Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: Episode IX / The Rise of Skywalker (2019)

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

Seri sırasında yönetmen ve senaryo değiştiği için bu filmde konular bağlanacak diye her şey çok oldu bittiye gelmiş. Bazı diyaloglarda abi yavaş diye bağırasım geldi.

Görsel olarak oldukça güzeldi ama gene de bunca cgi'a rağmen eski SW filmlerindeki görsel şölen yoktu.

Pek çok durum çok cheesy bir şekilde vuku bulmuş. Ama gene de The last jedi saçmalığına göre daha iyiydi diyebilirim.

Spoiler

Palpatine ölmedi gönlümüzde yaşıyor olayı Sw genişletilmiş evrende de vardı ve hiç sevmemiştim, filmde de o şekilde olması sinir bozucu geldi ama gene de konuyu bağlama açısından kabul edilebilir geldi. Ancak gene de palpatine'in diyalogları çok bayağıydı. "ÖLDÜR BENİ GELMİŞ GEÇMİŞ TÜM SİTHLERİN GÜCÜ SANA AKSIN".. 5 saniye sonra "SEN ZATEN ZAYIFTIN TAAMMI ŞİMDİ BEN DİRİLCEM"

Onun dışında lightsaber dövüşü kareografileri gene braveheart ekibi tarafından yapılmış. Kılıcı adama saplayıp havaya kaldırmalar, ağacı 2ye bölen kılıcın tam isabette çizik yapması falan kafayı yedirtti.

Koca gemiyi force yardımıyla kendilerine çekmeleri kafayı yedirtti.

Palpatine'in AOE atıp tüm gemileri kitlemesi kafayı yedirtti.

Force yardımıyla moleculer transportasyon yani ışınlama yapmaları kafayı yedirtti.

El koyup yara iyileştirmeleri ölüyü diriltmeleri kafayı yedirtti.

Filmin genelinde müzik varken tam epic dövüş sahnesinde yüksek tansiyonlu bir müzik olmaması kafayı yedirtti.

Deathstarın gücünü tek bir destroyera indirgeyip bundan 1902830912 taneyi herkesten habersiz yapabilmeleri kafayı yedirtti. Ulan tedarikçin kim nasıl habersiz o kadar gemiyi yapıyon hadi yaptın bunları kim işletecek o kadar tayfa galakside nerde var?

Asyalı kıza bu filmde 1 dakka screentime vermeleri baya gülümsetti. İnternetteki tepkileri ciddiye alıyorlar demek ki ahahaha

ha bi de bir şey daha

Spoiler

sithfinder ne abi ya ahalhsdsdf tamam bir şekilde bağlaman lazım da aklına gele gele bu mu geldi, biryerden falan mı aldılar fikri ne saçma bir şey bu ya askhdl

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ya gömüldüğü kadar değildir diyerek gittim, gitmez olaydım asdfg

Spoiler

normalde bu kadar aman hikaye aksın rpg öğeleri olsun falan diye izlemem starwars serisini, sıradan bir scifi seridir gözümde de. bu kadarını beklemiyordum yani. 

bu finn reye aşık mıydı neydi? bişi sölicem ben ehe ben sana ehe LAN SÖYLE NE SÖYLEYECEKSEN

müzikler bu kadar sıradan olur, filme zerre çekmedi. nerede bsgnin atmosferi:/

önceki filmlerde hiç pulp fictiondan bahsetmeyip sonra geri döndüm ce-eeeeee abv ya. ayem yor GRANDFAAAATHEEEEER NIHOHAHAHA. rey nı-ooooooo yapmadı neyse ki. 

ama reyin en son titanic rose kıvamına dönmesi de son kurşunu sıktı resmen. 

Sosyal ağlarda paylaş

ya bunlar yanlışım yoksa, sw evreni disney'e geçtiği saniye

TAMAMDIR, CANON İÇİNDE EU YOK, HEPSİNİ 0'DAN YAZICAZ! diye girdiler mevzuya.

sonra, leş gibi filmler yapıp, "ben zaten hiç okumamıştım EU, bi fikrim de yoktu" diye kurtuluşu EU'dan ummakla anca bu kadar toparlayabildiler.

müstehak SW ekibindeki yönetim kadrosuna umarım komple kovulurlar dfdss.

DB Weiss , Benioff'tan ötesine geçmeyi becermişler işte kalitesizlikte.

Sosyal ağlarda paylaş

Revan zaten canon'dı, içine ettikleri ve değiştirdikleri Expanded Universe - Return of the Jedi sonrası. New Jedi Order, Yuuzhan Vong istilası, Thrawn vs. O dönemdeki hikayeler.

Ben o yüzden REVAN CANON OLDU HELELOY'u anlamıyorum, ya da ben bişi kaçırdım bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

yeni hikayeler karakterler vs dandik olunca uygun olan hikayeyi yandan ittiriyorlar iste eski eu'dan, ekleye ekleye 10 seneye eu komple official olacak bu gidisle asd biz yaptik diyecekler.

Last Jedi'da Jedi Crusader/Revanchist kolyesi vardi ilk, burdada ismi geciyor iste direk. thrawn falanda rebels dizisi ile girmisti tekrar canona zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, -Deno- dedi ki:

Revan zaten canon'dı, içine ettikleri ve değiştirdikleri Expanded Universe - Return of the Jedi sonrası. New Jedi Order, Yuuzhan Vong istilası, Thrawn vs. O dönemdeki hikayeler.

Ben o yüzden REVAN CANON OLDU HELELOY'u anlamıyorum, ya da ben bişi kaçırdım bilmiyorum.

prequel öncesi hikayeler canondu diye bi açıklama yoktu benim bildiğim. bilmiyorduk revan canon muydu değil miydi yani.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Black-ice dedi ki:

prequel öncesi hikayeler canondu diye bi açıklama yoktu benim bildiğim. bilmiyorduk revan canon muydu değil miydi yani.

Prequel öncesi hikayeler canon'dı yahu. Disney başa geldiğinden beri değiştirilen timeline RotJ sonrası oldu hep, prequellar öncesine ait bir şey çıkarmadılar benim bildiğim kadarıyla. Kaçırmış olabilirim ama öyle bir content hatırlamıyorum, çizgi roman seriler vs. bile Episode 1 - 6 arasından genelde.

Tabi content çıkmamış olması eski EU'yu kabul ettikleri anlamına gelmiyor olabilir de amaaan Disney'in onayına kaldığımız bir dönemde yaşıyoruz yani sokarlar.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Aket-Atum dedi ki:

Disney Clone Wars dönemi EU'yu da değiştirdi. 

İçeriği gizle

Quinlan Vos ile Asajj Ventress aşk yaşıyor mesela Disney sonrası. "All debts paid, Jedi" yok hükmünde yani. Caaaanım Republic çizgi romanları gitti ?

Öffff o fena ya evet. Quinlan gibi elit bir adamı ne hale getirdiler.

Sosyal ağlarda paylaş

tarrak gibi filmdi afedersiniz :(

Spoiler

kylo'yu öldürdüler şerefsizler seriyi tek izleme sebebimdi. abrams götüne lens flare girsin bacım! bok gibi final bok gibi bölüm. meğerse hepsi rüyaymış'ın star wars'u işte meğerse hepsi palpatin'miş. peeh. bütün sw serisindeki en iyi karakteri böyle harcadın. şerefsiz.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...