Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar ve kitabı yasaklayan kahveci

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Efendim olay sosyal medyada baya büyüdü. Olay bu:

Haftasonları böyle bir uygulama yapıyorlarmış... Yeni de değil he 2017den beri bu tarz reviewlar var zomato gibi sitelerde kendileri için. Hatta sırf bu konuda da değil, baya baya sebepsiz yere müşteriyi üst kata almayan, direk mekana almayan falan bi yer gibi duruyor. Neyse konu o değil de, sizce bir işletme bunu yapmalı mı para kazanmak için? Aşağıda kendilerinin açıklamasını da koydum. Şu anda büyük linç yiyorlar sosyal medya ve ekşi'de: Bu da ekşisözlük başlığı: https://eksisozluk.com/kropka--5231712

Bir yandan adamları anlıyorum ve kendi mekanları isterlerse sabahtan akşama sadece kendileri otururlar ve kimseyi de  almazlar içeri. Ama bir yandan da böyle bir kural koyarsan cezasına katlanırsın. Halbuki bunun orta yolu var, gerçekten uzun oturup sipariş vermeyenlerin zarar verdiğini düşünüyorsan,  takip edersin, 1 saat boyunca oturup 1 kahveden fazlasını almayan bir daha sipariş sorarsın, vermiyorsa kalkmasını rica edersin. Evet bunu takip etmesi kolay değil ama kapıya "Laptop ve kitap yasak" dersen ağzına ağzına vururlar.

Şahsen ben hiç gitmemiştim, son 1-2 aydır civardaki bütün kahvecileri tek tek deniyorduk 2 arkadaşımla, sıra elbet buraya da gelecekti ancak bu durumda boykot edip pas geçeceğim.

hnRrHN5.jpg

ydrROIY.jpg

sabonis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tarz sadistliği seven müşteri var. Mesela Adana'da bi kebapçı var, müşterilerine sövüyor ve istediği yemekleri getirmiyor. İçerisi tıklım tıklım.

Müşteri: Abi bana 1.5 dürüm ver, humus yaptır, arkadaşa pirzola

Garson: Abi s.ktir et sen pirzolayı. tavuk şiş veriyorum arkadaşa, ortaya ciğer yapıyorum. Dürüm yerine acılı porsiyon ye. 

Müşteri: ...

Sosyal ağlarda paylaş

5 dakika önce, dasaaa dedi ki:

2017'den beri bu tarzda yorumlar geliyorsa eger ve aciklarsa demek ki dogru seyler yapiyorlar demektir.

gitmeyin haci sizde. batsin

öncelikle artık double "enter" basmayın mesajlarınızda, çünkü tek enter zaten 1.75 space gibi bişi olmuş yeni forumda fazlasıyla yeterli. çift olunca aşırı boşluk oluyor ?

öbür konuda ise 2017'de zomato'ya yapılan birkaç yorum ve twitter'da 1-2 tweet var. Şu anki gibi viral olup 100binler tarafından okunmadı. Bu sefer baltayı taşa vurdular...

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Hafta sonları 'ekran yerine çevrenize ve sohbetinize bakın' falan tarzında bir yaklaşım uygulayabilirdi. Ayrıca 'yaptığın açıklamayı da adam gibi bir Türkçe ile yapabilseydin' diye geçmiyor değil insanın aklından! 

Bence çok daha uygun bir üslup ile akıllıca bir dil kullanımı ile insanları uyararak istedikleri yaklaşımın sergilenmesini sağlayabilirlerdi. 

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, paramecium dedi ki:

Selam,

Hafta sonları 'ekran yerine çevrenize ve sohbetinize bakın' falan tarzında bir yaklaşım uygulayabilirdi. Ayrıca 'yaptığın açıklamayı da adam gibi bir Türkçe ile yapabilseydin' diye geçmiyor değil insanın aklından! 

Bence çok daha uygun bir üslup ile akıllıca bir dil kullanımı ile insanları uyararak istedikleri yaklaşımın sergilenmesini sağlayabilirlerdi. 

Saygılar.

Buna biri twitter'da yazmış, biraz kitap okusaydın en azından düzgün cümle kurabilirdin diye.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...