Jump to content
DynamicK

Bilgilendirme - giderleri karsilama icin

Öne çıkan mesajlar

§ 27 Mar 2019, 23:21

konu tartışmaya açılmıştır. bir önceki duyuru ve yapmayı planladığımız uygulama pek kabul görmedi. mod ekibimizin alternatif teklifi olarak patreon hesabı açtık. 

çok açıklama yapmaya da gerek duymadık. kısaca, forumun giderleri var, bunu karşılamak için gelir yöntemleri oturtmamız lazım.  

destek olmak isterseniz patreon hesabında bunu yapabilirsiniz. teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Mar 2019, 23:46

Aylik gider ne kadar?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 00:45
Alıntı

aylik gider 100€
bu miktarin min %20 ustune cikmaliyiz ki yillik ek gider ve sunucu gecisinde yapilan harcamalari uzun vadede kapatabilelim.
buna yillardir yapilan tonla harcama ve bireysel emekler dahil degildir.

hani 100 kisi 1euro atsa bile cok ciddi bir etki olucak. patreon kullanimi rahat her ayin birinde 1-3 dolar atabilicek imkani var cogumuzun. en seffaf ve temiz yontemi bu. limiti asarsak isteyen geri ceker veya geliri iyidir 3 u 5 yapar vs yeterki tutturalim iste

bi onceki konuda donen geyik insanlarin sevkini kirmak disinda bir boka yaramadi. bende yapiyorum lootbox, p2w geyigi vs de bu kadar senedir bireysel emekler ile hayatta  bu forum. Lutfen ciddi olalim, kimsenin monetizasyon hedefi yoktu en basinda. Iletisim kazasi yasandi bosu bosuna gerildik, az empati yapin hani reca edicegim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 03:04

+1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 04:20

Paketler arası bir ödül olmalı madalya fln verin bari kim uzağa işemiş görelim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 05:00

Tatava yapmadan aylık $3 fişekledim. Duruma göre (toplanan para hedefe ulaşamadı, vs.) ilerleyen aylarda arttırırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 06:01

güzel olmuş, herkesin katılabileceği seçenekler var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 06:21
1 saat önce, Phoenixlin dedi ki:

Tatava yapmadan aylık $3 fişekledim. Duruma göre (toplanan para hedefe ulaşamadı, vs.) ilerleyen aylarda arttırırım.

Aynen. Ünsal ünlüye Efe aydala v.b. veriyorsak neden paticiğe destek vermeyelim değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 06:29

bir de kimse katılmak zorunda hissetmesin kendini

bu gonul meselesi ben 18 senedir bandwidthini yiyoruz forumun 3 5 atmak bence mantıklı 20 saatte biten oyna 300 tl veriliyor ayda 10 tlden nolcak

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 07:10

Paticik bu kadarlık aktif üye sayısıyla ayakta kalabilsin ve tek bir kişiye maddi yük olmasın diye amaçlıyorsak bu çözüm iyi. Hatta hem üye sayısı hem trafik olarak fazla olmayan bi forum için fazla ve gereksiz yatırımlar yapılmış gibi görünüyor ve belki bu maliyet bir şekilde yine azaltılabilir. Zart zurt modüllere falan ihtiyacımız yok, paralı bazı ürünler belki bedava olan alternatifleri ile değiştirilerek yapılması gereken bağış miktarı düşürülebilir.

Ama farklı amaçlarla büyük yatırımlar yapıldıysa bilemiyorum altan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 07:11

Neden google ads kullanılmıyor? Paticik gibi bir forum bence tek bir banner ile karşılar gibime geliyor. Şahsen adblock kullanmayan biri olarak hertürlü ilgilendiğim reklama da tıklıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 07:31
8 saat önce, DynamicK dedi ki:

konu tartışmaya açılmıştır. bir önceki duyuru ve yapmayı planladığımız uygulama pek kabul görmedi. mod ekibimizin alternatif teklifi olarak patreon hesabı açtık. 

çok açıklama yapmaya da gerek duymadık. kısaca, forumun giderleri var, bunu karşılamak için gelir yöntemleri oturtmamız lazım.  

destek olmak isterseniz patreon hesabında bunu yapabilirsiniz. teşekkürler.

Benim başka bir önerim var. Forumu bana devret. 

Ciddiyim.

Bu migrasyon  için yapılan masraf şu ana kadar gelen bağışlardan karşılandıysa, forumu bundan sonra ki masraflarıyla ben devralmaya hazırım. Hatta en 10 sene kapanmayacağına dair sözleşme yaparız, yarı yolda bırakıp kaçmayacağıma dair de içi rahat olur herkesin.

Bugüne kadar bu yükü taşıdığın için sana teşekkür eder, bundan sonra da ben taşırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 07:38

karakedi nerelerde 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 07:46

dün gece bak burada ne varmış notification'ı yerine BU İYİ Mİ yazıyordu.

hayır o iyi değil. bu daha insancıl olmuş teşekkür ederiz.

Madcat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 07:54
Alıntı

buna yillardir yapilan tonla harcama ve bireysel emekler dahil degildir.

Board ile olumlu bir görüşme yaptık, bu sene size 2m £ prim vereceğiz CTO bey. Paticik International'da emekler asla karşılıksız kalmaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 08:32

Atesledim bende. Gec bile kalmis bir uygulama zaten. Baksaniza acildi, yuzde 25i aninda cikti bile aylik masraflarin. Eksik kalirsa ben de artiririm, 100 euro hicbir sey degil zira. Nerelere harciyoruz patiye mi veremeyecegiz. 

He ama yonetimin tavri ve iletisim cok onemli. Burasi bizim forum sonucta demokrasi degil tadinda soylemlerle gelecekse gene eski artiz tayfa, onceden cikip belli etsinler hic ugrasmayalim. Zaten su tavir herkesi kacirdi forumdan adim adim, bir avuc insan kaldik sonunda. 

cicibeybe tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 09:22

Her şeyin noktasına virgülüne abanip nereden laf sokarım diye lütfen daha fazla uğraşmayın. Yetişemiyorum her şeye. Tonla şey yazılabilir ama biraz dengelemek lazım. 

Google ads zaten var. Üyelere arayüzü temiz tutmak için üye olmayanlara gösteriliyor. Getirdiği bir şey de yok gerçi. 

Gofundme ile patreon kiyaslanirsa bizim için işleyiş dışında bir fark yok. İkisi de bağış. Gofundme de bağışları yenileri ile birleştirip üstüne ban açma talepleri vb de aynı yere dahil edip deli toplu olsun bir yandan da hassas üyeleri üzmesin diye epey plan yaptım. Bir suru is çıkaracağı halde oturup forumun ne özellikleri var nereden daha fazla versem ve para vermeyen üye ile bağış yapan arası pek sınıf ayrımı oluşturmasın ama bir yandan da forumu o kadar önemseyip para harcamayı düşünenlere ek bir şey sunsun diye o planı çıkardım. İyi niyetli yaklaşımı o şekilde kabullenmek yerine ters tarafa çekti bazı üyeler. Diğerleri de onları takip etti. Haklısınız o şekilde anlaşılması mümkündü. Ama kaç yıldır aynı ortamı paylastigimizi ve şu forumu ayakta tutmak için neler yaşadığımı ve yaşadığımızı bilmeden ağzımı kırmaya calismayaydiniz sevinirdim. Sağlık olsun.

Forumun açık kalması için para daima ikincil konumda oldu hep benim için. Neyse ki ekonomik durumum da engel teşkil etmiyor. İşin içine bağış yapmak, katkı sağlamak vb girince ortam daha bir kenetleniyor daha bir güzelleşiyor. Yerinde saymak yerine belki çok farklı şeyler katmamiza yarayacak. 

20 yıllık bir komunite olarak bizim bunlari one çıkarmamız lazım. Söylenen ne olursa olsun onyargi ile karşılayıp dur bir got edeyime geçiş yapmak ne kazandırır şu foruma?  

Lütfen, biraz sağduyu, biraz destek, iyimserlik... Dileyen özel mesaj veya email ile burada konuşmak istemediği konuyu iletebilir. 

Teşekkürler 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 10:26
1 saat önce, cicibeybe dedi ki:

Atesledim bende. Gec bile kalmis bir uygulama zaten. Baksaniza acildi, yuzde 25i aninda cikti bile aylik masraflarin. Eksik kalirsa ben de artiririm, 100 euro hicbir sey degil zira. Nerelere harciyoruz patiye mi veremeyecegiz. 

He ama yonetimin tavri ve iletisim cok onemli. Burasi bizim forum sonucta demokrasi degil tadinda soylemlerle gelecekse gene eski artiz tayfa, onceden cikip belli etsinler hic ugrasmayalim. Zaten su tavir herkesi kacirdi forumdan adim adim, bir avuc insan kaldik sonunda. 

Suna +1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 10:51

@DynadicK naaptın üstad ben kimse kırılsın diye yazmdım bana reklam çıkmadığı için merakımdan yazdım. Üye olmayan okurlar ile üye okurlar arasında ne kadar oran farkı var onu da bilemem Onu sen görüyorsundur artık diye düşünüyorum. Gofundme'den az da olsa bağış yapmış biri olarak zaten patinin ayakta kalmasını isterim. 

Öte yandan, bazı üyeler umarım "o kadar para verdik, bir istediklerimizi yapmadılar" zırvalarına başlamazlar. İnsanoğlunun doğası gereği verdiği şeyin karşılığını ister. Buna mahal vermemek için çözüm üretmek daha mantıklı olacaktır manasındaydı söylemlerim. Varsın üyelere de reklam görünsün. 

Eyyorlamam bu kadar 😛

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 10:55

o kadar para verdik bazi istediklerimizi yapmadilar abi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 10:57
2 saat önce, cicibeybe dedi ki:

ikinci paragrafta bahsedilen kisilerin odemesi en uygunu, sonucta kendi coplukleri gibi istedikleri gibi istediklerine farkli yanasabiliyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 11:14

yalnız paticik ergenleştiriyor

yaş ortalaması otuz olmuş bazı postlar liseli

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 11:19

simdi insanlarin anlamadigi su; madem komunizmi seviyoruz, ya hic kimse para vermeyecek ya da herkes standart 1$ a uye olacak.

ama neo-liberal dunyada yasiyosak, 5$ veren adamla 1$ veren adamin ayni seyi almasi sacma bir paradox yaratiyo. atiyorum, bmw almak istiyosun 3 serisi baslangic paketi €27500. butun featurelari ekliyosun araba €48000 e cikiyo. ama €32000 lik versiyonu da var. sonucta her alan bmwye biniyo, ama bi mal satilacaksa her aliciya gore bisi olmali.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Mar 2019, 11:27

10 dolar veren anamıza küfretsin o halde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!