Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avengers: Endgame (2019)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Çok beğendim ben filmi. Sonda hafiften bi gözlerim doldu sdf Gerçektende sezon finali izlemiş gibi hissettim bitince. 22 filme birden son çekmişler. Infinity War'dan iyiydi genel olarak benim için ama Thanos vs Doctor Strange kadar iyi bi aksiyon sahneside yoktu tabii.

Spoiler

Loki'nin karambolde tüymesi sdf Dizisi ordan devam edecek heralde.

Black Widow'un filmde prequel olacak sanırım. Hawkeye 2 filmdir death flagleri açıp son anda kurtarılıyor.

Cap'in bütün anları çok çok iyiydi. Hail Hydra, Yeah Yeah I know..., Çekiç, Assemble, son dans. Onu öldürmeyip mutlu son vermeleri hoş olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

filmi çok beğendim. ilk yarıdan çıktım böyle aşırı merak ve adrenalin doluyum. yanımdaki arkadaşım biraz sıkıldım fln dedi sonra yorumlara fln baktım ilk yarı yavaştı fln yazmışlar anlayamıyorum. ben çok hype oldum heralde.

genel olarak çok beğendim. çok tatmin edici bir son oldu benim için.

Spoiler

zaten en sevdiğim hero kaptan amerikadır. çekici aldı benim için bitti.

sonunda da joe biden oldu. trump'ı devirecek inşallah.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben gene BAYILDIM. Ben hepsini çok sevdiğim için belki değerlendirmemin çok değeri olmuyordur artık ama BA YIL DIM.

Birkaç kere oğlumla koltuktan fırladık. Süprizleri çok iyiydi, iyi ki spoiler yemeden gitmeyi başarmışız. Bunu da tüm MCU filmleri gibi birden fazla kez izlemek istiyorum ben. Helal olsun emeği geçen herkese.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, progamer dedi ki:

Çok beğendim ben filmi. Sonda hafiften bi gözlerim doldu sdf Gerçektende sezon finali izlemiş gibi hissettim bitince. 22 filme birden son çekmişler. Infinity War'dan iyiydi genel olarak benim için ama Thanos vs Doctor Strange kadar iyi bi aksiyon sahneside yoktu tabii.

İçeriği gizle

Loki'nin karambolde tüymesi sdf Dizisi ordan devam edecek heralde.

Black Widow'un filmde prequel olacak sanırım. Hawkeye 2 filmdir death flagleri açıp son anda kurtarılıyor.

Cap'in bütün anları çok çok iyiydi. Hail Hydra, Yeah Yeah I know..., Çekiç, Assemble, son dans. Onu öldürmeyip mutlu son vermeleri hoş olmuş.

Spoiler

kaptan amerika götü muhabbeti bile serpmişlerdi araya fdsf

Sosyal ağlarda paylaş

Bayildim ben, nerdgasm’in doruk noktasi film. Gece baslibasina superdi zaten, filmden once Russo kardesler, Kevin Feige, Alan Silvestri, yazarlar ve editor cikti sahneye ve acilisi yapti. Salon zaten delirdi bu acilisla. Film boyunca gazla izledik.

Spoiler

Script bastan sona harika, filmin son 1 saati inanilmaz iyi zaten. Time Travel kismina bulastigin zaman kafada deli sorular beliriyor ama su saatte bunlara kafa yoramayacagim. Kaptan inanilmaz iyiydi. Winter Soldier’dan bu yana favori heromdu, hikaye ark’ini boyle noktalamalari cok hosuma gitti. Isterlerse geri de getirebilirler. Tek tek yazmaya usendim simdi, butun karakterler cok iyiydi be.

Sosyal ağlarda paylaş

52 dakika önce, eldar dedi ki:

Nasıl ya? arada böyle harbiden basket maçındaki gibi ayağa kalkıp alkış tezahürat falan mı yapıyorsunuz?

Aahaha evet neredeyse. Bağırmasak da birbirimizin kolunu elini tutup, yakalayıp birbirimize ağzımız açık bakıyoruz falan AhAhaha güldürdün beni böyle deyince. 

Sosyal ağlarda paylaş

Infinity War aksiyon olarak çok daha iyiydi zaten şüphesiz ama bu filmin olayı aksiyonu değil ki, elde dediğiniz gibi 20-22 bölümlük bir dizi var ve o kadar bölümde oluşturduğunuz her karakter, her olaya bir final yapmanız gerek. 50 tane hero var, hepsini kullanman gerek ve epik bir final yapman gerekiyor.

Cidden daha iyi nasıl bir final filmi olur bilemiyorum. Yapılabilir şüphesiz ama Disney/Marvel standartlarında MCU içinde cidden daha iyisi şuan zor geliyor bana. 

Benim için filmi oluşturan temel başarılı faktörler karakter bazında bu arada;

Spoiler

Captain America; baştan sona her sahnesi kusursuz. Film resmen zaten Tony Stark vedası görünümünde Captain America vedasıydı. Çizgi romanlardaki en iyi Captain sahnelerini kullanmışlar. Ayrıca asansör sahnesini birebir yapacaklar gibi gelirken ve aksiyonu orada aynı sertlikte beklerken bir anda oraya bağlamaları muazzamdı. Mjölnir çok beklenmedikti, tahmin ediyordum Thor alıp iki silahla gittikten sonra ama yine de beklenmedikti. 

Thor; Big Lebowski kusursuz olmuş. Hödük, düz bir iskandınav karakterken tam bir nordik ayısına çevirip üstüne üstlük karaktere derinlik katmaları. Bu serinin en büyük kazanımı Thor oldu resmen. En baştan karakterin gelişimi kusursuz ki yeni sözleşme imzalayıp bir film en az GOG ile bu şekilde gidecek gibi gözüküyor, harika olur. Bu şekliyle nerflenmiş de oluyor. Gayet cuk oturur. 

Widow/Hawkeye; daha iyi yapılamazlardı. Widow için harika son. Hawkeye'ı piyasadan çekebilirler çiftliğe gönderip ama Widow yaşadığı sürece aynı Captain gibi olaylardan uzak duramazdı. Captain'i yaşlandırıp aradan çektiler Widow'da heroic gitti işte gayet iyiydi. Bu arada disney+ için çekilecek film zaten prequel olacak biliniyordu. O yüzden burada öleceği bayağı bayağı tahmin ediliyordu ve ben bekliyordum. Volmir'e birlikte gittiklerinde de ona hazırdım.

Tony; çok sıradandı. Nerf yemiş gibiydi o da ama normal. Yani sahneleri güzeldi ama ölümü dışında hiçbir şey hissettirmedi. Kaptan öyle değildi. Kaptan'ın her sahnesi klastı resmen. Russolar ve Feige direkt kıyak geçmişler bence. Tony bu filmde direkt bütün MCU'daki karizmasını kullandı sadece. 

Hulk; en iyi Hulk'tı. Professor Hulk beklentileri vardı zaten de bunu kusursuza yakın kullanmışlar. Keşke daha çok Hulk görebilseydik. Belki Ruffalo ile de uzatırlar en azından X-Men'lerde falan olur. Belki koluna çare ararken mutant genine sebep olur vs. oradna başlatırlar filan. Kullanmak gerek 2-3 filmde olsa Professor Hulk'ı.

Filmden puan kırmama sebep, çok kötü gelen şeyler;

Spoiler

Ya kadın gücü sahnesi... Russo'lara büyük abiler emretmiş böyle bir sahne koy diye kesin onlarda hiç istemeye istemeye o kadar kötü çekip kurgulamışlar bariz. Hani protesto gibi sahneydi, filmin en rahatsız edici ve boş sahnesiydi Captain Marvel'ı destekleyen sadece kadın karakterler. SJW sıçmığı zirve yapmıştı yani. Mantis bile girdi rushladı... REZALET. Direkt 0.5 puan kırdım. 

Captain Marvel ekstra güçlü, çok çok saçma. Yine SJW sıçmığı. Gelsin gemileri yok etsin prof olduğu için zaten gemilerin içinden geçmek tamam da full taşlı Thanos'la neredeyse denk olması... En azından az sahne vermişler.

Thanos'un taşsız olarak bile bu kadar güçlü olması kepazelikti bayağı. Yani Captain dışında zorlayan yok çünkü Thor ve Stark çaptan düşmüşlerdi onu anlarsın ama 3 vs 1'de bu kadar güçlülük saçmaydı...

Sam'in yeni Kaptan olması rezalet. Resmen ZENCİ CAPTAIN AMERICA olsun diye sıçmışlar. Will Smith oynatsalardı tam olurdu. Bucky olmaması rezalet. Hani çizgi romanları iplemiyorsun tamam da Sam nedir ya, hiçbir artı özelliği olmayan sadece iyi asker bir karakter o kadar... Bucky'i Winter Soldier olarak tutmaları da güzel, totalde 7 filmlik kontratı kaldı böyle bol bol göreceğiz ama herkes America olarak onu bekliyordu işte... Farklı bir konsept olacak demek ki. 

Başka da beni rahatsız eden bir şey olmadı ya, gayet iyiydi kalan her şey.  

Sosyal ağlarda paylaş

6.5/10.  Infinity War'un yanına yaklaşamaz. Savaş sahneleri karanlıkta çekilip ucuza kapatılmış.

Spoiler

Bu Thanos taşsız nasıl bu kadar güçlü? America abi nasıl çekici kullanabiliyor? Çizgi romanlarda detay mı var?

Savaş sahnesinde Ant-man dolmuşu çalıştırma ile uğraşırken arka sahnelerde nasıl dev ant-man olarak savaşabiliyor? ?

Thanos gelecekten gelen Nebula'yı, Gamora ile yalnız bırakacak kadar salak mı?

VS vs

Trias tarafından düzenlendi
6.5 a düşürdüm :D
Sosyal ağlarda paylaş

@Trias

Spoiler

Thanos'un salaklığı değil, o dönem Gamora hayvan gibi sadık Thanos'a çünkü ve güveniyor. Satış koyma ihtimali görmemiştir. Zaten yalnızda bırakmıyor Gamora kendi gidiyor. 

Thanos taşsız da çok güçlü ama Thor ile 1 vs 1 kapışır normalde. Gerçi çizgi romandaki Thor değil bu, bir de nerf yemişti MCU'da zaten işte. Normalde taşsız Thanos'tan güçlü olan bir tek Hulk var bu ekipte yanlış hatırlamıyorsam zaten. 

Ant-Man'i fark etmedim de başka karakter olabilir belki karıştırmışsındır. Russo'lar o kadar büyük hata yapmaz ya.

Kaptan normalde de çizgi romanlarda da Mjolnir'i kaldıran ender tiplerden biri. Kullandığı seriler var. O açıdan gönderme güzel olmuş. 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Thanos hep güçlü işte. Taş olmadan Hulk'ın da ağzını kırdıydı.

Cap çekici kullanabiliyor çünkü worthy. Odin'in ilk Thor filminde çekice büyüyü koyarken sırf Thor kullanabilir demedi. Değerli olanlar kullanabilir dedi. Cap'ten daha iyisi mi olacak dsf. Age of Ultron'da oynatıyordu bide çekici zaten yerinden.

2014 Thanos, Gamora'nın bu kadar conflicted olduğunun farkında değil. Gamora'nın öbür children of Thanos'Tan bi farkı yok gözünde. Güvenmemesi için bi sebebi yoktu.

Spoiler

Bu girl power sahnesine niye bu kadar kıl oluyorsunuz anlamıyorum. Gayet güzel sahneydi bence. Cap Marvel'ı daha iyi kullanabilirlerdi ona katılıyorumda.

Kalkanı Falcon'ın almasıda mantıklı. Hem çizgi romanda da şu an o, hem de Bucky'den daha yakınlar birbirlerine. Kaç sene Falconla Cap birlikte takıldılar. Bucky, Wakanda'daydı o arada. Hem Bucky white wolf olarak devam eder belki Black Panther filmlerinde.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Bucky'li captain america serileri daha uzun soluklu ve daha çok tutuldu diye biliyorum ben. Falcon'un America olduğu çok hikaye yok ki. SJW ayağına direkt Sam'i seçtiler. 

Alıntı

Hem çizgi romanda da şu an o, hem de Bucky'den daha yakınlar birbirlerine. Kaç sene Falconla Cap birlikte takıldılar. Bucky, Wakanda'daydı o arada. Hem Bucky white wolf olarak devam eder belki Black Panther filmlerinde.

Gerçi şu kısım evet, çizgi romanda şuan o olduğunu bilmiyordum orası ayrı da genel olarak reddit'te falanda hep Bucky bekleniyordu. Bucky side-kicker olarak kalacak demek ki. 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Girl Power sahnesinin sevilmemesi (en azından benim açımdan); Captain Marvel'ın o karakterlerin yardımına ihtiyacı yokken sırf "Marvel kadınlarını bir araya koyalım" diye birleştirilmiş olmasıydı. Hani başka bir karakterin yardıma ihtiyacı olsaydı bi nebze okey derdim ama captain marvel yani.

Sosyal ağlarda paylaş

Kötü gitmeyin lan. Cidden pişman oldum. Ilk film hatta ilk avengers filmi bile çok daha iyiydi. Film seni yukseltyor yukseltiyor 2 karanlik sahne verip  hadi bye diyip yolluyor.

Net 6/10 filmi. Şu filme efso  diyen 13 yaşındadır fjfj.

Spoiler

Captain  reis dışında iyi bir şey yoktu. Thor  da eglendirmese film çekilmezdi

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...