Jump to content
DynamicK

Bilgilendirme - giderleri karsilama icin

Öne çıkan mesajlar

§ 03 Nis 2019, 10:48
19 dakika önce, eregorn dedi ki:

Bizim kedilerde bi sıkıntı vardı, hatun guugılladı sorunu. paticikden yanıt çıktı. bana gösteriyor. ben çözümü buldum diye. sen düşün artık

Eh bu da doğrudan aktif kullanıcı sayısıyla ilişkili. Aktif kullanıcı sayısı ne kadar çok olursa o kadar content olur. Dolayısıyla daha fazla anlık kullanıcı çeker forum. Bilmiyorum istatistiklerini tutuyor musunuz ama aktif kullanıcı sayısıyla anlık kullanıcı sayısı arasında doğrusal ilişki vardır muhtemelen. Paticik SEO vs. kasmıyor, sosyal medyada reklam da yapmıyor. Dolayısıyla tık alabileceği tek şey content. Content'i oluşturan da aktif kullanıcılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 10:49

e bunu biliyoruz zaten 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 11:28

Arka sayfada DynamicK aktif kullanıcı sayısıyla forumun günlük ziyaretçi sayısının aynı olmadığını söylemişti, ben de aynı olmasa da bire bir ilişkili olduğunu söylemeye çalışıyorum işte. Aktif kullanıcı sayısı arttıkça reklam gelirleri de artacak, patreon gelirleri de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 11:58

abi türbanlı evlilik siteleri geliyor ben de diil dimi problem 😅

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 12:04

bize türbansız geliyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 12:10

Abi ne saçma şeyler söylenmiş ya götümüzü yırtmıyor muyduk biz de destek olalım abi foruma birinin üstüne binmesin diye. Adam da demişki aha sistem işte isteyen BAĞIŞ yapsın isteyen yapmasın. Sanki zorunluymuşcasına laflar, sanki 43563456435 dolar kazanacakmış ve o paraları cebine atacakmışcasına düşünceler falan hiç yakışmamış. Ki isterse de kazansın size ne? bize ne? 

Para ile ban açılma mevzu biraz irrite edici ama. Olayın kendisi değil de banını açtıranların "neyse parası verdik kardeşim" tutumları üzer bizi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 12:23

Abicim paralı ban konusunda da en başından beri aynı şeyi diyoruz. Bir çok insanın yeni nicki ve accountu var. Eski accountu bir edenle banlanmış. Açılsın birleştirilsin parasını öder bir daha banlanırsa açılmaz olur biter eskis sistem sebebiyle unutulan o kadar çok ban var ki forumda. sürekli açılacak gibi bir durum yok ortada yani. adam banlandıkça para ödeyecek değil. bir kerelik bir şey bu. 

BonePART tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 12:27

1$ lik sublayanla 5$ lik sublayan arasinda reklam farki olmayacaksa da anlami yok sdfg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 12:48
21 dakika önce, BonePART dedi ki:

Abicim paralı ban konusunda da en başından beri aynı şeyi diyoruz. Bir çok insanın yeni nicki ve accountu var. Eski accountu bir edenle banlanmış. Açılsın birleştirilsin parasını öder bir daha banlanırsa açılmaz olur biter eskis sistem sebebiyle unutulan o kadar çok ban var ki forumda. sürekli açılacak gibi bir durum yok ortada yani. adam banlandıkça para ödeyecek değil. bir kerelik bir şey bu. 

Bir kerelik olmasindan dahi de rahatsiz oluyoruz. Yukarida birinin dedigi gibi, sequonun sonucu bunlar. Anlik gazla kufrumu basar giderim tadinda cok davranis oldu patide. Bazilari geri de geldi boyle bir sistem yokken. Simdi bu sistem olunca birkac kere bile olsa mide bulandiracak bu davranis. 

Misal sequo gelecek yine bir tartismada gicik olacak birilerine. Parasiyla degil mi lan ben sana guzel bir soveyim diyip altina ana avrat girisecek. Sonra parasini verip banini acacak, yetmezmis gibi geri gelecek ehehehe diye mesajlar atacak ayni topicte.

Siz buna oh ne guzel para kazandik bir ergenden diye bakiyorsunuz herhalde ama ben ve benim gibi dusunenler icin forumda mide bulandiracak bir durum. He bunun guzel yonetildigi bir forum orneginiz varsa buyrun getirin bizde gorelim nasil sikinti yaratmiyormus. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 13:11

@DynamicK

Ayrica bir soru sorayim buradan modlara veya dynaya. Az once uyari aldim yukaridaki bir uyeye satasan mesajimdan. Kufur fln yok tabi, aa surprizlerle dolusun tadinda birsey yazmisim (silinen mesajdan bahsetmek yasaksa belirtin duzelteyim burayi). Konsept olarak dusunuldugunde satasma oldugu icin 2 uyari puani almisim (1 uyari puaninin verildigi birsey olmadigini ve 2nin min. standart oldugunu dusunuyorum zira bence hafif bir satasma?). 

Soru: Hangi eylemin cezasi kac ceza puanidir? Kac ceza puani ne tarz bir bana gider vs tadinda bir liste var midir yada? Zira bu puanlarin subjektif mod yorumlarindansa ban olayini sistematiklestirmek icin (haliyle objektiflestirmek) getirildigi belirtilmis Dyna tarafindan surada:

"Moderasyon: Forum mod kadrosu tekil bölümler yerine artık tüm bölümlerde mod hakkına sahiptir. Lakin, eski usül olarak, her mod her bölümü yakinen yönetemeyeceğinden, özellikle kendi ilgi alanları olan bölümleri yönetmeye devam edeceklerdir. Yeni forumda, mod ve genel yöneticiler üyelere ceza puanı verilebiliyor. Böylece bazen doğrudan ban gerektirmeyen suçlar pas geçilip aklımızın bir ucunda durup sonra 'sen epey göze batıyordun' dan yola çıkıp ceza vermektense işi sisteme bırakıyoruz. "

Yeni sisteme iliskin konuyu okudum da acaba ben mi gozden kacirdim daha detayli bir indexi diye sorayim dedim. Henuz yapilmamis da olabilir tabi, yapildigi zaman bakariz o halde ne anlama geldigine uyari puanlarimin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 13:14

yeni ceza puan sistemi mi var artık forumda

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 13:16

bir kerelik ban konusuda geçmiş tarihli olanlar için diyorum ben

adam 2008 de banlanmış o açılsın

yoksa ben küfredeyim içimi dökeyim parasını ödeyeyeim açılsın konusu değil

denir ki 03.04.2019-10.03.2019 tarihleri arasında 2018 öncesi perma banlı accsi olanlar 50 ducat bağış yaparsa accleri açılacaktır 2018 sonrası banlar kabul edilmeyecektir olur biter

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 13:17

vay arkadaş iyi sistemmiş

teşekkürler mod.

edit: ama şimdi profilimi bozdunuz ya 

Llama tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 13:24
9 dakika önce, BonePART dedi ki:

bir kerelik ban konusuda geçmiş tarihli olanlar için diyorum ben

adam 2008 de banlanmış o açılsın

yoksa ben küfredeyim içimi dökeyim parasını ödeyeyeim açılsın konusu değil

denir ki 03.04.2019-10.03.2019 tarihleri arasında 2018 öncesi perma banlı accsi olanlar 50 ducat bağış yaparsa accleri açılacaktır 2018 sonrası banlar kabul edilmeyecektir olur biter 

Oke ben buna karsi degilim zaten. Benim cevabimi verilmemis sayabilirsin direk.

Bir kerelik gecmis donem perma bani acilmasi bence gayet dogal forum degisim icerisindeyken. Bunun parayla olmasi hos gelmiyor yinede ama patiye para lazimsa masraflar icin why not. 

@BonePART ceza puanlari ile ilgili bir bilgin var mi peki, yukaridaki mesajima istinaden? 

cicibeybe tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 13:30

ceza puanları konusunda net bilgiyi dyna paylaşsın 

ban açma konusunda da para olayı değil olay geçmişte yapıldı kedi yuvasına bağış yapana açıldı şimdi foruma yapana açılsın konusu hatta lan keşke bu forum updatelenmeden önce yapılsaydı gofundmede de daha net anlaşılırdı 

yeni sistemde acc'nizi kullanabilirsiniz felan denirdi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 14:01

28 dakika önce, BonePART dedi ki:

yeni sistemde acc'nizi kullanabilirsiniz felan denirdi

TOEFL 108

GcXxNpb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 14:05

a ce ce

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 14:19

turkce'ye uygun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 14:51
Alıntı

yeni sistemde eysisi'nizi  kullanabilirsiniz felan denirdi

Sorun yok oyna devam. dsfsdfsdf

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 15:16

zaten yazımı doğru

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 16:03

ekkinizi diye okunur yani yanlış. ekknizi yazmış.

pasteyi yıllardır paste diye okumuş adamım ben. benden iyi bilemezsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 16:09

Nikinin hakkini vermissin abi iste. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Nis 2019, 16:21

haklısın kaptan obviyovus

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki