Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blue Card -Insaat

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

15 dakika önce, senko dedi ki:

1 ila 6 ay arasi bir bekleme suresi

Şu çok ülke spesifik. Benim Almanya/Amazon'a kabul alan arkadaş, teklifi aldıktan 2 gün sonra çalışma vizesine başvurdu; 2 haftada da izni çıktı.

Ben de Barcelona'da bir şirketle görüşmüştüm. HR bana İspanya'nın non EU alma işleri sıkıntılı 4-5 ay kadar paperwork işi sürebiliyor demişti. Ertesi gün de reddedildim zaten ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 27.03.2019 at 13:12, dasaaa dedi ki:

Bu hafta Irlanda'dan bir firma aradi. Bir is teklifinde bulundular. Ciddi ciddi mulakata alip sonrasinda da "ama siz Turk vatandasiniz!!!" muamelesi yaptilar. (gitti 30dk)

Aynisi benim başıma geldi 3-4 kere dfsgsdf drama resmen.

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

Phoenixlin bahsettigimiz calisma vizesi degil, sirketin cikardigi calisma izni. Calisma iznini 2 gunde veren ulke yok olamazda , emin bir sekilde yazmamim sebebi avrupa birligi prosedurleri. 

Sirket calisma iznini cikartir 1-6 ay > sen gidersin vizeye basvurursun vize 2-15 gun arasinda cikar(ki is vizesini 2 gun alanini duymadim ama olmiyacak is degil, acil durumlarda 2 gun icinde cikan vizeyi biliyorum) > Yabanci ulkeye yerlesirsin oturum kartina basvurursun (cok degisken ama yukarida yazdim sureci) 

Sirketlerin mavi kart cikarmak istememelerinin sebebi ortada adam sen 18 ay calistiktan sonra basip gitme diye yapiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

10 dakika önce, Phoenixlin dedi ki:

Şu çok ülke spesifik. Benim Almanya/Amazon'a kabul alan arkadaş, teklifi aldıktan 2 gün sonra çalışma vizesine başvurdu; 2 haftada da izni çıktı.

Ben de Barcelona'da bir şirketle görüşmüştüm. HR bana İspanya'nın non EU alma işleri sıkıntılı 4-5 ay kadar paperwork işi sürebiliyor demişti. Ertesi gün de reddedildim zaten ?

Sirket teklif verebiliyorsa, senin icin calisma iznini almis demektir diye anliyorum?

yani senle gorustukten sonra, virus un dedigi gibi belediye ye basvurmus ve sonucu olumlu cikmis, sonra da sana teklif vermistir?

Yoksa teklif verip, sonra mi belediye ye basvuruyor sirketler

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

Is gorusmesi olur 2 taraf icinde olumlu sonuclanirsa pasaport+diploma +mesleki sertifikalar istenir ondan sonra sirket gidip belediye basvurur. Bu islemleri yapmak cok ucuz degil UK de bir firma arkadasimi getirebilmek icin 5seneligine 3k poundun ustunde para harcadigini soylemisti, ondan oncelikle 2 tarafinda okay vermesi gerekiyor

Sosyal ağlarda paylaş

Belediye'ye falan başvurma yok (varsa da bu kısmı kabul alan çalışana yansıtılmıyor bile). Yani adam (Amazon'a giden) süreci şirkette benim yanımda yaşadı ordan biliyorum. Kabul aldı, şirket gerekli yazıları arkadaşa gönderdi, o da vize aracı kurumuna bütün belgeleri teslim etti. 2 hafta sonra da çalışma izni vardı.

Burda tabi Amazon'un bu süreci nasıl otomatize ettiğini vs. bilmiyorum. Belki bir startup için daha farklıdır (gene Almanya için) demek isterim ama startup üzerinden teklif alıp, 2 ay içinde Almanya'ya yerleşen arkadaşım da var.

Bu noktada Virus'le de çok farklı şeyler söylemiyoruz da ülkeden ülkeye, şirketten şirkete, senin mesleğine göre farklılaşan bir süreç var işte. Onu da göz önüne almak lazım. Öyle olunca herkesin ve çevrendeki insanların yaşadıkları süreçler farklılaşıyor.

Phoenixlin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 27.03.2019 at 13:12, dasaaa dedi ki:

Ciddi ciddi mulakata alip sonrasinda da "ama siz Turk vatandasiniz!!!" muamelesi yaptilar. (gitti 30dk)

Türk vatandaşı olman mı problem acaba yoksa terörist ittifakına oy verirsen diye mi düşünmüşler. Deseydin hacı Türk var Türk var biz reis'in yolundan sapmayız. Hemen kabul ederlerdi ooo Dünya liderini destekliyor diye.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...