Jump to content
DynamicK

Bilgilendirme - giderleri karsilama icin

Öne çıkan mesajlar

§ 28 Mar 2019, 13:51

15 Kraliçelik konuşuyorum ben valla 🙂 50 Kraliçe atsaydım Allah neler derdim.

Bretixden sonra Kraliçe dibe gider aslında biraz bekleseydim keşke.... Az Tl ile daha çok kraliçe gönderebilirmişim 😞

Remus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 13:55

forumun kaca maloldugunu acmaya gerek yok, hepiniz turk kulturunden ciktiniz

mutlaka birisi BIZ ONU DAHA UCUZA AYARLARDIK diyecek is isten gectikten sonra, ayarla dersende ayarliyamiycak AA AMA SU MASRAF VARMIS BUR VARMIS MEGER BENIM BILDIGIM GIBI OLMIYORMUS 😢 diye

CRPG book bastiramadiniz, gabena baklava yolliyamadiniz gecin bu tatavalari sadfs

racial traiti bu topraklarin BIZ ONU DAHA UCUZA YAPTIRIRDIK, bosu bosuna milleti gerip kavgalar cikarip ondan sonra ayni noktaya gelen bir kisirdongu su butun STKlarda filan 😄

Laurelin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 13:58
2 saat önce, aktiftablet dedi ki:

Paticik'in sahibi kim? Biz miyiz, yoksa dyna mı? Şu sorunun cevabını ben alamadım henüz. Laf falan sokmuyorum, gerçekten bilmek istiyorum.

Selam.

Forum tamamen bende. Harcamaları da tek hesaptan yapıyorum. Bagıs yapınca o para bana geliyor. Sorun yaratıyorsa lütfen yapma. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 13:58

Permaban kaldirma ve tier seklinde olunca feature lar, tepki cekti, konu baska yerlere dondu, insanlarin sevki kirildi. Yoksa genel olarak featurelar (title haric) goz onunde fark yaratmayanlar seylerdi.

Bundan sonra patreon dan devam eder. Bazi arkadaslarin masraflari azaltma konusunda cazip fikirleri vardi, onlara bakilir(Edit: Laurelin dogru demis, daha baklava yollayamayan, crpg book bastiramayan forumuz:)).

Yeni uyelere, taze kana ihtiyaci var forumun. Yeni foruma gectigimizden beri mesaj sayisi da epey dustu(discord sagolsun).

Gallant tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:00

Forumun server gideri, yazılım gideri, feature sunu busu girismenize gerek yok. Engel olmayın, cok ilgili görünüp ddoslara başlamayın yeter. O kadarına biz bakabiliriz. Geniş bir yönetim kadromuz var. Forumun bende olması ben yönetiyorum demek değil. yıllardır söylemediğim şeyi zorla söylettiniz. Yanlış yerlere çekmeyin lütfen. Hepimiz bir şeyler katıyoruz şuraya. Tartışmayı oradan kazanamadım buradan çakayıma getirmeyin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:02
5 dakika önce, Laurelin dedi ki:

forumun kaca maloldugunu acmaya gerek yok, hepiniz turk kulturunden ciktiniz

mutlaka birisi BIZ ONU DAHA UCUZA AYARLARDIK diyecek is isten gectikten sonra, ayarla dersende ayarliyamiycak AA AMA SU MASRAF VARMIS BUR VARMIS MEGER BENIM BILDIGIM GIBI OLMIYORMUS 😢 diye

CRPG book bastiramadiniz, gabena baklava yolliyamadiniz gecin bu tatavalari sadfs

racial traiti bu topraklarin BIZ ONU DAHA UCUZA YAPTIRIRDIK, bosu bosuna milleti gerip kavgalar cikarip ondan sonra ayni noktaya gelen bir kisirdongu su butun STKlarda filan 😄

Bende o trait yok, zaten anlamam yazılsada. Yazılımla ilgim yok. Ama doğrusu dediğim. STK olsun, Siyaset olsun bu tip şeylerde şefaflık önemli. Prensip meselesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:04

Şurda ayda 5 lira vermek için "şeffaflık gösterin" diyeni ciddiye almayalım lütfen artık. Az çok hosting masrafları belli, altyapı masrafları belli işte, biraz google'la çıkar.

Dyna (ve onun halefleri) yıllarca ellerinden geldiğince forumu ayakta tuttular, burada 20 senelik bir community oluşturdular. Adam yıllarca bu yükü yüklendikten, yepyeni sisteme geçerken tek kuruş istemeden (evet gofundme var, ama orası 0 bile olsa yapılacaktı güncelleme) demiş ki "Ayda bi kutu kola parası verirseniz benim zararım biraz hafifler, vermezseniz de canınız sağolsun, kullanmaya devam". Gelip şunun için adama cebini doldurmaya çalışıyo, şeffaf olmadan para götürmeye çalışıyo imasında bulunmak harbi ayıp. İşin parasında falan değilim bunca zaman bunu yüklenip sırtlanmış adamın yaptıklarına ayıp, nankörlük. 

Hayır bir de adam toplam aylık gider 100€ civarı demiş. Öyle cebe atmalık, malı götürmelik bi para mı bu şeffaflık sorgulatacak? Adam "Ayda nerden baksan 10 bin € masraf var" der, sorarsın o zaman o niye öyle diye.

Hayır parayı vermemek ayıp değil, kişisel tercihtir, durumu yoktur, sisteme kart bilgisi şu bu girmek istemiyordur ya da canı istememiştir olur yani. Ama tutup da "önce masrafları şeffaflaştıralım" nedir ya?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:12

birde gorende facebook sanir, adamlar sifir seffaflik ile butun bilgilerinizi hortumlayip kuresel demokrasi endeksinin icine sicti, toplumu paramparca etti trump gibi sarlatanlari destekledi bir kere kimse gak guk etmedi

surada 20 seneyi devirecek bir komunite var, ne kisisel bilginiz istendi ne bes kurus talep edildi bu ise kadar. hakkaniyetli olun biraz. maddiyat sorgulayacaksa uyenin yeri degil zaten onu sorgulamak, hayir kurumu degil burasi sirket olmadigi gibi, sizden istenen para ilede lobilicilik yapilmiyor, siyasi nufuz kazanilmaya calisilmiyor stk lar aksine. kiciyla guler insanlar 3 dolarin hesap dokumunu istenmesine

sirf su les muhabbetler yuzunden zaten seffafliga gerek yok, ben gecmis tecrubemden yuzde binbesyuz eminim dyna oraya ''aylik servera 150, bandwithte 80, maintanence yapan adama 90 odiyorum" diye yazsa birisi gelecek BIZ ONU DAHA UCUZA HALLEDERIZ dicek, duzeni bozucak ve salak salak tartismalar olucak sirf su anda yaptigimiz gibi

1 dolari prensip nedeni ile cok buluyorsan odemezsin bitti gitti, cok buyuk bir meblag istemiyor forum zaten ayda 100-120 arasi biryeri tuttursak yeter, kisi basi 1 dolardan cikiyor. komun olarak isleyen bir yer burasi sonucta. guveni olmayan vermez hani bu kadar basit, zorla silah dayamadik kimsenin kafasinada...

YA BEN REMUSAMI LAF ANLATMAYA CALISIYORMUSUM OFFFF SIL SIL

Laurelin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:13
1 saat önce, Norak dedi ki:

Steam wallet code satilabilir mi aceba karli bir sekilde? atiyorum default halinden 2tl fazla olsun paticik icin ama burdan alalim?

bakıcam buna. teşekkürler.

işte bu sebeple ve ör photographer'ın adsense mesajı vb şeyler için yararı var bu konu ve tartışmanın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:22

Olay'ın 1i 100ü yok ki prensip meselesi 🙂 Türk refleksi verirler diyorsun açıklanırsa, sen gidip Türk refleksi veriyorsun.

Şöyle bir şey var tabi herkese açık olmayabilir, bağış yapanlara gönderilebilir. Bildiğim çoğu kurum bu şekilde yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:23

dünkü talihsiz konuyu okuma fırsatı bulmuştum, sabah da bu konuya 4-5 mesaj varken bakabildim, diğer konuşmalardan haberdar değilim.

bunu belirttikten sonra BENCE; şu kadıköydeki kahveci benzeri bir durum oldu. yeni kampanya durumuna gelince ise tl karşılığı aylık bağışa ben de varım. ama aylık yapacağım yardımın tayyorebello tarafından belirlenmesini istemiyorum zira ben de tl kazanıyorum. forumun giderleri gbp dir dolardır ona bir şey diyemem ama misal ben de muayenehanemde kullandığım her şeyi anlık kurdan çevrilmiş haline göre alıyorum ama hastaya tl fiyat vermek durumundayım...

edit: tl bağış yapabilme şekli olmayabilir mi diye aklıma geldi, eğer öyle bir durum varsa cahilliğimi bağışlayın ve düzeltin 🙂

Archangel_ tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:27

Laurelin +15

Senelerdir komunitenin hali belli, bu masraflari birinin cektigi belli, anasayfaki reklamlarin damlatsa da hicbir zaman akmadigi da belli, simdi 100 gerekiyorsa da 150 birikiyorsa o paranin da harcanacagi yer belli. Buna rahatsiz olunuyorsa alt ustu verilecek bir kac dolar icin olay bilanco istemeye, muhasebe defterini goreyim bakayim a geliyorsa vermezsin para olur biter. Seffaflik falan talep etmek manasiz. 

Birileri yazmis ben simdi veremiyorum calismadigim icin ama sonra uygun olunca elbet veririm diye. Tersi de gecerli olabilir simdi uygun olanlar yarin obur gun buna butce ayirmaya devam edemezler. Arkadasinizla ictiginiz kahve gibi dusunun, burda da benzer sohbet donuyor. Bugun biri , yarin oburu ismarlar. Ben cappucino ismarladim, bana nescafe icirdiler diyecek adamin yeri olmadi burasi hic bir zaman.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:28

Şurada ufak bir araştırmayla ortalama forum, hosting vb masrafları çıkabilecekken, yıllarca tek kuruş lafı edilmemişken, şimdi de sadece destek olmak isteyenler için bir alternatif sunulmuşken, total masraf da mantıklı bir miktar yazılmışken, zaten yapılan bağış da siteden takip edilebilirken, arada kimsenin cebini dolduracak bir rakam da yokken, bağış yapmak istemeyene de kimse bir şey demezken hala kalemleri sormak "prensip meselesi" değil artniyettir. Uğraştığına değmez listelemek için. Adam uçuk bir fiyat biçse "o kadar parayı neye harcıyosunuz yahu" demeyi anlarım, burada durum o da değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:31

Norak in tavsiyesini de yeni okudum; cok mantikli. Hatta bilmiyorum boyle hizmetler var mi ama, herkes bi yerlerden online oyun vs alisverisi yapiyor. Affiliate veren firmalardan link ustunden yuruyunce bi kar birakiyorsa siteye dumduz gidip almak yerine ordan alir kim ne aliyorsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:32

@DynamicK üyelere reklam göstermeme kısmını tekrar düşünmekte fayda var.  bu konularda çok cahilim, reklam geliri nasıl belirleniyor hiç bilmiyorum ama sayfa yapısı müsait.  tema çözünürlüğü default %80'e getirilebilirse (desktop için konuşuyorum) sağ ve sol boşluklar çok güzel değerlendirilebilir. 

kendi adıma konuşacak olursam bilgisayar açık olduğu müddette 1 tab mutaka paticik açık. hiç olmasa 20dk'da bir refresh atıyorum. çoğu üyenin de benim gibi olduğunu düşünüyorum.

görüntülemeden hiç gelir gelmiyorsa eğer dert değil, reklamlara da tıklarız yani arada. 

bence reklam iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:37

9uhkBD.jpg

Dert ettiğiniz para bu yahu bırak isteyen destek versin isteyen vermesin. Yönetim çok da zarif davranıyor şeetmiyiyim diyorum kızacağım ama bak haaa 🙂😎😜

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:48
12 dakika önce, KHaRoN dedi ki:

Norak in tavsiyesini de yeni okudum; cok mantikli. Hatta bilmiyorum boyle hizmetler var mi ama, herkes bi yerlerden online oyun vs alisverisi yapiyor. Affiliate veren firmalardan link ustunden yuruyunce bi kar birakiyorsa siteye dumduz gidip almak yerine ordan alir kim ne aliyorsa.

Amazon un, humble bundle, Gog un affiliate programlari var. Surekli forumda linklenen, alisveris yapilan yerler. Steam in affiliate programi yok sanirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:50

Bence foruma bağış yapmakta sıkıntı yok. Zaten yillardir herkes diyordu yapak diye. Bütün mevzu ilk konuda ban açma vsnin  fiyatlandirilmasiydi. O biraz patiye  ters bir mevzuydu. Olayin  basında  karşılığında bir şey vermeden aga bağış yapın forumu ayakta tutalım dense bir sıkıntı olmazdı.  Adam bizi mi dolandircak  istese kapatır forumu gider uğraşamıyorum diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:51

Bize uyacak affiliate programlar buldukça paslayın. Özel mesaj veya email de atabilirsiniz. Bu tip şeylere bakıp kafa yormak daha iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:56

Aylık masraflar dökülsün daha ucuzu varsa yapılsın fikrini bu topikte dile getirenlerden biri olduğum için ben üstüme alınıp cevaplıyorum, evet bence hala mantıklı bi olay, hiç de öyle halamın serverına kurarım ucuza gelir kafası değil. Adamın işi budur der ki ya biz bu hizmeti dışarıya 80 dolara satıyoruz ama patiye ben 20 dolara da veririm. Farzı misal. Yoksa aylık istenen 100 poundla dynanın bi tane barbekü masrafının çıkmayacağını ben de biliyorum.

Reklam işi de gıcık ya sevmiyorum ben illa bi blocker kullanıyorum. Artık yıllar boyunca nasıl sitelere girdiysem her gördüğüm reklam penis büyütücü falan. Yeter arkadaşım ilgilenmiyorum artık, memnunum ben memur boyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 14:58

Perma ban 1 kere para karşılığı açmak hala yapılabilecek bir şey. Kimseye bir zararı yok. Aylar, yıllar geçmiş eğer foruma gelir sağlayacak şekilde bağış yapmayı düşünen, foruma ve hesabına değer veren üye banlı ise açılmasında tekrar şans verilmesinde ne gibi bir sorun var?

Açmasak da zaten yeni hesap açıp pek tabi gelebiliyor foruma. Eski forum yenisi ile çok farklı bir mod ortamı sunuyor. Admin ve mod kadrosu da gayet sağlam. Açıldıktan sonra girip küfür edince ban yemeyecek diye bir kaide de yok. Sorun neresinde? Bir düşünün sorun görürseniz bunu kendi çerçevesinde tartışalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 15:16

Parayla ban açtırılırsa ben protesto olarak terk ederim. Açık ve net.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 15:17

abi amerikada kefaletle serbest kalma var gururlu olan herkes terk etsin ulkeyi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 15:18

ban açtırmaya karşıyım ben de. 

kendi yeni üyelikle geliyorsa gelsin ama diğer türlüsü 'kaç paraysa verdik ettik küfrümüzü kardeşim' oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 15:19

permabanin kendi icinde bi mantigi yok uyelik acildiktan sonra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...