Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Once Upon A Time In Hollywood [2019]

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Bu filme gideceklere tavsiyem, mutlaka Sharon Tate ve Manson Ailesi hakkında bilgi edinip gitsinler. Beraber gittiğim arkadaşım bunları bilmiyordu ve filmin sonunda neyin neden olduğunu pek anlamadığını söyledi. Olayı bilmeyince bazı şeyler boşlukta kalır.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yeni geldim, kesinlikle tarza alışkın olmak gerek. Film aşırı eğlendirdi beni ama olayları pek bilmeyen, sinema kültürü sağlam ama öyle köklü olmayan bir arkadaşla gittik. O mesela soru sordu, bazı şeyleri anlatınca haa falan diyip anlayınca daha çok sevdi falan. 

bir bütünü yine yoktu çünkü. olay örgüsü bir yerden bir yere gidiyor ama saçma bir şekilde gidiyor. Tarza alışkın olmayanlar bir de sinema tarihine çok alışık değilse bayağı sıkıcı gelebilir film ki netteki kötü yorumlar hep bu yöndeydi zaten. 

9/10 çalışır benden yine. 

Sosyal ağlarda paylaş

yarın buna mı gitsek diyoruz ama grubun olaylardan haberi yok, tarantino ve oyuncuları sevdikleri halde sonra tv’ye mi saklasak dediler fragmanı görünce. direkt anlatmam gerekti mansonu çünkü anlamadılar birşey yani hiç. şu yorumlarınızı okuyunca sanırım sonra tvde baksak iyi olacak gibi sanki. olayları hiç duymadan gitmek verimsiz olacak galiba.

Sosyal ağlarda paylaş

Öyle çok detaylı bilgiye de gerek yok. Sharon Tate ve evindeki dört arkadaşının Charles Manson'ın liderliğindeki tarikatın üç üyesi tarafından öldürüldükerini bilmek yeterli.

Filmin bütün sahneleri tek tek çok iyi ama bütünlüğü olan bir hikaye anlatmak gibi bir derdi yok. Bir tek Manson Ailesi ile ilgili kısımlarda bir hikaye var ama onu da bilmeyen biri anlamayacaktır.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

parçaları birleştirdim spoyu yedim sayenizde.

Spoiler

@drugleath  mindhunter s2'de filmdeki leo'ya denk gelen tip ile ropörtaj var sanırım.

@silfatoş da sağolsun ingloryos basserds gibi alternatif biteceğini fiştekledi.

keşke ikiniz de atayis olmasanız da ALLAH BİN BELANIZI VERSİN diyince için için gücenseniz ama yapamıyorum işte sdf.

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.08.2019 at 18:32, Komutan dedi ki:

Bu filme gideceklere tavsiyem, mutlaka Sharon Tate ve Manson Ailesi hakkında bilgi edinip gitsinler. Beraber gittiğim arkadaşım bunları bilmiyordu ve filmin sonunda neyin neden olduğunu pek anlamadığını söyledi. Olayı bilmeyince bazı şeyler boşlukta kalır.

Şu yorum tam filme giderken hayat kurtardı, teşekkürler ?

Filmi beğendim ben baya ama herkese gitmez, tarzı sevmek veya alışık olmak lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

Orta karar bir film, asıl hikaye olduğunu düşündüğüm 60'lı yıllarda Holywood'da yırtmaya çalışan bir oyuncu kısmını beğendim ama o kadar dağınık ki bittiğinde sevinmedim desem yalan olur. Brad Pitt'in oynadığı karakterin (bir nevi süper kahraman, hırsları olmayan, loser halinden memnun) film ve senaryo açısından işlevi bir muamma oldu. Bu karakter kendi başına bayağı bir şey de yapıyor üstelik. Kontrast desem o da değil tam. Açıkçası karakterleri de yeterince ilgi çekici bulmadım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

yeni izledim, beğendim ama komutan doğru demiş, arkaplanı bilmek gerekiyor ve dönem sineması hakkında ne kadar bilgi sahibi olunursa o kadar eğlendirici olur. "eğlenmemişler bilmiyordur" anlamında demiyorum ama kesinlikle çünkü film yavaş ve pek birşey de olmuyor yani. tarantino gene

Spoiler

"alternate history vengeance" filmi çekmiş ama bu hikayede katillerin hiçbir özrü bulunmadığından benim hoşuma gitti final lol. sürpriz bahsi geçince tahmin ettim gerçi gene bu tarz birşeye sapacağını.

az-çok tekrar etmiş tarantino kendini, o bakımdan 20 yılda değişen birşey yok. biraz yeni birşey denese artık keşke.

p.s: kuzenle ikimiz de "irishman'den daha iyi" dedik ahah.

Sosyal ağlarda paylaş

birden fazla kuzen var film izlediğimiz ama bu aynı kuzen lol.

Spoiler

işte geçen sefer hitler'i öldürüyordu sinemada, bu sefer de yanlış eve giren manson ailesini öldürmüş lol. gerçi gidip mekanlarında ağız kırınca tahmin ettim bu tarz birşey çıkacak diye.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...