Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satranç Yeteneklerini Geliştirmek

RamsesII

Öne çıkan mesajlar

Satranç oynayasım var ama taşların hamlelerini bilmek dışında çok birikimim yok, newbieden bir tık yukarıdayım diyebilirim.

Kendimi geliştirmek için hangi kitaplar (e-book olabilir),mümkünse pc'ye kurulabilecek oyunlar falan vardır?İlk başta klasik açılışları ve hamleleri öğrenip metot üzerinden kendimi geliştirmek daha iyi olabilir diye düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

https://www.chess.com

Satranç dersleri, internetten oyunlar, bilmeceler ne ararsan var. Ayarlardan türkçe yapılabiliyor. Bedava üyelik ile kullanıyorum.

Şimdi kontrol ettim, siteyi yenilemişler. Menüler falan hala türkçe ama dersler ingilizce sesli hale gelmiş, eskiden türkçe yazı vardı diye hatırlıyorum.

Ozan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, RamsesII dedi ki:

Satranç oynayasım var ama taşların hamlelerini bilmek dışında çok birikimim yok, newbieden bir tık yukarıdayım diyebilirim.

Kendimi geliştirmek için hangi kitaplar (e-book olabilir),mümkünse pc'ye kurulabilecek oyunlar falan vardır?İlk başta klasik açılışları ve hamleleri öğrenip metot üzerinden kendimi geliştirmek daha iyi olabilir diye düşünüyorum.

bu yastan sonra bayagi zor ama sen bilirsin

Sosyal ağlarda paylaş

satranc yeteneklerinizi gelistirmek istiyorsaniz, cok yetenekli bir arkadasimin yayinlarini izlemenizi tavsiye ederim.

fide rank'i FM ve genelde blitz oynuyor.

cok iyi bir ogretmen, oynarken baya anlatiyor genelde satranc oynayanlar bu kadar anlatmaz :)

benim gozumde efsane:

fide profili:

https://ratings.fide.com/card.phtml?event=6302106

twitch kanali:

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...

videoda açılış tuzaklarını bulabilirsin anlatımı da güzel. ben halloween gambiti seviyorum açılışta, adamına göre seviyesine göre vs değiştirebilirsin, yer mi yemez mi karşındaki önemli, açılış ne kadar karmaşıksa o kadar adam eleyebilirsin. ayrıca favorilerim raul casablanca ve mikhail tal

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...