Jump to content
DynamicK

Bilgilendirme - giderleri karsilama icin

Öne çıkan mesajlar

§ 31 Mar 2019, 22:40

karakedi dedigin adam kendi gitti, gitmeden de herhalde 50 kisiye adminlik vermeyi teklif etmistir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 31 Mar 2019, 22:45

Biliyorum kendisinin gittigini, pepelekte de vardim uotr'de de. Orda dedigim donem donem yonetim zaaflarinin olmus oldugu ve kayiplarin yasandigiydi. Bi ara forumun cons'un babasinin ciftligine dondugu donem gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2019, 08:29
10 saat önce, dasaaa dedi ki:

Yanlis mi? Atiyorum siz tatavacilar kac attiniz? Ya da;

ha bu iste budur. adamin atacagi 1 usd, hala yapacagim yardimin tayo tarafindan belirlenmesi vs vs diyor. komik yani.

çok iyi mentaliteymiş, bir de şöyle anlatayım. sen oraya 10tl 30tl 50 tl koy bağış için, 5usd mi versem 1 usd mi versem diyip "lan doların ne olacağı belli değil, 1 usd atayım işte" diye düşünen adamı da kazan, her ay ne "atacağını" bilerek bütçesine göre versin insanlar. ya da böyle saldırmaya komik bulmaya şuna buna devam edin, ileride anca 3-5 kişi kalıp forumculuk oynayın...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2019, 08:36

forumun sekiz alter ego'lu ortaoyuncusu gelmiş kaç para attın diye posta koyuyor.

ben tatava yaptığım kadarını koydum patreona merak etme sen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2019, 09:27

abi yoksa bir şey atmayın zaten kimse zorlamıyor dediğim gibi işin özeti şu

ben bu forumu x senedir kullanıyorum kullandığımın belkide %1'ini destek olarak vermek istiyorum derseniz atın bişiler 

demezseniz gönlünüz hoş olsun 

tatava muhabbeti şakası bu işin gelip 1001 tane detay isteyen adamlara

yoksa zorla yok severek

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2019, 18:07

oh oh reklamlar gelmiş fıstık gibi. gerçi bir bölüme girdiğinde sayfa ortasında çıkan biraz sinir bozucu ama heralde onun yeri ayarlanabiliyordur zamanla oturur.

sevindim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 08:11

Karakedi hakkında saçma sapan yorumlar yapmayın lütfen ve konuyu carpitmayalim. Yukarıda yazılanların çoğu yanlış ve insanları bilmeden yanlış yonlendirmenize sebep olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 08:13

Google reklamları ekliydi bir süredir ama sadece hesabı olmayan ziyaretçilere gozukmekteydi. 

Gelen mesajlara bakarak herkese aktif hale getirdim. Tabi ki çok reklam olması pek ideal değil. Forum kullanımını kısıtlıyor. O yüzden özür dilerim. Şuan test ediyoruz. Özellikle mobilde fazla agresif duruyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 08:32

Est, pati icin hersey 🙂 Sikintili olursa zaten bizi biliyorsun hemen soylenmeye baslariz. 

Karakedi hakkinda dedikodumuzu yapmazsak olmaz ama, hunharca banlanilan bir donemdi en nihayetinde 😄

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 08:37

Bağış sürdürülebilir bir sistem değil. otomatik ödeme talimatını verip unutulabilir tabide sürdülebilir bişi değil abi.

reklam olayından hiç anlamam, ama para vermeyen kullanıcılara tıklatma bazlı bişi yapılabilir mi? captcha gibi.

belli oyunlar içindeki itemlar vs satılabilir? X kullanıcısı oyun içi bir şeyi paticike bağışlar, oda para karşılığı satılır.

Mesela eve online hesabım vardı benim deaktif, ilkini satmıştım ikincisini bağışlayabilirim patiye 300-500 çalışır heralde.

Bu tarz yöntemler denenebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 08:48

Patreonda zaten odeme talimati verdik aylik unuttuk bile olm?

He soyle bir sikintisi var, iptal edilebilir birsey patreon. Bence bu da daha cok demokrasi demek tabi, so no worries. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 09:16

Ben Dyna'ya birde Reddit gold olayını önerdim. Bizde 1 TL olursa gideri var gibi düşünüyorum. Al at beğendiğin mesaja gibin. Eğer forum desteklerse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 09:22

bence yüksek meblağlar ödeyerek forumun bütün dengesini bozan, burayı kendisinin zanneden 5-6 kişiyi banlayın gitsin. birçok kişi aynı isimlerde birleşip yüksek paralar öderler gibime geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 09:45

Ya herkes belki gıcık olacak söyleyeceklerime de, bir sürü kişi toplanıp absürd absürd şeylerle uğraşıyoruz, yok reklama zorla tıklatalım, yok aylık ödesinler, yok parayla ban açılsın. Bunlar nedir abi? Yıllardır böyle birşey yoktu da şimdi niye çıktı ben de bunu merak ediyorum. Aylık 1-2 dolar ödemek beni etkilemez, yapılırsa öderim de. Fakat niye birden bire yıllarca yapılmayan muamele yapılmaya başlandı bize? Sağılacak inek gibiyiz şu an, nasıl sağılacağımıza da biz karar vermeye çalışıyoruz gibi hissediyorum. Ayrıca bu reklamlar nedir ya? Giresim bile gelmiyor paticik e artık, girsem de bakıyorum güncel mesajlara, çok çok mesaj atılmamış bile. Paraya niye ihtiyacınız var diye sormuyorum ama niye içine ettiniz güzelim forumun onu gerçekten merak ediyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 09:49

Diger kisimlara birsey demeyecegimde, masraflari paylasmak icin firsat isteyen biziz zaten yillardir abi. Talebe karsilik verdi yonetim sadece ki zorunlu da degil yani. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 09:51

reklamlar çok kötü abi zbam diye önümüze çıkıyo. bide geç yükleniyo herşeyi ittiriyor falan. kaldırın pls patreon olanlara kalksın en azından da bi anlamı olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 10:01

Valla ben patreondan verdiğim için, gönlüm rahat bir şekilde reklamları engelliyorum (firefox -> adnauseam).

12 dakika önce, Catze dedi ki:

Fakat niye birden bire yıllarca yapılmayan muamele yapılmaya başlandı bize?

2006'dan beri üyeyim, onun da öncesinde 1 seneye yakın dışardan takip etmişimdir (hatta üyeliği bile yeşil temayı öğrenince açmıştım). Bunca zamandır bir kuruş para vermemişim karşılığında kaliteli vakit öldürmüşüm burada. Şimdi masraflarına 2 kuruş yardımım olacaksa da tatava yapmam. Hani sağılacak inek muamelesi gördüğümüzü de düşünmüyorum. Keza BonePart'ın dediği gibi isteyen patreon'dan falan versin gönlünden kopanı ya da reklamlara tıklasın.

Kopmuyorsa da reklamları engelle, patreon'a girme, istediğin gibi takıl. Kimse adresini bulup da dövecek değil sonuçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 10:04

masraflari karsilayan enayi var nasilsa, belese takiliyoz iste, niye para verelim demis ozetle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 10:06

bu gibi durumlar için facepalm iconu. lütfen benim tek derdim o şuan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 10:24

Keşke kıçınızla anlamasanız 😞 Bunca zamandır yokken niye birden bire bu konuma geldik diye soruyorum sadece, bir çok kişi eminim hakkım gibi görmüyordur bile bu soruyu sormamı. Ama bir anda ani değişiklikle tamamen değişti herşey, bir süredir de para isteniyor, leş gibi reklamlarla muhattabız,  ok verelim para da, nelere para ödüyorum, arkama bile bakmıyorum, patiye mi ödemicem, her gün sırf haber portalı olarak kullanmak, önemli olaylarda burdan tartışmak için bile hakediyor ama en azından açıklamayı hakettiğimizi düşünüyorum. Kimse şimdiye kadar adamı ödemeye mecbur tutmadı, severek yaptı belli ki, sana göre enayiyse bilemicem tabi ki, peki şimdi niye gelir kapısı gibi davranılıyor onu merak ediyorum sadece. 

Tldr : reklamlar kalksın 😕

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 10:37
1 dakika önce, Catze dedi ki:

Bunca zamandır yokken niye birden bire bu konuma geldik diye

eskiden dynamick kendi ödüyordu site masraflarını. yeni sisteme geçileceğini söylediğinde  para yardımı isteğinde bulunmadı. ilgili başlık altında üyeler ısrar edince bağış yapmayı, oda tamam madem dedi bağış sayfasını açtı.

reklamlarda aynı şekilde  önceden sadece üye olmayanlara gösteriliyordu üyeler bizde de çıksın iki tıklarız masraflara katkısı olur dedi, yine tamam madem dedi. adblocker kullan.

8 dakika önce, Catze dedi ki:

peki şimdi niye gelir kapısı gibi davranılıyor

senelerdir kendi ödüyordu dynamick, şimdi üyelerin böyle masraflara katkıda bulunmaya çok hevesli olduğunu görünce iyi madem gönderin gönderin hadi bakalım gelsin paralar dedi.  bu davranış gelir kapısı olarak görme gibi yanlış anlaşılabilir tabi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 10:39
6 dakika önce, Catze dedi ki:

Keşke kıçınızla anlamasanız 😞 Bunca zamandır yokken niye birden bire bu konuma geldik diye soruyorum sadece, bir çok kişi eminim hakkım gibi görmüyordur bile bu soruyu sormamı. Ama bir anda ani değişiklikle tamamen değişti herşey, bir süredir de para isteniyor, leş gibi reklamlarla muhattabız,  ok verelim para da, nelere para ödüyorum, arkama bile bakmıyorum, patiye mi ödemicem, her gün sırf haber portalı olarak kullanmak, önemli olaylarda burdan tartışmak için bile hakediyor ama en azından açıklamayı hakettiğimizi düşünüyorum. Kimse şimdiye kadar adamı ödemeye mecbur tutmadı, severek yaptı belli ki, sana göre enayiyse bilemicem tabi ki, peki şimdi niye gelir kapısı gibi davranılıyor onu merak ediyorum sadece. 

Tldr : reklamlar kalksın 😕

Oeeef @DynadicK kırılmasın diye ben tekrar yazıcamda abicim kimse kimseye gelir kapısı gözüyle bakmıyor. Bundan 3 ay önce Dyna dedi ki forum cok eski kaldı değiştirelim artık hiç bir şey yapamıyoruz. admin mod tayfasıda dediki müdür kaç para tutuyor bizde destek çıkalım sende sonuçta evli baklı adamsın sana sürekli kaçmasın. bunun üzerine ne yapalaım ne edelim dendi hatta biz dedik bir hesap ver ona atalım en sonunda gofundme ye karar verildi.

patreonda aynı hesap ödemesi kolay olan aylık masrafları 100 euroysa bir kısmını ödeyebilecğeimiz bir şey yapalımdan cıktı. bugune kadar bir masraf istenmedi sizden. halada istenen bir şey yok eğer destek olmak istiyosan yapabilecğein bir opsiyon. nasıl ki warframe mesela beleş ama cogu insan destek amacıyla skin felan alıyor burda da aynı kafa. para cıkarsa en modül alınır foruma cıkmazsa zaten dyna 50 defa ben forumu finanse etmeye razıyım devam da ederim diyor. üyeler istemiyorsa destek olmak zaten mod admin tayfası destek vermeye hazır mümkün oldugunca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 10:40

bence @DynadicK satılığa çıkarılsın 100 kraliçeye

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Nis 2019, 14:53

Selam,

Bir masa etrafında oturulup konuşulmadığı, modlar ve adminler arasında yapılan tartışılmaya şahit olunmadığı için olayın farklı noktalara çekilmesi çok kolay.

Bir kere şuradan yola çıkmak çok daha kolay olurdu; kaç senedir var forum, gelir kapısı haline neden şimdi gelsin ki? Çok mu über üye sayısına ulaşıldı? TR için bulunmaz bir içerik mi üretir hale geldik? Apple'ın yeni ürününün adı ipati de ismimize mi nur yağdı?

En başında mod ve adminlerin talebiydi yükün paylaşılması. Hatta bence bu iş admin ve mod ile sınırlı tutulmalıydı, bu şekilde de fikrimi söylemiştim. Bir kişinin kendisini bir şeyin parçası olarak görüp sahip çıkması ile bunun talebi işte bu yaşanan sıkıntıyı ortaya çıkarttı. Çünkü üyelerden böyle bir talep gelmedi; sahip çıktılar ama yükün altına girme noktasında üretken olmadılar veya hiç düşünmediler bile. Çekirdek bir kadro bunu tartışıp uygulamasının nasıl olacağını konuşup nihai fikri sununca da üyeler -ortada paylaşılacak bir maddiyat olmamasına rağmen- sihirbazın gösterisini eğlenerek izlemek yerine hileyi aramaya çalışan gözler gibi hemen altında maddiyat kökenli gizlenmiş düşünceler aramaya çalıştı.

Eğer ilişkilerde güven varsa, her hareketin ardında gizli bir amaç aranmaz, aranmamalı. Güven yoksa da bunca beraber harcanan zamana yazık, birbirimizi kandırmışız.

Bence bu bağış olayı admin+mod seviyesine çekilmeli. Herkes gücü oranında artık ne kadarını olursa yüklenir, reklamları kaldırıp üyelerin bu yemeğin nasıl hazırlandığını düşünmeden eskisi gibi afiyetle yemeleri sağlanır. Yorgan gider, dava biter....

Saygılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap