Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Formula 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

Pisti hiç sevmedim, çok ruhsuz, hiç keyifli değil derken bi sarı bayrakta olay acaip değişti, verso-lec ve sainz-perez çekişmesi fena değildi ama bi atak göremedik. Orta ve alt sıralar çok hareketlendi güzel geçişler oldu, Russell'ın lewis tokatlaması keyifliydi fdsfds. Bottas da geçtirmeseydi kendisini keşke.

Sosyal ağlarda paylaş

pist zaten yapılmak için yapılmış, eskiden otoparkmış falan. pistin bokluğunu sondaki şovlarla kapatmaya çalıştılar da ııh. sürücüler de çok şikayet etmiş pistten. ben deli gibi kaza olur diyodum yukarı çıkan s virajda, aksine tüm kazalar pilotların dangozluğundan oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

değiştirme değil güncelleme yapıyorlar. motor gelişimi 2026 ya kadar donduruldu sadece kinetik enerji dönüşüm sistemi (MGU-K), enerji deposu ve kontrol elektronikleri 1 eylüle kadar güncellemeye açık. takımlar ara ara bu güncellemeleri yapıyor şu ana kadar. kim ne kadar yetenekli mühendislere sahipse onlar da performans sahibi olurlar tabi. bu arada güç ünitesi de değiştiriliyor tabi ama sınır 3 kez. bundan fazlası 5 sıra 10 sıra ceza alıyor

Sosyal ağlarda paylaş

Ferrarinin lastik kullanımı baya tırt adamlar sıralama aracı yapmışlar. Muhtemelen ya çok erken pitstop yapacaklar yada lastik korumaya çalışıp ilk pitstopdan önce verstappene geçilecek leclerc. RB'nin motoru patlamazsa yarın vers rahat galibiyet alır bence, zaten yarışlarda iyice robota bağladı en ufak bir hata yapmıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Ferrarinin lastik kullanımı gerçekten kötü fakat dayanıklılık sorunu görülmedi. Fakat RB de hala sıkıntı var her GP de yarışın sonunu goremeyebilirler ve bu 2 araç ta da geçerli. Bana kalırsa RB nin sorunu daha ciddi, dayanıklılık. Tek turda Ferrari daha hızlı fakat Max in da pilotlugu tartışılmaz, sıralamada güç ünitesi sorunu yaşadı, Charles a cevap veremedi son turda. Tüm GP yi nasıl çıkaracaklar ben açıkçası merak ediyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

Mercedes'in geri donmus olmasi harika. Yalniz Red Bull'un bu kadar fazla sorun yasiyor olmasi sasirtici. Guclu bir arabayi tel, kibrit copu ve sakiz ile tutturmuslar gibi duruyor. cok fazla sorun yasiyorlar.

sezonun basinda sordugumuz "yeni body dirty air'i yeterince yarisilabilir hale getirdi mi? drs olmadan gecis yapilabilir mi?" sorularina da kati bir yanit aldik.

gorduk ki bu pistte mesela 0.6 sn fark oluyor drs olmadan ve bu farki kapatmak (asiri guc farki olmadan) imkansiz.

wind gust sebebi ile araclarin ruzgarlardan bu kadar etkilenmesi de asiri sasirtti beni. iki tane iyi pilot ayni sekilde disari cikinca yaris ilginc oldu.

perez 1. olamiyor abi. ya verstappen yarista diye olamiyor, ya baska bir sey oluyor.

gerci ministry of defense de memurluk pozisyonu degil mi bir yerde.

Sosyal ağlarda paylaş

leclercin mercedes ile görüşmeye başlaması lazım , hamilton seneye emekli, o ara geçti geçti yoksa şampiyon olmadan kariyeri biter. Bu mallardan bir cacık olmaz. İtalyan insanın da bizden çok farkı yok, içerde bir sürü torpilli vasıfsız adam var muhtemelen, illaki biryerlerden patlıyorlar. 2. ye 5sn fark atmış adamı, pitlerden sonra 4. çıkarmak mallığın doruk noktası, altı üstü 1 tane pitstop stratejisi yapacaksın onu bile beceremediler. Adam kendi ülkesinde yine hüsran yaşadı, morali dibe vurmuştur muhtemelen.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Liebe dedi ki:

Reji de mükemmel çalışıyor dev kaza oldu monaco manzarası veriyorlar 

bu sene f1 ekibi (grafikleri de dahil) cok kotu.

grafikler derken; mesela lap time bilgileri cok cok az geliyor. kim hangi tekerde ya da kac sn fark var arada bilgileri surekli donmuyor. arac numaralarini gosteriyorlar suruclerin sol tarafinda bazen, ancak o kadar ince ki, eger buyuk ekranda degilseniz yandiniz o anlarda (neyse ki cok fazla olmuyor bu arac numarasi gosterme)

kamera acilari ve tercihleri facia, mesela eskiden helikopter kameralari ile daha net anlasilabilen acilar verilebiliyordu. simdi drone ile michael bay filmi cekimi veriyorlar. bir sey anlasilamiyor. hatta koyduklari cogu kamera acisi "bir sey anlasilmasin haci" diye konulmus. olay oluyor, onu vermek yerine kask ici kameradan tam bir gaspar noe filmi gibi sarsintili "bakin hicbir sey gormuyorlar! para veriyorsunuz ama sizin de hicbir sey gormemenizi istiyoruz!!" diye yayin yapiyorlar.

kotu bayagi ekip.

ferrari perez'e hediye etti ancak perez'in de bir galibiyete ihtiyaci vardi diye dusunuyorum. bu arada hamilton degil de ricciardo artik biraksa daha guzel olacak. olmuyor. lando ayni arac ile basiyor, ricciardo iki senedir "i am sorry guys" acikcasi haas da mick yerine baska birisini alir sanirim. olmuyor adam ile.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bu hafta sonu Azeri sokaklarında yarış. Vettel yine bariyerlerde repliği bekliyoruz Serhandan. Supriz olabilir 3 yıldız bir güncelleme ile gelebilir diyorlar. Yoksa Perez yine  podyuma çıkar ilk sırada. Ferrari tek turda ulaşılamıyor ama teknik taktik yerlerde. Binotto yapamıyor sanki çok yumuşak birine benziyor.lel 

Çekimlere gelince FIA tüm parayı kask içi kameraya gömmüş diyolaa

Sosyal ağlarda paylaş

On 30.05.2022 at 08:20, dasaaa dedi ki:

bu sene f1 ekibi (grafikleri de dahil) cok kotu.

grafikler derken; mesela lap time bilgileri cok cok az geliyor. kim hangi tekerde ya da kac sn fark var arada bilgileri surekli donmuyor. arac numaralarini gosteriyorlar suruclerin sol tarafinda bazen, ancak o kadar ince ki, eger buyuk ekranda degilseniz yandiniz o anlarda (neyse ki cok fazla olmuyor bu arac numarasi gosterme)

kamera acilari ve tercihleri facia, mesela eskiden helikopter kameralari ile daha net anlasilabilen acilar verilebiliyordu. simdi drone ile michael bay filmi cekimi veriyorlar. bir sey anlasilamiyor. hatta koyduklari cogu kamera acisi "bir sey anlasilmasin haci" diye konulmus. olay oluyor, onu vermek yerine kask ici kameradan tam bir gaspar noe filmi gibi sarsintili "bakin hicbir sey gormuyorlar! para veriyorsunuz ama sizin de hicbir sey gormemenizi istiyoruz!!" diye yayin yapiyorlar.

kotu bayagi ekip.

İlk 1-2 yarış hadi yeni başladı sezon, yeni elemanlar vardır bi şeyler tam oturmamıştır aksaklıklar olur dedim de son yarış artık çıldırttı gerçekten, ferrari hatasına kadar rejiye sövmekle meşguldüm fdsf 

Geçen seneden ne fark var acaba, ekip mi değişti teknoloji mi değişti çok merak ediyorum, bu kadar kötüye gidilmesi saçma geliyor.

İtalyanlar pit stop taktiklerini beceremiyorlar gerçekten, Ferrari'nin domine ettiği yıllarda da pit ekibi alman-ingiliz ağırlıklıydı diye biliyorum. Yani umarım bi şeyler yaparlar da bu sene şu çocuk şampiyon olur, verstapen çok iyi sürüyor fakat hal ve hareketlerinden dolayı sevmiyorum pujtu. Checo da puanını yükseltti bir iki yarışa şampiyonluğa aday olabilir UMARIM OLUR DA BİRAZ KAOS İZLERİZ 

Sosyal ağlarda paylaş

monaco,  kendi yayin ekipleri ile calisiyor monakoyum... dolayisi ile genelde cok iyi olmuyor. sadece belli virajlari hep ayni aci ve ayni yukseklik ile cektikleri icin guzel senelik karsilastirmalar cikabiliyor.

gecen sene azeristan ayagini izlemistim (seyircili olmadigi icin 3 gunu de kahve icerken, tost yerken falan izledim) bu sene gitmeyecegim. sadece evden VYNNNN VYNNNN seslerini duydukca icim gider gibi geliyor.

ferrari daha avantajli olacaktir ama olur da sans eseri perez alirsa sevinirim.

mercedeslerin yarisa tekrar dahil olacagini da dusunuyorum

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...