Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Epic Games Store exclusivity meselesi

Sam

Öne çıkan mesajlar

2 saat önce, eldar dedi ki:

Ederdi. İstersen bir o kadar daha yaz, fiyatın tüketici tercihinde etkili olmadığına beni ikna etmen için altını doldurman lazım. Farazi bir insan örneği verip ondan tümevarım yaparak tüm pc kullanıcılarının tüketim alışkanlıklarına ulaşmana ikna olmadım. 

Etmezdi. Etseydi zamanında Origin için EA komple oyunlarını çekmezdi. Ubisoft önce çekip, sonra Steam'e geri dönmek zorunda kalmazdı. 

Epic'in yaptığı gayet mantıklı ve adil bir işe giriş. Exclusive mantığı normalde daha serttir, adamlar 1 sene sonra Steam'e de koyabilirsiniz diyiyor bir nevi iyilik yapıp. 

Apple'da haklı, olaya sürekli platformu ölümüne fanboy type savunmaktan başka bir yerde bakamıyorsunuz. 500 oyunlu Steam'im var, bana uygun fiyattan bir oyunu sağlayacaksa 501. oyunumun farklı bir platformda olmasının zararı yok. Reddit'te falan çoğu yağlı bilek 2398723 tane launcher mı kullanacağız, hüüüü diye ağlıyor. 

Temel problem bu, ekstradan bir launcher kurmamak için 50 kat daha fazla efor sarf ediliyor itiraz etmeye. İnsanların uğraş bulma çabası sanırım. Başka bir mantıklı açıklaması yok.

Neymiş review okuyamayacakmışım, hüüüü EPİC SEKTÖRÜ ÖLDÜRÜYOR. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Natanyal dedi ki:

Olun, olun tabii karışan yok. 

Yalnız tekele sebebiyet verecek diye tekele sebep olmayacak işleri üzerinden aktif tekel firmayı savunup, yeni yatırımcının gelmesini istememek. Yani ne bileyim. Biraz AKP'lilik galiba. 

çoğu kişinin dediği şu; sektöre girecekse hem epikte hemde steamde olsun, epik rekabet etmek istiyorsa kendi karından kısıp istediği kadar ucuza satsın. böyle olması hepimizin işine gelen bir durum olurdu ama epik gelip HAYIR SADECE VE SADECE BENDEN ALICAKSINIZ EN ÇOK BENDEN ALICAKSINIZ HEMDE STEAMIN SUNDUĞU HİÇ BİR SERVİSİ SUNMAYACAĞIM dediği için insanlar doğal olarak tepki gösteriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da anlamadığınız şu, Exclusive mantığı şudur diyeyim. 

Epic gidip sektöre dayatma yapıp, sadece bana oyun yapacaksınız karınız çocuğunuz elimde demiyor. Müşteriye de sadece benden oynayacaksınız, başka yerde görürsem köyü satarım ha demiyor. 

Exclusive mantığı nedir? Sen bir firma ile anlaşırsın. Dersin ki al sana x miktarda nakit para, benim etiketim altında oyunu çıkartacaksın ve pazarlama hakları benim olacak. Ayrıca satıştan sana da şu kadar pay veriyorum. İşine geliyor mu? Geldi mi? Ok. Hadi imzayı at.

Bundan sonrası önemli, satıştan pay. Firmalar gidip hesabını kitabını beklentilerini vs. masaya koyar. Gidip bu da ona mantıklı geliyorsa gider imzayı atar.

Xbox 360 dönemi Microsoft bütün firmaları kendine bağlarken Sony'e PS3 için kimse parasıyla bile Exclusive yapmıyordu. Çünkü neden? PS3'ün satışlarından dolayı oyunlarının da çok satacağına inanmıyorlardı. Cell işlemci yüzünden ekstra maliyetli işler yapacaklardı, yeni ekipler kurmaları gerekecekti. Normal bir SDK ile 10 günde oyun yapacaklarsa Sony için daha az satma ihtimali hayli fazla iken gidip 20 iş günü harcayacaklardı belki atıyorum.

Sony Exclusive oyun yaptıramadı senelerce ya, Adamlar en son gidip daha fazla para döküp oyun firmaları satın alarak zorla kendilerine oyunlar yaptırttılar. Öyle öyle PS3'ün son çeyreği deli iş yapabildiler. Yoksa PS logosu bile piyasadan silinirdi. 

Epic'in burada yaptığı bundan farklı değil. Oyunu ucuza satmak zorunda değil, oyun yapımcısına daha fazla pay veriyor. Oyunu yaparken masraflarını karşılasınlar ve rahat etsinler diye peşin para veriyor, sonra gidip bir de üstüne satıştan pay veriyor. Bunu alan oyun firması eğer satıştan payda kendisine tatmin edici şekilde kar bırakacağına inanıyorsa gidip imzalıyor.

Bundan release zamanı hayvani avantaj elde ediyor ve rakiplerine vurgun yapıyor ama bunu da ticaretin içinde olan ahlak kurallarına uygun şekilde yapıyor. Aksi olsaydı zaten ortalık fanboylar harici yangın yerine dönerdi. 

Sizin burada Exclusive mantığında kızmanız gereken mesela Epic değil. Oyun firmaları. Hedefi tamaman bambaşka bir yere çekiyorsunuz. Epic aksine sektördeki firmaları besliyor. Bugün buradan 50 kişi toplanıp oyun firması kursak, iyi bir pazarlamacı bulup kendimizi Epic'e "TÜRKİYENİN İLK AA OYUNUNU YAPIYORUZ KANKA, DESTEK AT" diye ikna etsek bu Exclusive mantığı ile biz bile ileri adım atabiliriz. 

TL;DR

Karşı olduğunuz şey, korktuğunuz şey değil bu konuda onu anlatmaya çalışıyorum. Exclusive mantığı konsolda 20 yıldır var, sektör bir gram zarar görmedi. Aksine rekabeti ayakta tutan şeylerden biriydi bu mantıkla yürüyerek. 

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Natanyal dedi ki:

TL;DR

Exclusive mantığı konsolda 20 yıldır var, sektör bir gram zarar görmedi.

Pcde oyunlar kaça konsolda kaça? Exclusive = daha yüksek fiyatlar, tüketici düşmanı politikalar. PCnin avantajı esnek bi platform olması, exclusivity bunu da öldürüyor. 17 sayfa tartıştık tek bi yorumu okumayıp aynı teraneleri tekrarlamışsın. Exclusive mantığını anlattığın için de teşekkür ederiz, biz ticaret nedir yatırım nedir bilmiyorduk sayende öğrendik hep. Oyun firmaları hayrına çalışmıyor para kazanmak için yapıyorlar diyen arkadaştan sonra ikinci aydınlatıcı mesaj da seninki oldu neyse ki paticik forumları böyle ileri görüşlü insanlara sahip. Hepimiz aptalız çünkü, Private Division ın niye epic exclusive i tercih ettiğini bi türlü çözememiştik.

3 saat önce, Natanyal dedi ki:

Oyunu ucuza satmak zorunda değil, oyun yapımcısına daha fazla pay veriyor

Ve bunu destekliyorsun? Bi müşteri olarak? Tebrikler ?

ps: bu arada o paraların çoğu yapımcıya değil yayıncıya gidiyor self published olmadığı sürece. Hani bizden daha iyi biliyorsun piyasayı belli de ben hatırlatmak istedim.

Sosyal ağlarda paylaş

26 dakika önce, axedice dedi ki:

Pcde oyunlar kaça konsolda kaça? Exclusive = daha yüksek fiyatlar, tüketici düşmanı politikalar. PCnin avantajı esnek bi platform olması, exclusivity bunu da öldürüyor. 17 sayfa tartıştık tek bi yorumu okumayıp aynı teraneleri tekrarlamışsın. Exclusive mantığını anlattığın için de teşekkür ederiz, biz ticaret nedir yatırım nedir bilmiyorduk sayende öğrendik hep. Oyun firmaları hayrına çalışmıyor para kazanmak için yapıyorlar diyen arkadaştan sonra ikinci aydınlatıcı mesaj da seninki oldu neyse ki paticik forumları böyle ileri görüşlü insanlara sahip. Hepimiz aptalız çünkü, Private Division ın niye epic exclusive i tercih ettiğini bi türlü çözememiştik.

Ve bunu destekliyorsun? Bi müşteri olarak? Tebrikler ?

ps: bu arada o paraların çoğu yapımcıya değil yayıncıya gidiyor self published olmadığı sürece. Hani bizden daha iyi biliyorsun piyasayı belli de ben hatırlatmak istedim.

Bilgisayar oyunları iktisadi mal değildir. Sanat Eseridir. Ona göre tekel mekel Müşteri ık bık kavramlarını tekrar bi gözden geçir.

Sosyal ağlarda paylaş

35 dakika önce, axedice dedi ki:

Pcde oyunlar kaça konsolda kaça? Exclusive = daha yüksek fiyatlar,

sadfsd hepsini geçtim, daha ilk cümleden. bana normal fiyatlandırmadan bir tane yükseğe satılan exclusive oyun gönder standart edition. aksine xenus'un dediği gibi ps store'da exclusive'ler kutulu standart fiyatlardan daha ucuza satılıyor. tr pazarı içinde özel fiyat çekiyorlar.

exclusive = daha pahalı diye cümleye girmek "ben hiç araştırmadım, fiyatları ve sistemi bilmiyorum" itirafı zaten kusura bakma. 

exclusive'in pahalı olduğu tek şey sırma'nın şu daha şekil şişelerde sattığı pahalı sular. büyük ihtimal onunla kıyaslıyorsunuz piyasayı. başka şey gelmiyor aklıma çünkü ortaya attığnız şu şeylerde. 

abi bir de cidden 17 sayfa okumama gerek yok, çünkü aynı teranelerle desteksiz saldırıyorsunuz sizde. review okuyamayacağız epic sektörü öldürdü, 5 yıl sonra görüşeceğiz vs. diye saldırmaktan başka yaptığınız bir şey yok.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Natanyal dedi ki:

Tamam da anlamadığınız şu, Exclusive mantığı şudur diyeyim. 

Epic gidip sektöre dayatma yapıp, sadece bana oyun yapacaksınız karınız çocuğunuz elimde demiyor. Müşteriye de sadece benden oynayacaksınız, başka yerde görürsem köyü satarım ha demiyor. 

Exclusive mantığı nedir? Sen bir firma ile anlaşırsın. Dersin ki al sana x miktarda nakit para, benim etiketim altında oyunu çıkartacaksın ve pazarlama hakları benim olacak. Ayrıca satıştan sana da şu kadar pay veriyorum. İşine geliyor mu? Geldi mi? Ok. Hadi imzayı at.

Bundan sonrası önemli, satıştan pay. Firmalar gidip hesabını kitabını beklentilerini vs. masaya koyar. Gidip bu da ona mantıklı geliyorsa gider imzayı atar.

Xbox 360 dönemi Microsoft bütün firmaları kendine bağlarken Sony'e PS3 için kimse parasıyla bile Exclusive yapmıyordu. Çünkü neden? PS3'ün satışlarından dolayı oyunlarının da çok satacağına inanmıyorlardı. Cell işlemci yüzünden ekstra maliyetli işler yapacaklardı, yeni ekipler kurmaları gerekecekti. Normal bir SDK ile 10 günde oyun yapacaklarsa Sony için daha az satma ihtimali hayli fazla iken gidip 20 iş günü harcayacaklardı belki atıyorum.

Sony Exclusive oyun yaptıramadı senelerce ya, Adamlar en son gidip daha fazla para döküp oyun firmaları satın alarak zorla kendilerine oyunlar yaptırttılar. Öyle öyle PS3'ün son çeyreği deli iş yapabildiler. Yoksa PS logosu bile piyasadan silinirdi. 

Epic'in burada yaptığı bundan farklı değil. Oyunu ucuza satmak zorunda değil, oyun yapımcısına daha fazla pay veriyor. Oyunu yaparken masraflarını karşılasınlar ve rahat etsinler diye peşin para veriyor, sonra gidip bir de üstüne satıştan pay veriyor. Bunu alan oyun firması eğer satıştan payda kendisine tatmin edici şekilde kar bırakacağına inanıyorsa gidip imzalıyor.

Bundan release zamanı hayvani avantaj elde ediyor ve rakiplerine vurgun yapıyor ama bunu da ticaretin içinde olan ahlak kurallarına uygun şekilde yapıyor. Aksi olsaydı zaten ortalık fanboylar harici yangın yerine dönerdi. 

Sizin burada Exclusive mantığında kızmanız gereken mesela Epic değil. Oyun firmaları. Hedefi tamaman bambaşka bir yere çekiyorsunuz. Epic aksine sektördeki firmaları besliyor. Bugün buradan 50 kişi toplanıp oyun firması kursak, iyi bir pazarlamacı bulup kendimizi Epic'e "TÜRKİYENİN İLK AA OYUNUNU YAPIYORUZ KANKA, DESTEK AT" diye ikna etsek bu Exclusive mantığı ile biz bile ileri adım atabiliriz. 

TL;DR

Karşı olduğunuz şey, korktuğunuz şey değil bu konuda onu anlatmaya çalışıyorum. Exclusive mantığı konsolda 20 yıldır var, sektör bir gram zarar görmedi. Aksine rekabeti ayakta tutan şeylerden biriydi bu mantıkla yürüyerek. 

500 trilyor dlcyi 19.99dan çıkaran publisherların daha çok para kazanması müşteri olarak nasıl işime geliyor =D

Sosyal ağlarda paylaş

Firmaların gelirleri artıyor, daha güvenli bir çalışma ortamı ortaya çıkıyor ve daha çok iş çıkartabiliyorlar. Daha çok çıkartmasalar bile az işi gayet üst düzey kalitede çıkartabiliyorlar. 

Burada bozulup 3984723 tane Call of Duty, AC yapıp piç piç oyunlarda yapabilirler. Naughty Dog, Santa Monica gibi her çıkardığı kült olan oyunlarda yapabilirler. Bunu zaten evliya değilsen öngörmen imkansız. 

Benim o konuda savunduğum şey basit. Parayı yapımcı ya da dağıtıcı hangisi alıyorsa beni bağlamaz. Oyunu yapan ve emeği geçenlere gidecek para olarak görüyorum. 

Atıyorum 10 birim masrafları var bu adamların;

Steam ile çalıştıklarında 10 birim masrafı çıkartmak için 60 dolara satacakları her oyundan %30 pay gidecek. Kalanı ile 10 birim masraflarını çıkartmaya çalışacaklar. İndirim dönemlerinde daha çok satılır belki diye bekleyecekler vs...

Epic ile çalıştıklarında 10 birim masrafın belki 5 birimini önceden Exclusive olarak peşin alacaklar. 60 dolara oyunları releasede satılacak, %15 pay gidecek. Relesea zamanı belki Steam kadar büyük satış yapamayacaklar ama mantıken zaten yarı yarıya yakın daha az satabilirler sıkıntı yok. Ardından 1 yıl sonrada Steam'e koyacaklar oyunlarını, orada da indirim dönemlerinde de akmasa da damlayacak ve yine kazanacaklar. 

Sen yapımcı, dağıtıcı, çizer, yazar, bombacı vs. fark etmez ne olursan ol sektörün bir çalışanı olsan hangisine gidersin? Ki dediğim gibi Epic kimseyi zorlamıyor. Adam zaten baktı Epic'in sisteminde kazanamıyor, Steam'de %30 pay ile satsam bile daha çok kazanırım mınakey diyip yine geri dönebilir. Bağlayıcı, uzun anlaşma yapmazsa istediği zaman sistemden çıkar. 

Steam zaten o kadar kusursuz, mükemmel bir sistemse uzun vadede yine kazanan o olur. Baktı kazanamıyor rekabet ortamında bir şeylerde onlar üretir. Bundan da müşteri olarak biz kazanırız. 

Müşteri olarak da burada tek bir reel kaybın oluyor. O da +1 client kullanarak satın alacağın oyunu başka bir platformdan açmak oluyor. Ha bir de internet ve youtube ortamında 1 milyon tane review olmasına rağmen Steam'deki müthiş reviewları okuyamayacaksınız, o çok büyük zarar. Ama onun dışında fiyatlar aynı, oyun aynı.

Sosyal ağlarda paylaş

Ama epiğin burda bir riski var o da evliyalık yapmaları. Gerçekten exclusive olmayı hak etmeyen oyunlarıda exclusive yapıyorlar sadece insanları çekmek için. Bu senin sisteminde ters tepebilir, altin kural malı görmeden parayı vermemek ise epic baya pre-order yapıyor oyunlara. 

Metro bunun örneği iyi kötü demeden reklam yaptılar oyun patladı misal. 

Sosyal ağlarda paylaş

O da işte sektöre agresif girme zorunluluğundan kaynaklı. Bunu yapmasalar Steam'in gücünü hiçbir şekilde kıramazlar. Epic zaten hasar alırsa bundan alır. Şuan sadece oyun satışı üzerine bütün planları ve satamazlarsa giderler. Market'le vs. desteklemediğin sürece zaten Steam'le boy ölçüşebilme ihtimali pek yok. 

Sosyal ağlarda paylaş

Sen niye benim review okuyamamaktan rahatsız olmama bu kadar taktın? Evet benim oyunlar hakkında değerlendirme yaparken neredeyse tek kaynağım steam. Diğer hiçbir platform bana aynı şeyi sunmuyor, bu vakte kadar yüzlerce oyuna baktığımdan 5 dakikada bir oyun hakkındaki yorumlardan ne olduğunu anlayabiliyorum. Mesela adam 3 saat oynayıp bayıldım diyorsa(oyununa göre) kafadan dikkate bile almıyorum. Strateji oyunlarında sadece 60 saatten fazla oynamışların yorumlarına bakıyorum vs. 

Yine söylüyorum benim paşa gönlüm kriterlerime göre epic'in politikası olumsuz etkiliyor beni. Kaldı ki memnun olduğum ve alıştığım platformda oyunu oynayamacak olmak da gayet kötü. Sen dönüp dolaşıp Steam'i savunuyorsunuz dediğin için herhalde kafanda öyle oturttun o yüzden anlamakta zorlanıyorsun diyorum.. Ha istesem Steam'i de savunurum ama öyle bir zorunluluk hissetmiyorum. Mesela ben DRM yüzünden eskiden GOG'da olan oyunları GOG'dan alıyordum. Sonra fiyatlar arasındaki fark açılınca Steam'e döndüm. Burada kafamda bir kar-zarar hesabı yaptım. Bana Epic de benzer bir şey sunarsa Epic de kullanırım, enayimim ben niye kullanmayayım?

Ama kusura bakma enayi değilim, sırf Epic pazarda hakim konuma gelecek diye kendi rahatımı bozacak politikalarını savunamam. Hatta rahatsız olduğumu belirtirim. 

eldar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, Xenus dedi ki:

yoo psn store da ucuz, your argüman is invalid.

piyasadan bihaber konuştuğunuz böyle ortaya çıkıyor işte.

MK11 PSN : 299 Lira , Steam 102 lira

Sekiro PSN : 469 Lira, Steam 289 Lira

Tomb Raider PSN : 299 Lira, Steam 209 Lira

Tekken 7 PSN : 259 Lira, Steam 119 Lira

Burdan baktım : https://store.playstation.com/tr-tr/grid/STORE-MSF75508-GAMETOPSELLERS/1

DUR DUR PSNDE DAHA UCUZ OLAN OYUN BULDUM

GTAV PSN : 164 Lira , Steam : 169 Lira. O da tabi bugün gibi GTAnın indirimde olmadığı bi aralığı yakalarsan lel

Alıntı

bana normal fiyatlandırmadan bir tane yükseğe satılan exclusive oyun gönder standart edition.

...

exclusive = daha pahalı diye cümleye girmek "ben hiç araştırmadım, fiyatları ve sistemi bilmiyorum" itirafı zaten kusura bakma. 

@Natanyal olay exclusivelerin iki farklı markette ayrı fiyata satılması değil, exclusive mantığının konsollarda olduğu gibi daha pahalı fiyatlar ortaya çıkarması. Karşı olduğumuz şey PC Gaminge (online altyapı vb. nedenler dışında) exclusivelerin gelmesi çünkü fiyatların artacağını öngörüyoruz. 17 sayfa okumam reröre diyeceğine biz neyi tartışmışız bi onu anla önce.

Sosyal ağlarda paylaş

ya tamamen bilgisizsin baltazar. yahu ps sahipleri tr psn'den gayet memnun sen merak etme. sanki 60$ price tagle çıkan alıyordunuz. Ha birde HER oyunu oynamanız ya da release'inde oynamanız gerekmiyor. origin oyunları pc'den her türlü ucuz mesela onu ne yapacağız. PSN bahsettiğiniz gibi asıl tekel olmasına rağmen gayet iyi deallar veriyor. boş yapıyorsun.

https://store.playstation.com/tr-tr/grid/STORE-MSF75508-SPRINGSALE19/1

adamlar humble'a, gmg'e eklemişler işte. alın size fıstık gibi seçim özgürlüğü. sadece publisher'ın publisher'ı olan bi sisteme geçtik gibi düşünün. bende bunun sektöre yarayan bişi olduğunu düşünüyorum. unutulan genre'ları bile canlandıracak, sektör kendini tekrar ediyorken. yoksa developer kendi pişirip, satsın diyorsanız. bakınız kickstarter fiyaskoları ve laurelin-cons'un falan ağzına düşmemiz.

NEYSE AÇIN PC GAMING'IN ÖNÜNÜ, DURDURAMAZSINIZ!!111!

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@axedice

Verdiğin fiyatlar tartışmayı desteklemiyor. Konsolda standart oyun fiyatı 70 dolar, AA firmaların tamamı 70 dolardan (400+TL falan bir şey işte) oyunlarını çıkartır. Mortal Kombat vs. gibi oyunlar firma tercihi ile daha ucuza satılıyor. PC'de mesela standart AA oyun fiyatları 60 dolar (340+ TL falan)  ama PC'de de aynı fiyat farkı var Mortal Kombat'ın vs.

Bunlar Exclusive daha pahalı tezini desteklemiyor. Çünkü kıyasladığın oyunlar nasıl desem, hit Ubisoft oyunu ile Paradox'un yeni stratejisini kıyaslamak gibi bir şey. Bunun kıyasını PC'de de yapsan bir yere varamazsın.

Senin savunduğun exclusive oyunun 70+ dolara atıyorum 80-90 dolara satıldığı ama öyle bir şey yok. Bunun içinde kanıtta bulamazsın, çünkü öyle bir şey yok. Bi RDR2 galiba 70+ dolara çıkmıştı sanırım tartışmaları hatırlıyorum da o da zaten exclusive bile değil, Rockstar işi. 

Yani TL;DR , ek yaptığın hiçbir bilginin tartışmak için herhangi bir değeri yok. 

edit:

Mesela Xenus'un attığı linke yeni baktım. Oyunların indirimsiz fiyatlarına bak; Sony Exclusive oyunlar ile diğer firmaların release fiyatları 470TL aynı. Ya o link zaten seni başlı başına haksız çıkartıyormuş boşuna bunca kelime döşedim yine asdfdsa 

Sosyal ağlarda paylaş

@Xenus Şimdi bana demişsin ki psn store ucuz, e ucuz değil diyorum, cevap BİZ MEMNUNUZ MERAG ETME, ÇIKTIĞI GİBİ OYNAMA OZMAN. Bu mu yani çıktığı gibi oynamamak mı çözüm? Hayır sanki steamde çıktığı gibi oynamadığımız oyunlar %75 indirime girmiyormuş gibi bide lel

Kickstarterdan son 5 yılın (indie olmayan) en iyi 2 rpgsi geldi 2018de, başında Kingdom Come sonunda Kingmaker. Adamlar resmen accurate historical rpg yaptılar KS parasını yatırımcıya bakın bize ilgi var diye gösterip, eşi benzeri olmayan bi oyun Kingdom Come. Hiç öyle unutulmuş genre falan kalmadı 18de, misler gibi oyun yapıp satıyorlar. Ki işte yeni Xcom da öyle olacaktı epic poachlamasaydı. PC GAMINK LEL ile olmuyor, somut argümanlarla gelmeniz lazım.

@Natanyal Dedelerinin mezartaşı mıyım ben neden anlaşılamıyorum? Konsol = exclusive dolu ortam, daha pahalı fiyatlar. PC : Rekabet dolu ortam, daha iyi fiyatlar. Bu kadar itiraz gelince gittim meraktan baktım ben mi yanlış biliyorum diye, al fiyatlar orda siz de bakın. Biz diyoruz ki PCye exclusive mantığı OYUNCU DÜŞMANIDIR, uzun vadede fiyatların artmasına neden olur konsola döneriz. Bakın alternatif pazarlar ne halde, biz de bunlar gibi olmayalım. Eğer yatırım yapacaklarsa OYUNCU DOSTU politikalara yapsınlar.

Biz böyle dedikçe yok steamin şusu kötü, yok epik böyle epik hareketler yapacak oyunculuğu kurtacak işte efendim PC GAMING memelerinin ikinci eli ucuz comebackler bişeyler.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...