Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Once Upon A Time In Hollywood [2019]

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

On 22.05.2019 at 02:19, Sam dedi ki:

zaten charles manson'dan filan bahsetmemişler miydi daha trailer filan ortada yokken? ondan haberi olmayanlar şaşırmış olabilir.

Evet filmin cinayet sahnesi çok çarpıcıymış bundan bahsediyor olmalı. 

Açıkçası bu film pek de beğenmediğim Inglorious Basterds tadında olur diye düşündüğümden pek heyecanlanmıyordum fakat olumlu eleştiriler beklentimi artırdı. Özellikle takip ettiğim eleştirmenlerden Telegraph'dan Robbie Collin bayağı övmüş filmi. 

Sosyal ağlarda paylaş

Kreatif insanlarin politik agenda uzerinden kisitlanmasina karsiyim. Robbie Margot un dialogu azmis, eee senarist oyle yazmis karakteri, oyunculuk sadece konusmak degil ki, bkz. Mads Mikkelsen's Arctic. Adamin butun film boyunca ki dialoglarini yazsan 2 sayfayi gecmez max. Bugun bunu diyen yarin "Bilmem ne karakteri az konusmus,.... diye mi" (bosluga herhangi bir minority yazilabilir; lgbt, zenci, asyali, musluman, vs) diye gelir. Azalarak bitmeleri temennisi ile.

ABD in Charles Manson tarzi insanlarin kultlestirmesine yada filmlerde alintilanmasina epey karsiyim. Bakalim filmi izleyince gorucez nasil yaklasmis.

Sosyal ağlarda paylaş

On 22.05.2019 at 02:19, Sam dedi ki:

zaten charles manson'dan filan bahsetmemişler miydi daha trailer filan ortada yokken? ondan haberi olmayanlar şaşırmış olabilir.

2 saat önce, eldar dedi ki:

Evet filmin cinayet sahnesi çok çarpıcıymış bundan bahsediyor olmalı. 

Bana da o olayla alakalı gibi geliyor ama düz olarak cinayetleri göstermesi pek şaşırtıcı olmaz. Hitler'in öldürülmesi benzeri bir şey bekliyorum. Mesela Sharon Tate Manson ailesini öldürür belki.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Filmde twist var demenin soyle sasirtici boyle garip olay varmis demenin spoiler kapsamina girdigini amerikanin en koylu adamlari bile anladi siz anlamadiniz hala daha basliklara gelip pic ediyorsunuz. birakin ne varsa var, millet oturup izlesin habersiz.

ayrica aksiyon filmi mi niye imax diyen vatandas, sen de haksizsin.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, µh dedi ki:

Filmde twist var demenin soyle sasirtici boyle garip olay varmis demenin spoiler kapsamina girdigini amerikanin en koylu adamlari bile anladi siz anlamadiniz hala daha basliklara gelip pic ediyorsunuz. birakin ne varsa var, millet oturup izlesin habersiz.

ayrica aksiyon filmi mi niye imax diyen vatandas, sen de haksizsin.

katılıyorum ya. bir de uyarınca hepten yüzsüzleşip "kardeş ne olduğunu söylemedik nerden bilcek" falan diyolar. daha geçen üç madalyalı bir şahıs  bir romantik komedi için "film baya güzel gidiyor ama hiç umduğunuz sonla bitmiyor o yüzden sevdim" demişti. romantik komedide umulmayan son ne olacak, şak diye anlaşılıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...