Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Disco Elysium - A Detective RPG

axedice

Öne çıkan mesajlar

Spoiler

phasmidle ilgili bu kadar derin düşünmemiştim @xunn aydınlandım teşekkürler.

phasmide karşı tepkim benim de hep aynı oldu ya. salaklar falan diyip geçiştirdim hep phasmid arayanları heheh

sonuyla ilgili ben de kırgınım. katilli dizi film hastası biri olarak atladım direk bu oyuna. bir de katilleri falan bulurum hemen filmlerde vs. doğru çıkınca da ekstra tatmin olurum. tabi bu oyunda bulamadım. bulmak matematiksel olarak mümkün değil belki de bu yüzden böyle yaptılar diye düşündüm.

ve şöyle düşünüyorum ne kadar güzel bir altyapısı derinliği olursa olsun polisiyede katil bütün hikayeden bağımsız biri çıkarsa bu nolursa olsun insanda bir tatminsizlik yaratır. yani basic human saykoloji bence bu. o kadar gerildin, merak ettin, olayla bağımlı olmalı abi. ters köşe olmasa da olur o ekstra pastaya vişne olur en fazla.

bende de öyle oldu. siz de tahmin edebiliyorsunuzdur ki vermek istedikleri politik mesajı katili hikayeye bağlayarak da verebilirlerdi. belki bütçe yetmedi, oyun gereksiz uzadı vs. bilemiyorum. yine de tüm bu olanlar oyuna 10/10 değil de 9,5/10 verdirir yani.

şöyle seri yapsalar keşke. 3lü falan. akar.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Oce4n dedi ki:

itiraf ediyorum ben bu oyunu refundladım. 1 saat max oynamışımdır da, dünyası filan hiç sarmamıştı beni. belki zorlasam ileride sevebilirdim de. ııh ortam sarmadı.

Üzücüymüş abi çünkü dünyası gördügüm en kapsamlı düşünülmüş dünyalardan biri. Adamlar bi 10 senedir craftlıyolarmış zaten dünyayı frp oynamak için üzerinde, tabletop rpg yapıyolarmış bundan önce sonradan pc gaming'e geçmişler.

Oyunla ilgili bir tane daha derdim var minor olmasına ragmen, o da biraz fazla sol abi oyun. Devler marxist ideolojiyi bi tık daha kısabilirmiş. Ellerinden geleni yapmışlar bias'ı kısmak için ama sızmış o aradan. O kadarı kadı kızında da olur ama.

Bütün conservative karakterler iki boyutlu racist, retarded olup bütün progressiveler nuanced olunca biraz tadı kacıyor işin.

Maybe next time.

iro1H7A.jpg

xunn tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 27.06.2020 at 15:53, Oce4n dedi ki:

itiraf ediyorum ben bu oyunu refundladım. 1 saat max oynamışımdır da, dünyası filan hiç sarmamıştı beni. belki zorlasam ileride sevebilirdim de. ııh ortam sarmadı.

abi lütfen gücenme ama bu iki mesaj bence ilintili. o yüzden diğer kuşaklara ışık tutması için alıntılıyorum...

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, goldbären dedi ki:

abi lütfen gücenme ama bu iki mesaj bence ilintili. o yüzden diğer kuşaklara ışık tutması için alıntılıyorum...

Niye gucensin la cahil cahil konustugu postu alip forumca cok begenilen bir oyunu hic begenmemis olmasiyla bagdastirdigin ve dolayli yoldan zekasina saldirdigin icin mi?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, axedice dedi ki:

Oce4n nickindeki 4ün hakkını veriyor ya gerçek bi pleb. Ama seviyeyi düşürdüğü için sık sık şikayet ediyorum kendisini, umarım yönetim el atar da warrocktrye geri döner.

aylık haracımı veriyorum ben abilerim beni korur diye

Spoiler

CtEYQt.png 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

dun gece aldim oyunu,

daha ilk 15 dakkada herkes atar yapti, herkesin yaptigi atari yedim,sokak cocugu cuno bile beni bitchi etti

behzat c olmaya calisirken yaninda takim elbiseyle takilan salak polis oldum, gittim bide karakola telefonda cuzdanimi kaybettim diye soyledim, tasak gectiler telefonda

bugun bastan baslasam savescummer olmus olur muyum asdf

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

behzat c olmaya calisirken

karakola telefonda cuzdanimi kaybettim diye soyledim

Behzat Ç'yi ben de izlemedim ama en azından iki tane yutup klibi izlesen şunun alakasızlığını görürdün. Gogo str / pysche karakter yap, böyle electrochemistrydi shiversdı halflifetı bunları yüksek tut. Authority ve espirit de ekle biraz. Sonra bebelerden ayar yiyeceğine ayarı sen ver, güzel bi revachol polisiyesi çevirirsin.

Sosyal ağlarda paylaş

On 27.06.2020 at 08:53, Oce4n dedi ki:

oyunun skill sistemi ilginc, hayvan gibi writing var. ama kirmizi textli rpg nostaljisi gelen tayfayi sogusleme uzerine oynamis  developerlar

worldbuilding beni sarmadi, political commentary cok cok fazla, ama boyle oyunlar da yapilmasi lazim

detroit become human bundan iyi RPG ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...