Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borderlands 3

progamer

Öne çıkan mesajlar

ben lvl 12 oldum, şimdiye kadar eğlenceli. gunplay hoş, silahlar bayağı cümbüş olmuş. coop herhalde daha eğlenceli olur ama henüz sıkılmadım, hatta başka şeyler oynayacakken onları bırakıp buna dönerken buldum kendimi. bakalım knox ile coop deneyeceğiz sonra.

steam ile de crossplay oluyormuş yazmışlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

oyun beni çok sardı, max lvl oldum dün ve dlc bundle'ı da aldım. gunplay eğlenceli ve moze tam benlik bir char olmuş. mecha build yaptım, mayhem 10'da god mode geziyorum, çok keyifli. ? cidden beklenmedik bir hit oldu oyun benim için ilki hiç sarmayınca diğerlerine bakmamışken. knox ile multi de oynadık, güzel oluyor. başka oynamak isteyen olursa ben varım.

borderlands-3-moze-build-guide-best-buil

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yani charı ben oturup kendin tasarlasam zaten böyle tasarlardım herhalde, dört oyun sürmüş ama beni ihya edecek kıvamı tutturmuşlar. tooltip bile “kendin tank olup bir de üstüne tank süresiniz diye skilltree yaptık” diyor lol.

tek üzüntüm bu adamlar her oyunda karakterleri değiştirdiğinden sonraki oyunlarda hep gözüm moze’u arayacak, burun kıvıracağım kesin. minigun mecha sgt hammer ❤️

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında karakterler tam olarak değişmiyor bence güzel kotarıyorlar geçişi. Bir sonraki seride bir önceki favori karakterinin özelliklerini anımsatan/taşıyan ve bunlara ek yenilikler taşıyan başka bir class oluyor kesinlikle. Zaten hep aynı oyun tarzıyla bayar ya oyun bence.

Ayrıca bayağı DLC olan bir oyunu (Tiny Tina's Wonderlands) yeni bir oyun olarak dolar bu seviyedeyken piyasaya çıkardıkları için kırgınım sdfg. İzledim gameplay bayağı dlc yani full oyun parası verilmez.

PS : BL evreninde Salvadordan (Gunzerker) sonra en op bence Moze. Hiçbir class dualwield olamadığı için gunzerkerı geçemeyecek tasarımsal sıkıntılıydı hiçbir downside olmadan 2 op silah çekmek xd

Sosyal ağlarda paylaş

@Bone"bu oyunun hikayesi seni sinir eder" demiştin de önceki oyunları oynamadığımdan eski charlara özel duygusal bağım yoktu, ama anladım neyi kastettiğini lol.

6ir0hv.jpg

@ad3milk oyunlar var da ilki sarmayınca ikinciye dokunmamıştım, gaige oynayacaktım güya ama neredeyse 10 yıl oldu duruyorlar öyle library'de. skilltree, feature set, grafiklere filan baktım da tatmin etmez bl3'ten sonra herhalde. neyse şu dlc'leri de bitireyim, onlar da eğlendiriyor bayağı.

ps: paraya ihtiyacı olan varsa vereyim, 100m üstünü göstermiyor. 2,3 milyarda resetleniyormuş zaten lmao.

Sosyal ağlarda paylaş

Base game olarak bl2 çok tatmin edici değil fakat yine main story odaklı en iyisi. Villain tam bir saf kötü iliğine kadar hissettiriyor o kadar tuttu ki karakter hala yansımalarını bl3 te bile görebiliyorsun hatta ona adanmış dlc de var, bağı olan karakterlerde. BL2 nin olayı dlc kalitesi (gerçekten güzeldi dlcler) ve onlarla beraber gelen extra level, true vault mode ve gearlar. Ha şuan o kadar farm yapmazsın çünkü zamanı geçti sürekli oyunu bitirmen gerekiyor falan bayar.

Ayrıca BL ve BL2 solo olarak oynanınca gerçek tadını alamadığın oyunlar rekabet olmadığı için. Ayrıca ilk iki seride legendaryler gerçekten legendary idi düşüp kapınca bayağı seviniyordun bl3 de legendary akıyor ama annoint mantığından sürekli farmlaman lazım iyi rollüsünü düşürmek için bu da bl3'ün neden optional loot sistemini getirdiğini anlamamızı sağlıyor ve manual difficulty level ayarlayabilmek de oyunun daha solo/casual odaklı olduğunu gösteriyor.

Kısaca BL3 casual farm/solo oynanabilecek güzel zaman öldüren bir oyun dlcleri de fena değil. Oyunun kurulu olduğu bütün platformlarda (PS hariç sanırım) multi oynanabildiği için her zaman oynayacak birilerini de bulabilmeniz co-op için çok iyi bir seçenek. Ama dediğim gibi bence bir bl2 değil.

Sosyal ağlarda paylaş

On 06.06.2022 at 16:51, Sam dedi ki:

@Bone"bu oyunun hikayesi seni sinir eder" demiştin de önceki oyunları oynamadığımdan eski charlara özel duygusal bağım yoktu, ama anladım neyi kastettiğini lol.

6ir0hv.jpg

hem eski charlarla ilgili, hem de bu oyundaki hikaye anlatımıyla ilgili...

Borderlands 1+2:

Spoiler

İlk oyunda Roland oynamıştım çok sevmiştim. İkinci oyunda öldüğünü öğreniyoruz. Ama bu sırada anlatım saçma olmadığı için "heroic death" kategorisine giriyor ve diğer karakterler zaten ilgi çekici olduğundan kötü hissettirmiyor. Lilith özellikle hastası oluyorum, Firehawk kişiliğine bayılıyorum.

Borderlands 3:

Spoiler

Shounen mangalarda hiç sevmediğim "her zaman bir adım ileride olan ve bin plan yapsan da bir saniyede o planı önemsiz hale getiren baş düşman" klişesine sarılmış durumdalar. Lilith gibi güçlü bir karakter, Lvl 1 faceless goon gibi pat diye ölüyor. sonra Maya pat diye ölüyor. Anlamsız ölümlere bir yenisi ekleniyor. Ava sanki suçlu olan kendisi değilmiş gibi herkese bilmişlik taslayıp uyuzluk yapıyor felan. Bitsin de gidelim modundaydım. Hikayenin sonunu da "Deus Ex Machina"ya bağladılar iyice ettiler her şeyin içine.

öte yandan BL3 DLC'lerindeki hikayeler, ana hikayeden on kat daha iyi hazırlanmış. BL2 hikaye anlatımına daha yakın olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

ben de dlcleri oynuyorum şu anda, bayağı keyifli ve büyükler. oyunu bitirdikten sonra bir oyun kadar daha içerik eklenmiş gibi.

dediğim gibi mp oynamak isteyen olursa ben hala varım ayrıca ama bitirmediğim dlcleri önce solo dinleye dinleye yapmak istiyorum sadece, oturdum gaige’in bütün repliklerini dinledim dün mesela lol.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

neredeyse 1 ay hergün oynamışım, yılın ilginç sürprizi, en çok eğlendireni oldu şimdiye dek. dlc'leri, tvhm'yi mayhem 10'da bitirdim, hatta hemovor ve slaughter serisini farma bağladım iron bear dmg ve armor ölçeklenmesi sağolsun. lakin biraz item farmladığım halde düz gunner şeklinde o performansın uzağından bile geçemeyince yapacak birşey kalmadığını anladım lol. dlc'ler çok güzeldi krieg hariç, en son onu yaptım ve zor bitirdim daha kısa olduğu halde. her bakımdan bayıktı, öbürlerinden sonra yakışmamış. favori charlarım moze ve tannis oldu, gaige bonus__moze_and_iron_bear_borderlands_and_1_m.

???

Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...

Benim görüşümce düşünmeden alınır. Neden olduğundan çok daha popüler olmadığını anlayamadığım oyunlardan BL serisi, underrated görüyorum.

Single senaryoyu da bitirmiştim, oynayacak multisi de arkadaş çevren varsa keyifli. Diablo gibi bi sistemi var işte.

Yazın Tiny Tina's Wonderlands'e başladıydım ama bilgisayar yazlıkta kalınca ara vermek zorunda kaldım zoraki.

Sosyal ağlarda paylaş

bl3 geçen seneye dönüp bakınca en çok eğlendiğim oyun oldu açık ara, en çok zevk aldığım shooter kesinlikle son yıllardaki. tiny tina'yı alsam mı diye düşündüm ama biraz daha indirim bekleyeceğim sanırım komple paket için. bir de moze gibi bir seçenek yok tahmin ettiğim gibi maalesef, o büyü atma olayı da hoşuma gitmedi.

Sosyal ağlarda paylaş

On 08.01.2023 at 09:40, Sam dedi ki:

bl3 geçen seneye dönüp bakınca en çok eğlendiğim oyun oldu açık ara, en çok zevk aldığım shooter kesinlikle son yıllardaki. tiny tina'yı alsam mı diye düşündüm ama biraz daha indirim bekleyeceğim sanırım komple paket için. bir de moze gibi bir seçenek yok tahmin ettiğim gibi maalesef, o büyü atma olayı da hoşuma gitmedi.

BL3 main storyline'ı sevdiysen Tiny Tina da çok benzer bir şekilde yazılmış.

DLC'lerdeki hikaye anlatımını sevmiştim, "hatalı yerleri düzeltmişler" diye düşünüyordum ama o "hata" olarak gördüğüm şeyleri daha da karikatürize hale getirip bol soslu yaymışlar.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...