu sinemada işlemezler ya. steve rogers ve dr. stephen strange'in karışımı olan ve ismi stephen rogers olan soldier supreme diye karakter falan var hahaha. karışık baya.

k1nJo tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...