Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Plakayı vida ile sabitlemek

paramecium

Öne çıkan mesajlar

41 dakika önce, paramecium dedi ki:

Selam,

Plastik plakalıklar sinir ediyorlar. Bagajı kapattıkça aptalca seslerin çıkmasına sebep oluyorlar. Plakayı 4 vida ile sabitlemenin trafik kanunu veya muayene açısından sıkıntı doğuran bir tarafı var mı?

Saygılar.

Muayeneden kalıyorsun. Bu yüzden yeni plaka çıkartmak zorunda kaldım. 

Sosyal ağlarda paylaş

plakaları artık lokal şöförler odası falan veriyor, o yüzden oralara hava parası vermeye gönderiyorlar gönderebildiklerini. ben de gittim geçen yaz. eskiden hafif kusur sayılan bir çok şey 2018 ocaktan itibaren ağır kusura dönüştü, plakadaki mühür eskiymiş bilmem ne. her türlü gıcır gıcır deliksiz plakamı yenilettiler yani, hiçbir anlamı yok ümraniyedeki bir işhanındaki partili heriflerin cebine para girecek diye. hiçbir katma değer üretmeden para toplamaca, tabi ki belediye gidiyor diye altına sıçıyor hepsi şimdi. 

şuradan fotoları gezin ne dediğimi anlayacaksınız sdf. 
https://www.google.com/maps/place/Ümraniye+Motorlu+Taşıtlar+Sahipleri+Ve+Şoförleri+Esnaf+Odası/@41.0245601,29.098908,3a,75y,25.58h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1shFBy48C4Mxx51AE4PIc8xQ!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DhFBy48C4Mxx51AE4PIc8xQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D211%26h%3D120%26yaw%3D25.579138%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x14cac8f0cf20ad2d:0xad09ed878c52bfab!8m2!3d41.0246517!4d29.0989445

Sosyal ağlarda paylaş

On 03.04.2019 at 07:59, paramecium dedi ki:

Selam,

Plastik plakalıklar sinir ediyorlar. Bagajı kapattıkça aptalca seslerin çıkmasına sebep oluyorlar. Plakayı 4 vida ile sabitlemenin trafik kanunu veya muayene açısından sıkıntı doğuran bir tarafı var mı?

Saygılar.

Klassik plakalıklar vs rahatsız ediyorsa plakanın boyutunda(Plakayı tam içine oturacak ebatta) bitane siyah pleksiglas kestiriyorsun, kenarlarını da 4,5 cm bırakıyorsun(plakanın oturduğu yer ve dış çerçeve arası yanak diyelim) onu da bi güzel çift taraflı bantla plaka bölgene sabitliyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben ön plakaya 7 tane arka plakaya 4 tane vida koydum ve vizeden çok rahat geçtim 2017 de. Siyah civata kullandım, vidaları tam bilmiyorum ama 5 cm den büyüktü sanırım ve fark edilmeyecek yerlere vurdum vidaları. Mesela H harfinin iki ucuna vurdum ve sanki harfin devamı gibi göründü. Yetkili serviste 60 bin bakımı yaparken eleman uyardı vizeden geçmez diye. Bende boşver belli olmuyor dedim ama adam dinlememiş beni plakayı bi güzel düzeltmiş ve vidaları çıkartmış. Kendi reklamının olduğu plastik çerçeveyi koymuş. 7+4 civatalı ve yamuk plakayla hiç durdurulmadım. Şu an arka plakada civata var mı bilmiyorum. 

Ek soru?  Onun gıcırtısı nasıl duyabiliyorsun ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

evet, gecen seneden itibaren yani ?

ondan onceki sene de muayene formuna not dusulmustu.

muayene evraklarini dolduran elemanla iyi anlasmak lazim.

@paramecium

bence illa vidali kullanmak istiyorsan akilli vida ile muayeneyi gecmeyi dene, olmadi sokup gecersin..

openyoureyes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...