Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Love, Death & Robots (2019 Netflix adult animation sci-fi)

akirafes

Öne çıkan mesajlar

ZX6qOa.jpghttps://www.youtube.com/watch?v=wUFwunMKa4E

Korkunç yaratıklar, uğursuz sürprizler ve kara komedi bir arada. Tim Miller ve David Fincher imzalı bu animasyon öykü antolojisi, iş yerinde izlenmeyecek türden.
İlk bölüm SONNIE'NİN AVANTAJI animasyon hikaye krakterler olarak çok hoşuma gitti. Beni ilk andan kendine bağladı ve bana çok iyi bir surpriz oldu. Kesinlikle bu türü seviyorsanız zamanınızı boşa harcamıyacaksınız. Animasyonlar o kadar iyi yapılmış ki krakterleri sanki gerçek hissediyorsunuz. Netflix'in yaptığı en iyi işlerden biri. Ve tamamı ile animasyon. Motion capture yok.

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ilk bölümü seyrettim. 

ilginç bir şekilde bunu bilerek mi yoksa aceleden mi yapmışlar emin olamadığım bir cgi eğrisi var. bi ağaşı bi yukarı.

bir yerde avatara aşık atıcakmışçasına, bir yerde AAA bir oyunun cutscene sahneleri gibi geliyor.

başrolümüzdeki kızın avatarının da dişil görünümlü bir yaratık olduğunu ve kızın bir lezbiyen oluşunu gördüğümde yine zorlama bir sjw elementi mi sokuyor netflix acaba diye düşündürmedi değil. gerçi david fincherın bir önceki filmi gone girl ile dişileri ne kadar vahşi ve submissivelikten uzak göstermek gibi bir gayesi olduğunu da biliyoruz. eğer öyleyse bir sonraki world war z filminde kızlı erkekli bol homojen bir film görebiliriz.

fakat yine de dövüş sahneleri muazzam.

Spoiler

özellikle o sondaki kafa kırma sahnesi bana gaspar noe'nin irreversible filmini anımsattı.

artistik yapısı çok stilist ve bilinçli duruyor sanki, en azından ilk bölümde. senaryo bütünlüğünü de kotarmışlarsa mikemmeller arasına girer.

konu çok ilgimi çekti, bölümlerin de 15 dk civarı olması şukela.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

hiçbir bölüm diğerine benzemiyor, ilk bölüme bakıp değerlendirmeyin yani çok alakasız. sekizi izledim demin.

final fantasy spirits within, pixar, fortnite, avatar, nickeloden filan hepsi var. bazı bölümler tamamen geyik, bazıları scifi, bazıları deneysel, bazıları cartoon şeklinde. değişik yazarlarmış zaten belli.

kadın perspektifinden trigger olacaksanız izlemeyin ehu, kadınlar erkekleri dövüyor lol.

Sosyal ağlarda paylaş

Animasyonlar sahane, izleyin.

Ama konular tirt. Zima blue ve yogurt olani haric cok farkli bir sey yok ne yazik ki. cok para harcanmis ogrenci filmleri hissiyati var. Oats Studio isleri daha bi basarili geliyor bana. (en azindan daha samimi.. bizde cgi var amk diyor adamlar)

Aquila rift, helping hand ve sucker of souls kotu degil. iyi de degil.

Hele ki buzdolabi hikayesi.. simpsonlar, halloween special. aslinda cogu bolum simpsonlar'i izler gibi. Sonnie's edge gibi bolumlerde "bak gore koyduk! ona gore!!!" ayagi cekse de  derinlik 0 yakin sekilde zayif. Yine de animasyonlar icin izlerseniz harika.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...