Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legends of Ultima (LoU)

hadibea

Öne çıkan mesajlar

Dikkat Hype Thread!

Yaklaşık 1 ay önce başlayan LoU maceramızda oyuna 200+ online saat gömerek guild kuracak kıvama geldik.

Her şeyden önce oyuna 150 TL vermeye değer mi buna karar verememiş olabilirsiniz.

20 yıllık UO oyuncusu olarak şimdiye kadar bana benzer hisleri yaşatan tek oyun bu oldu. 1 aydır fena kitlendik. Content sürekli güncelleniyor, harita devasa, staff çok yerinde ve isabetli geliştirmeler yapıyor. Bende kimsenin 150 TL verip 2 saat sonra sileceği oyuna para vermesini istemem ama steam release' le 49 liraya yeni bir Ultima bekleyen varsa da daha çok bekler çünkü aylardır erteleniyor. Güzel vakit geçirmenin standart bir bedeli ya da para ölçütü yok. Oyunu alırsanız güzel zama geçireceğinize eminim. Bence ev alanları kapılmadan başlamak da sizin yararınıza olur.

Official Server vs LoU

Latency- Oyuna yalnız başlasaydım büyük ihtimalle LoA official EU sunucusunda başlardım fakat arkadaşımın peşinden LoU' da başladık. EU serverında ping 40-80 arası iken NA serverlarında ping 120-180 arası değişiyor. LoU ile ilgili ilk çekincem de bu olmuştu. Acaba PVE de ya da PVP de latency yüzünden ölür müyüm beni oyundan soğutur mu vs.. sonuçta full loot boru değil, bir cinnete bakar. Neyse, şimdiye kadar latency yüzünden herhangi bir problem yaşamadık, hissettirmiyor yani. Yine de karar size kalmış.

Development-Dev team cidden çok başarılı. Oyunu oynadıkça tüm skill ve spell mekaniklerin bu kadar doğru ve UO ile paralel işlemesine şaşırdım. Buglara anında müdahele ediliyor ve harika content güncellemeleri geliyor. En son bir enchanting skilli eklediler şurdan bakın: Enchanting adamların vizyon bu. Tüm guild' ler şimdi pve ve enchanting' e odaklandı.

Oyuna LoU da başlamama rağmen uzun vadede official serverda da karakterler açmayı düşünüyorum hatta başka konseptte private sunucular açılırsa onlarda da oynarım. Sonuçta temeli doğru atılmış bir oyun. O yüzden çok da düşünmeye gerek yok.

LoU' nun en büyük eksisi oyuncu sayısı. Şuan discordda 500 kişi var ama harita sosariaya göre çok büyük olduğu için fazla bir kalabalık yok. Steam release' den sonra bu değişecektir tabi. O yüzden Steam release a kadar güzel yerleri parselleyip, karakterleri kasıp, pvp için tetikte bekleyebiliriz.

Reddit' ten bir kuble:

Alıntı

After a week on Official server I pretty much had done all the content I'm interested in there. I got bored extremely easy.

It also felt like a game who wanted to be UO 2, but didn't know what they were doing. I know LoA wants to be inspired by UO and it's own entirety. However, after a day or two on LoU I felt like this was what the official server should have been.

The fact official has no runes other than the 7 teleports and you have to run everywhere that alone almost makes me not want to play there. You want the hardcore aspect of exploring from UO, but lose the fact UO had runes which eased the experience for a lot of players.

So, two weeks later I'm having a ton of fun on LoU there's a lot more content. A lot more players. Tamers are actually fun and viable.

I hope both succeed, but I'm starting to lose hope on Official.

I still think official can be good, but LoU has constant updates while I've been around LoA for 3 weeks now and we finally are hearing about an update.

Oyunu Satın Almak

Malumunuz en önemli konu paypal konusu. Ben hesabı yurtdışından birine aldırdım ama LoU topağındanda şöyle çözümler verilmiş:

Alıntı

1-google maps'e girip bulgaristan'da bir otel buluyorsunuz, adres ve telefonu solda çıkıyor.
2-paypal'ın bulgaristan sayfasına giriyorsunuz : https://www.paypal.com/bg/home
3- signup, diyip googlemapsten bulduğunuz otelin adresini ve telefonunu yazıyorsunuz,
4- kredi kartı bilginizi giriyorsunuz. işlem tamam
ödeme esnasında garantinin 3d secure ekranı da açıldı, smsle gelen şifreyi girip devam?.?

Alıntı

Beyler oyunu almak isteyenler oyunun sitesinden alabilirler. Paypal hesabınızla giriş yapmayın. Satın al a tıklayın ve adresi Amerika yapın ve bilgileri sallayin. Telefon numarasını falan da sallayin. Biz 3 arkadaş sitesinden satın aldık ve başladık oyuna.

Deneyin buraya da geri bildirim yapın ona göre alacakları yönlendirelim. Başka çözümü olan varsa da yazsın.

İlk Karakter

Başlangıçta ana karakterinizi beslemenin/para sağlamanın en mantıklı yolu;

1-Log toplamak ve booglingleri kesmek.

Bu yüzden bir tane gatherer karakter oluşturun. Skiller 50 lumber, 50 mining olabilir.

Skill trainerden mace fighting, tactics, anatomy, heal teachleyin.

Daha sonra odun toplaya başlayın ve bu sırada etrafta gördüğünüz booglingleride öldürün.

Hem lumber kasarken ağaçlardan boogling spawn olabiliyor, hem de sabit boogling spawnlarındaki booglingleri öldürünce bunlardan log düşüyor. Yani temel para kaynağınız vendorlara log satmak olacak. Gelen parayla da ana karakterinizi besleyin. Miningi almanızın sebebi arada iron kasmak, oyundaki tüm toollar ironla - tinkeringle yapılıyor.

Önemli Bilgiler

• 0 Magery ve recall scroll ile recall şanşı %50.
  • PVE de En güçlü karakter tamer.
  • En iyi burst dps mage.
  • En iyi sustain damage archer.
  • Resource kasarken yanınıza mutlaka pack lama alın. Tamer vendorlarda satılıyor.
  • Toolları vendordan almayın çok pahalı. 50 tane ironla yapılacak toollar skill gm' lemeye yeter. Getirin bana size exceptional yaparım. Ya da etraftaki player vendorlardan 5 te 1 fiyatına alabilirsiniz.
  • Craft ya da herhangi bir skill kasarken success şansınız %30-%70 arası olursa iyi skill alırsınız.

Diğer Bilgiler

LoU Wiki - Oyunun wikisinde her şey yazıyor. Merak ettiklerinize buradan bakabilirsiniz.

Discord - Aslında oyun hakkındaki en iyi kaynak oyunun Discord kanalları. Discord' da sağ üstteki arama kısmına merak ettiğiniz herhangi bir şeyi yazarak, o güne kadar o konuyla ilgili konuşulmuş herşeyi görebiliyorsunuz. Ben her şeye buradan bakıyorum.

Makro Programları - Oyunun LoU Helper adında kendi makro programı var. Hemen hemen her skill bu programla kasılabiliyor. Resource gathering dışında her skillde makro serbest. Program pvp' de işe yaramıyor sadece skill kasmak için. Bunun dışında internetten indirdiğim Macro Recorder diye bir program var. Tam olarak ghost mouse görevi görüyor.

Şu anda Brit' e çok yakın bir yerde 32x32 alanımızı kaptık ve Kale için para kasmaya başladık. Bir kaç güne Pati guildi kurulmuş olur. Ayrıca içeri 32 tane vendor koyabiliyoruz. Her membera 1-2 vendor yeri verebilirim. Başlayacaklar her türlü soru ve destek için Discord' dan beni (Drego#7181) ve ev arkadaşımı (Xonthi / Welos & Leo & Ashalora#0125) ekleyebilir.

Sosyal ağlarda paylaş

Karakter Templateleri

Warrior
Swords/Mace/Fencing
Tactic
Anatomy
Heal
Resist
Parry

Dexxer: Fence + 7. skill Poison
Macer: Mace + 7. skill Lumberjack
Tank: Mace + 7. skill Fishing (pve' de her vuruşta belli bir şansla %10 armor düşürür. Max %50 stack)

Archer
Archery
Tactic
Anatomy
Heal

PvP Typical: Wrestling + Sw/Fence/Mace/ + Resist
Disco Archer: Music + Provo + Disco

Ben kendimce bir golem master buildi yaptım.
Hepsini ortalaması bir şey oldu ve buildden çok memnunum.
Bu buildle dungeon farmlıyorum:
100 Archery+Tactic+Anatomy+Veterinary
80 Healing + 75 Tinkering (golem kontrol etmek için) + 45 Magery
1 skill boşta: Golem healı arttırmak ve Golem'i reslemek için animal lore ya da başka bir skill alınabilir.
Ben lockpick kasıyorum.

Mage
Magery
Meditation
Wrestling

PVP: Eval Int. + Parrying + Resist + 1 skill boşta (inscription olabilir ama sadece pve' de +%20 bonus verir)
Disco Mage: Music + Provo + Peace + Disco

Bunlar dışında bir sürü kombin yapılabilir heal anatomy eklenebilir, lockpick eklenebilir.
Belki benim archer gibi golem master build yapılabilir size kalmış.

Tamer
Taming
A. Lore
Veterinary
Magery
Meditation

Bard Tamer: Music + Peace
Taming kasarken peace making önemli.
Taming 100 olduktan sonra peace yerine disco alınabilir.
Ya da music,peace silinip hide stealth eklenebilir. Yine size kalmış.

Battle Tamer: Eval Int. + Wrestling

vs vs...

Craft
1. skill kesin: Armslore (exceptional item için)

Metal Worker: Blacksmith + Tinkering + Cooking + Tailor + Alchemy
Wood Worker: Carpentry + Bow Fletch+ Cooking + Tailor + Alchemy

+ 1 tanede gather skilli ya da magery
Gather: Fishing + Lumber + Mining

ya da sizin kombinasyonunuz.

Gather skilleri ayrı karaktere kasılabilir.
Örneğin treasure huntera mining.
Pve Tank karaktere fishing.
Macer karaktere lumberjack gibi....

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • Konu başlığı -Deno- tarafından Legends of Ultima (LoU)https://forum.paticik.com/topic/8992749-legends-of-ultima-lou/ olarak değiştirildi
  • 3 hafta sonra ...
  • Konu başlığı aquila tarafından Legends of Ultima (LoU) olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...