Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

excel bozuk dosya onarma

µh

Öne çıkan mesajlar

Selam

Önemli bir excel dosyası var ama elektrikler gittiğinde bozulmuş, açmaya çalışınca aşağıdaki hatayı veriyor. Onar monar her seçeneği denedim ama olmadı, kurtarmanın bir yolu yok mudur? Beleş excel repair programlarını da kullandım fayda etmedi.

hata.jpg

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...

ben farklı bişey sorucam excel ile ilgili. data girişi yapılıcak fakat virgülden sonraki kısım değişiyo sadece. virgülden önceki kısmı nasıl sabit hale getirebilirim.

örnek vermem gerekirse bir sütuna alt alta 75,26 - 75,37 - 75,14 vs şeklinde giriş yapıyoruz, ben bu sütuna ne yapmalıyım ki 26 yazınca otomatik 75,26'ya çevirsin.

başka satır ve sütunlara 75 ve /100 şeklinde yapabiliyorum ama daha sade biçime nası getirebilirim?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Pordakal dedi ki:

ben farklı bişey sorucam excel ile ilgili. data girişi yapılıcak fakat virgülden sonraki kısım değişiyo sadece. virgülden önceki kısmı nasıl sabit hale getirebilirim.

örnek vermem gerekirse bir sütuna alt alta 75,26 - 75,37 - 75,14 vs şeklinde giriş yapıyoruz, ben bu sütuna ne yapmalıyım ki 26 yazınca otomatik 75,26'ya çevirsin.

başka satır ve sütunlara 75 ve /100 şeklinde yapabiliyorum ama daha sade biçime nası getirebilirim?

="75,"&

yazicaksin hepsine (asagi cekiceksen $ eklersin)

75,26 icin mesela

="75,"&26

bu sekilde biri excel'imle oynasa doverdim herhalde, butun hesaplamalar bozulur.

hic gozukmesin data girene kadar, enterlayinca "75," yazsin diyorsan oyle bir dunya yok.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...