Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #14

Saeros

Öne çıkan mesajlar

17 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

https://www.youtube.com/watch?v=4BOTvaRaDjI&ab_channel=FoundationTraining%3AFromPainToPerformance

bana da çok oluyor. boyun düzleşmesi var zaten ama bu video... bunu buradaki postür topiğinde görmüştüm her zaman yapamıyorum ama birkaç gün üst üste yapınca hiçbir ağrım kalmıyor 

Bu video benim telefonda favorilere ekli tek video. Dogmeat paylasmisti galiba, tembellikten yapamiyorum ama. 

Sosyal ağlarda paylaş

ben de tam tersi, eksik yastıktan dolayı boyun tutulması yaşamıştım bi kere

yan yatarken cücük kadar yastık boynumu yeteri kadar desteklemeyince HARÇÇ diye (o sesi duydum o an bildiğin) boynum tutulmuştu bi anda sabahın 6'sında

sonra 3 gün sırık yutmuş gibi gezmiştim

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, neutrino dedi ki:

Bu video benim telefonda favorilere ekli tek video. Dogmeat paylasmisti galiba, tembellikten yapamiyorum ama. 

bu video bana sıfır hipertrofi yaptığı için gereksiz geliyor baya. hareket ettim rahatladım durumu yaşamış işine yarayanlar

Sosyal ağlarda paylaş

yoga sence gereksiz birsey mi

acma germe yapiyorsun iste

yaptiginda belinde sirtinda bir sertlesme , rahatlama hissetmiyor musun

sen eger gyme e gidip hyperextension fln yapiyorsan belki ihtiyacin yoktur, benim en sevdigim antremanlardan biri agirlikli hyperextension, eger bu vidyoyu begeniyorsaniz deneyin, ben eve roman chair aldim bu hareketi yapabilmek icin, ayni vidyodaki gibi cok iyi geliyor bele sirta

dur yapim bi set

Sosyal ağlarda paylaş

On 20.10.2022 at 04:02, Saeros dedi ki:

ben de tam tersi, eksik yastıktan dolayı boyun tutulması yaşamıştım bi kere

yan yatarken cücük kadar yastık boynumu yeteri kadar desteklemeyince HARÇÇ diye (o sesi duydum o an bildiğin) boynum tutulmuştu bi anda sabahın 6'sında

sonra 3 gün sırık yutmuş gibi gezmiştim

sirtüstü dedim yukarida, yan demedim ki :3

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

yoga sence gereksiz birsey mi

acma germe yapiyorsun iste

yaptiginda belinde sirtinda bir sertlesme , rahatlama hissetmiyor musun

sen eger gyme e gidip hyperextension fln yapiyorsan belki ihtiyacin yoktur, benim en sevdigim antremanlardan biri agirlikli hyperextension, eger bu vidyoyu begeniyorsaniz deneyin, ben eve roman chair aldim bu hareketi yapabilmek icin, ayni vidyodaki gibi cok iyi geliyor bele sirta

dur yapim bi set

ağırlıklı hyperextensionda ağırlıksız bile olsa yeterli direnç var hipertrofi yapar. ama bu video 5 yıldır hareket etmemiş adamı ilk yapışta biraz hamlatır o kadar.

yoga da yerinde saymıyo ki abi sen geliştikçe seviye atlıyosun zorlaştırıyorsun

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, tiLi dedi ki:

ağırlıklı hyperextensionda ağırlıksız bile olsa yeterli direnç var hipertrofi yapar. ama bu video 5 yıldır hareket etmemiş adamı ilk yapışta biraz hamlatır o kadar.

yoga da yerinde saymıyo ki abi sen geliştikçe seviye atlıyosun zorlaştırıyorsun

abi tek end game hipertrofi degilki idman yaparken

esneklik de onemli misal, acma germe de onemli, ne bilim hip flexor strech yapmam cunku hipertrofi yok der misin? dersen hata. hic bi agirlikli idman o stretchi sana veremez, hic bi makina vs.

lan ryan gigs 40 yasina kadar futbol oynadi yoga sayesinde 

ayrica bu vidyo da sana seviye atlatacak emin ol, ilk basta o dirsek hareketini yapamayacaksin, yahut 3-4 tane yapacaksin, zamanla daha kolay gelecek, daha fazla stretch yapabilmeye basliyacaksin fln.

her halukarda, vidyoyu yaptiktan sonra alt bel-sirtinda bir rahatlama hissetmiyor musun? eger denemediysen vidyoyu, yap bi kere 12 dakka, sonra yine konusalim

DoGMeaT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, DoGMeaT dedi ki:

abi tek end game hipertrofi degilki idman yaparken

esneklik de onemli misal, acma germe de onemli, ne bilim hip flexor strech yapmam cunku hipertrofi yok der misin? dersen hata. hic bi agirlikli idman o stretchi sana veremez, hic bi makina vs.

lan ryan gigs 40 yasina kadar futbol oynadi yoga sayesinde 

ayrica bu vidyo da sana seviye atlatacak emin ol, ilk basta o dirsek hareketini yapamayacaksin, yahut 3-4 tane yapacaksin, zamanla daha kolay gelecek, daha fazla stretch yapabilmeye basliyacaksin fln.

her halukarda, vidyoyu yaptiktan sonra alt bel-sirtinda bir rahatlama hissetmiyor musun? eger denemediysen vidyoyu, yap bi kere 12 dakka, sonra yine konusalim

strength training, stretching kadar ROM(range of motion) veriyo literatürde en azından şimdilik, 10 yıl sonra yanlışlanırsa tekrar konuşuruz. meta-analysis: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8067745/

flexibility çalışmaya fazla önem veriliyor: https://sci-hub.se/10.1007/s40279-019-01248-w

benim savunduğum stretchingin zararlı veya yararsız olduğu değil, physical activity guideline'ı yapmayıp vakit ve enerjilerin stretchingde heba edilmesi.

resistance training yapınca zaten stretching yapmış oluyosun(kimsenin yapmadığı saçma sapan bi protocol olmadığı sürece). yanında bir sürü başka benefitle geliyor. minimum yapılması gereken ağırlık ve cardioyu yaptıktan sonra hala vaktin enerjin motivasyonun varsa stretching de yap tabi ki, neutral to slightly positive etkileri var. hatta intense stretchingin hipertrofi boostlaması çıktı yenilerde

physical activity guidelines: yP9v1b6.png

https://www.cdc.gov/physicalactivity/basics/adults/index.htm

bu "foundation training" videosu moderate-intensity aerobic'e girebilir, ordan yürüseydiniz kabul edecektim de stretching > resistance training diyince orda dur. bi de videodaki adam tam şarlatan gibi yok foundation bilmemne ordan da kılım biraz

2 uzun yazı paylaştım okunmayacak da daha fazla özet geçecek enerjim yok

Sosyal ağlarda paylaş

mobiliti ve streching'i sporuma dahil ettiğimden beri daha iyi gain, daha iyi hayat standardı, daha yüksek enerji, daha iyi seks, daha iyi hız sahibi oldum. kim ne yazmış ne etmiş kullanmıyorum teşekkürler. benim derdim 2 cm daha kalın olayım da antrenmanımı full range of motionla yaparak antrenmanlarımı iyi çıkaracak kadar mobil olabilmek değil zaten; hayat da body salonu değil.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Annem gecen hafta Palladium'un parkindan cikarken, bir motorlu arkadan gelip onune gecmis, annem korna calinca da basip gitmeden once dikiz aynasina vurup kirmis. Annem sikayetci olmak istediginde butun bilgilerinin karsi tarafa gidecegini ogrenip adam basina bela olur diye cekinmis.

Bir yandan yaptigi seyin o serefsizin yanina kalmasi icimi yiyor, bir yandan da anneme "ya ugras, pesini birakma" diyemiyorum. Yasli insan, karsidaki cirkef ciksa ugrasamayacagini dusunmus. "Robokop gibi giyinmisti" diyor.

Oradaki kamera kayitlarindan kamu davasi acamiyorsa polis, kuzuyu kurda yem ediyor demektir. Turkiye'ye bir dahaki gidisimde yanimda silahla gezecegim artik.

Sosyal ağlarda paylaş

On 22.10.2022 at 16:44, sanssizsansli dedi ki:

mobiliti ve streching'i sporuma dahil ettiğimden beri daha iyi gain, daha iyi hayat standardı, daha yüksek enerji, daha iyi seks, daha iyi hız sahibi oldum. kim ne yazmış ne etmiş kullanmıyorum teşekkürler. benim derdim 2 cm daha kalın olayım da antrenmanımı full range of motionla yaparak antrenmanlarımı iyi çıkaracak kadar mobil olabilmek değil zaten; hayat da body salonu değil.

neler yapıyorsun mobility ve streching için bir guide list yada video vs var mı

Sosyal ağlarda paylaş

abi o ilk başta bi guilde ile olabilir belki ama sonrasında çok kişisel bir şeye dönüşüyor. zamanla hep tutuk veya zayıf kaslarının olduğunu denge problemlerinin nerelerde olduğunu keşfettikçe değiştiriyorsun.

ama yine de antrenman sonrasında çalışılan bölgelere uygun streching yapmak hatta yoga vari 3-5 hareket yapmak bile çok avantajlı hale getiriyor totalde adamı. insan vücudunu dengesiz kullandıkça cezası da bir anda exponensiyel olarak çıkıyor vücuttan. o yüzden ufak sıkıntı diyip yardırmamak lazım önce her yeri bi kökten adam etmek gerekiyor. özellikle bel kalça ve bunların üst vücuda direkt olarak bıraktığı zararlar inanılmaz. 

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Nigger_of_the_sand dedi ki:

Turkiye'ye bir dahaki gidisimde yanimda silahla gezecegim artik.

tepkini anlıyorum ama napabilirsin ki- elinde silahla o ana geri ışınlandın diyelim, adama silah çeksen "aaabi kusura bakma bilemedim ?" demesi ihtimallerden sadece biri, diğeri SIK ULAN SIKMAZSAN NOLUR diye taunt atması yine ayna kırması, veya bir diğeri onun sizden şikayetçi olması beni tehdit ettiler demesi, en kötüsü de onun daha hızlı çekip sizi vurması... üstelik ilk olayda durum lehine gelişse, alacağın gazla 2. 3. olayda yine zararlı çıkacaksın bu işten. tamamen yoz kültürün adamı olarak "live by the sword" takılıyor olman lazım, tabi esas polislerle yargıyla içli dışlı olup "raconunu" biliyor olman korunman lazım falan. yoksa yargıyı bi bize işlettikleri için ilk diklenmede alıkonuluyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

Amac 0 hasarli cikmak degil zaten, basina oyle birsey geldiginde oyle ya da boyle artik bir zarara ugramissin demektir. Karsidaki kisi bundan elini kolunu sallayarak ciksin mi cikmasin mi ona karar vermen gerekiyor sadece.

Hayatimin su ank asamasinda kendi adima kaygi ya da korku hissiyatim kalmadi pek. Biri yok yere onume kirip ustune arabama zarar verecek, ya da yirtici hayvanligini 70 yasindaki anne babama olum korkusu yasatarak sergileyecek - o zaman o kisinin havasini sondurme dusuncesi bana daha tatli geliyor acikcasi. Artik adam boksor mu, silahsor mu, mafya mi - bir zahmet davransin o vakit ozelliklerine. Ben tehlikeye karsi vermem gereken cevabi veririm, o da magandaliginin geregini hakkini vererek yapsin madem oyle.  En kotu ihtimal, kogusta arkadaslarina "70 yasindaki kadina dayilanirken gotum delindi" diye anlatir artik. Neticede o da zevk alamamis olur yaptigi isten. Maganda-kurban karsilasmalari bu sekilde olsa her 10 durumdan 5inde benim gibi olan kazanir, magandalik da verimli bir meslek olmaktan cikar.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya yazmayım yazmayım dedim de, öncelikle geçmiş olsun valideye. Ben olayı motorcudan da dinlemek lazım diye düşünüyorum. Trafikte en hor görülen hatta görülmeyen, fark edilmeyen ve pisi pisine ölenler onlar. Sikko kuryelerin aptal aptal sürmesini saymazsak, adamlar artık aynadan bakıp kendilerini görmeleri gerekirken bakmayan, görmeyen, üstlerine süren insanlara ders olsun diye ayna kırıyorlar. Bu da magandalık tabii bunu da savunmuyorum, gerçekten annen de haklı olabilir itin teki haksız olduğu halde kırmış da olabilir ama genelde motorcu haklıdır ^^

Sosyal ağlarda paylaş

lol, abi gidip ayna kiran birisi genelde hakli degildir. maldir.

tr'de cok bulunmuyorum, ancak her geldigimde motorcu terorunu gozlemleyen birisi olarak "genelde motorcular tehlikelidir, haksizdir" diyebilirim sanirim.

kurallara uysan dahi sana dogru karasinek gibi gelip, olumune atak yapan adamlardan bahsediyoruz.

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...