Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Us (2019)

Komutan

Öne çıkan mesajlar

Filmi beğendim. Bu adam tam istediğim gibi korku filmleri yapıyor.

Tek beğenmediğim şey olayın açıklaması oldu. Keşke farklı bir açıklama yapılsaydı veya bu açıklamanın detaylarına daha az girselerdi veya hiç açıklama yapmasalardı, çünkü burada anlatılan olay mekanik ve lojistik olarak mümkün değil. Ama bu çok takıldığım bir şey de değil.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

film çok sıkıcı, jordan peele'i severim comedy centralden beri de takip ediyorum zaten key&peele ikilisini, ilk filmi get out da orijinal ve ilgi çekiciydi 2 kere izledim hatta.

ama buna gelince bazı şeylerde kararsız kaldım.

öncelikle kendisinin zenciler üzerinden bir tasarım yapmasında sıkıntı yok en azından diğerleriyle benzer tarzda zorlama şekilde işlemiyor bunu. bir derdi var belliki ve bunu amerikan toplumuyla paylaşmak istiyor.

paketin üzerinde çikolatalı yazsa da içinden sürpriz şeyler çıkartabiliyor yönetmen.

fakat gelgelelim film mi çok cheesey yok biz mi çok alıştık bu plot davalarına bilemedim.

Spoiler

yani böyle film boyunca çok az ilgi uyandıran bir meta yaratıyorsun sonra onunla şüphe oluşturmaya çalışıyor ve film boyunca hiçbir şey söylemeden seyirciyi ee sonra, ee ne olcak ki,e tamam da şu ne bu ne gibi sorularla geçiştirirken hikayenin bir çok yerinden koparıyor kaldıki zaten çok zayıf bir setup var geri planda.

bir tür macguffin gibi bir şey var ve buna bizden inanmamız isteniyor film boyunca, sonra da seyirciyi hiç göstermediği bir sahneden sınava tabi tutarcasına plot twist yaşatıyor. bunu yaparken de hiç şaşırtmıyor çünkü bariz belli ki o kadında bir şey var. geriye kalan bir sürü soru işaretiyle ve boşluklarla bitiyor film.

ne korkutuyor, ne sembolik takılayım derken istediğini verebiliyor.

puanlık bir durum yok çok şaşırtıcı olur ne versem. meraktan izleyin de bir şey beklemeyin.

ilk filmle bir bağı var mı bilmiyorum, zorlama bir bağ kurabilir ama ne gerek var yani.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

zenci babayı üni mezunu akıllı adam olarak gösterip, tam bir aptala dönüştürmeleri vs sondaki twisti önceden görerek izlemek de zevk vermedi bana (göze soktular baya, tek konuşan shadow kadın ve kadının küçükken konuşmuyo muhabbeti) 

arkadaş ortamında izlenmelik film olmuş, sinemaya iyiki gitmemişim şu dandik film için.

Sosyal ağlarda paylaş

On 25.05.2019 at 19:21, Xenus dedi ki:

ne kadar kötü bu ya. cringe'ten dropladım. anime izlemeyen masum holivud izleyicisi beğenmiş herhalde.

smug faceler, psikopat-evil faceler cidden bu live-action medium'unda çok zor gidiyor. oynayabilecek oyunu sayısı sınırlı.

evet bundan. pek anime izlemesem de film baya kötü.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...