Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #14

Saeros

Öne çıkan mesajlar

hiçbir şey yapasım yok günlük. İçsem, çok içsem ne güzel olur aslında ama olmuyor. Şöyle içip, uyuyayım sonra bi kalkayım 10 gün geçmiş olsun, bir daha vurayım kafayı 10-15-20 neyse, kaç lazımsa o kadar gün geçsin. bir şey olacağından da değil. her gün bir şey yapmam gerektiğini hissedip, gün sonunda yine bir şey yapmadım pişmanlığından kurtulmak için.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Vaaay pilavyer gelmiş ?

Köpek gezdirme olayından vazgeçtim ,evin yanındaki restoranlara baktım bı tanesi ödül fln almış, morroccon cuisine 

Girdim sordum eleman lazım mı diye , aldılar anında, yemekler fln çok iyi rengarenk ve lezzetli

Ama mutfak bildiğin iğrenç , leş kokuyo

Sosyal ağlarda paylaş

Aşçılık yapmak istemiyordum Amerika'da , yeni evli adamım,gece geç saatlere kadar çalışacağım,dövmeli marjinal garson hatunların Fink attığı bir işi yapmak istemiyordum,Pis,sevmiyorum.

Bi süredir köpek gezdirme işi yapiyordum çünkü asıl çalışmak istediğim sektörde 20 yere CV yollayıp dönüş almamıştım.

Geçen hafta bi restoranin ilanını gördüm ,çok güzel restoran,her şeyi kendileri yapıyor,ekmeği tatlıyı kasap işlerini,her şey inhouse. Mutfağı saray gibi,otel mutfağı gibi.

Başvurdum , gel deneyek dediler , daha mesai bitmeden "biz seni birakmayiz,kesin işe alcaz" die gazladilar. Ovdukce ovdu şef beni ,kimse benim vereceğim parayı vermez dedi , hayatımda hiç bir işveren tarafından böyle övülmediydim,hoşuma gitti. Pazartesiye kadar düşüncem dedim, cumsrtesi başlarsan sign bonus vercem dedi adam ,500 dolares 

Ama şöyle bi sorun var , restoranin adını Googleladim, sağa sola hatta personele verdikleri çekler karşılıksız çıkmış. Insanlar maaşını alamamış ,baya rezillikler yaşanmış 

Bu arada gezdirdigim köpeklerden biri beni ısırdı , eytere çekip köpek gezdirme işinden çıktım , doktor masrafı için 1 dolar bile yardım etmedi çünkü şerefsizler 

Bugün başka bı restorana gittim,catkapi, morroccon cuisine ,ödüllü restoran , anında ise aldılar , ogleden sonra kendimi bı foodtruckta buldum, ilginç geçti yani, bu patron da bana deli gibi kur yaptı,

"gel benle çalış ,çok şey öğrenirsin , sana el vercem,potansiyelimiz büyük,ben kebapçı accam başına seni koycam bana güvenilir adam lazım" 

Bunları ve daha fazlasını söyledi

Tam arada kaldım , morroccon şef resmen dünyaları vaadetti bana , ama vaat yani....

Diğer restoranın mutfağı COK guzel ,  herşeyi sıfırdan yaptıkları için sanki daha çok şey öğrenirim ,ama işte checkler bounce olmuş , mağdur olma ihtimalim var   

Ve üstüne ,eve geldim ,haber geldi , CV yolladığım ciftliklerden biri , para olarak hepsinden daha iyi bı rakamla geldi, ve istenilen hemen başlamam,hemen ! Yarın gel diyo adamlar, pazara kadar gelemem dedim, pazar sabah 9da gel.diye cevap attılar.

2 gün olsun mutfakta çalışınca özlediğimi farkettim, goygoy , tempo, eğlenceli . Takım ruhu ,dinner rush,arkasından çıkan o köpükler,anlayamassiniz....

Ama ne kadar eğlenceli olursa olsun, weed farm da çalışmak is the dream, napcami bilmiyorum suan 

DoGMeaT tarafından düzenlendi
Ekledim çıkardım vs
Sosyal ağlarda paylaş

morocco restorani cagirdi bugun cuma gunu yardim lazim diye , gittim 

ya adam mutfaga ne kadar embesil varsa doldurmus,bide annesini koymus,kadin yapilmasi gereken islerin yarisini yapiyor

bi tane zenci garson var 39 yasinda,gecen hafta ise basladim hayatimda ilk defa calisiyorum diyor,ayirca ise yari acik cezevinden gidip geliyor,sormadim ne suc isledin fln diye,kendi isterse anlatir diye.

hayatimda hic zenci gangster arkadasim olmamisti , bu eksikligi kapadigim icin cok iyi hissediyorum

Sosyal ağlarda paylaş

tegridy farmsta çalışmak ha.

On 10.01.2020 at 07:27, DoGMeaT dedi ki:

Aşçılık yapmak istemiyordum Amerika'da , yeni evli adamım,gece geç saatlere kadar çalışacağım,dövmeli marjinal garson hatunların Fink attığı bir işi yapmak istemiyordum,Pis,sevmiyorum.

yalnız şu kısım şikayetten çok brag olmuş, ya ben çaresiz dayanamam kayarım, artık bıraktım o işleri tribi

Sosyal ağlarda paylaş

Tegridy farms da çalışmak hayal ya, valla hem hepsinden iyi para veryo , hem de işi öğrenip ben de yapmak istiyom, but with tegridy !

Garson konusunda da abi maksat Kafam karışmasın , amsalak adamım ben ,gerek yok strese 

Işten sonra arkadaşlarla 2 bira içersem hatunun içine kurt düşmesin hem 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...