Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #14

Saeros

Öne çıkan mesajlar

On 23.03.2022 at 22:51, Liebe dedi ki:

nabzım yükseliyor korkudan, heyecandan kollarım uyuşuyor, napıcam bilmiyorum. hiç beklemediğim bir anda çok hızlı biçimde alanında en büyük firmalardan birinde finans müdürü pozisyonu için teklif geldi global cfo ile tanışma ayarladılar falan tuhaf şeyler oluyor. sıfır ekip yönetme tecrübem var coaching falan mı alsam hızlıca acaba?

update geçeyim, sağlam bir ingilizce sınavına soktular blitz okullarının sonra bir hoca ile görüntülü görüştük 20 dk. c1 çıktı. üstüne assesment center dedikleri şeye soktular 3rd party bir firma aracılığıyla, felaket stres oldum son bölümde çok basit bir şeyi beceremedim falan ama genel olarak iyi skor almışım. 

sonra baya sağlam bir abi cfo ile görüştük, almanya locatedmış abi ordan baya muhabbet yürüdü güzel geçti görüşme. sonra ofiste yüzyüze görüşmeye çağırdılar yine muhabbet sohbet her şey olumlu teklifi sunucaz diyorlar ama ne rakam biliyorum ne yan haklardan tam eminim, üstünden 6 gün geçti her gün mail geliyor onay bekliyoruz teklif için diye ik dan böyle saçma stresli bir dönem görmedim ne süreçmiş arkadaş.

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.03.2022 at 22:51, Liebe dedi ki:

nabzım yükseliyor korkudan, heyecandan kollarım uyuşuyor, napıcam bilmiyorum. hiç beklemediğim bir anda çok hızlı biçimde alanında en büyük firmalardan birinde finans müdürü pozisyonu için teklif geldi global cfo ile tanışma ayarladılar falan tuhaf şeyler oluyor. sıfır ekip yönetme tecrübem var coaching falan mı alsam hızlıca acaba?

yardımcı olurum liebe reyiz

FuCKiR tarafından düzenlendi
son mesajı görmedim
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Liebe dedi ki:

update geçeyim, sağlam bir ingilizce sınavına soktular blitz okullarının sonra bir hoca ile görüntülü görüştük 20 dk. c1 çıktı. üstüne assesment center dedikleri şeye soktular 3rd party bir firma aracılığıyla, felaket stres oldum son bölümde çok basit bir şeyi beceremedim falan ama genel olarak iyi skor almışım. 

sonra baya sağlam bir abi cfo ile görüştük, almanya locatedmış abi ordan baya muhabbet yürüdü güzel geçti görüşme. sonra ofiste yüzyüze görüşmeye çağırdılar yine muhabbet sohbet her şey olumlu teklifi sunucaz diyorlar ama ne rakam biliyorum ne yan haklardan tam eminim, üstünden 6 gün geçti her gün mail geliyor onay bekliyoruz teklif için diye ik dan böyle saçma stresli bir dönem görmedim ne süreçmiş arkadaş.

nası bilmiyosun? rakam, yan haklar vs konuşmadınız mı? yoksa verdikleri tutar belli de kararsız mısın?

Sosyal ağlarda paylaş

önce bana finance supervisor rolü için ulaştılar, maaş olarak +%25 gibi söylediler ama şirket aracı yoktu ki benim 4 senedir var çalıştığım yerde. kesinlikle kabul edemem bu şartlar altında dedim sonra yurtdışı ile görüşüp rolü finance manager olarak revize etmişler araç dahil ettik pakedinize dediler ama rakamı güncellediler mi bilmiyorum, inatla söylemiyorlar hiçbir detayı gizlilikten dolayı paylaşamıyorlarmış. onun dışında her şey aynı zaten prim aile boyu sağlık sigortası vs. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.03.2022 at 20:51, Liebe dedi ki:

Eger bunlar CVnde acik bir sekilde var ise, hic dert etme bence. Offeri aldiktan sonra zaten donusleri yok dogru duzgun. Aceleye getirmeye de gerek yok, kimse senin super bir sekilde bu ise baslamani bekleyemez, beklememeli. 

Onemli olan istegin ve azmin herseyden once. Bu coachingdi, trainingdi vs kendin dile getirip girdikten sonra sirketin butcesiyle halledebilirsin. Bu sirada isin yurtdisinda oldugunu varsayiyorum, ona gore konusuyorum. TRde ise cok daha farkli tabi. 

HR ve offer sureci hakkinda yazdiklarin ise normal, HR sureci cok suruncemeli birsey ne yazik ki. Tam tutar soyleyememeleri de normal, ben internal transfer yasadim 1 ay once, benzer anlamsizliklar bana da oldu ki sirkette 6 senedir calisiyorum artik...

Sosyal ağlarda paylaş

Tabi canım bu seviyede bir mülakatta yalan söylesem kesin patlarım hepsi açık açık yazıyor ve anlattım onları. Dediğin gibi adamların beklentisi çok yüksek değil şimdilik ekip 3 kişi olacak  zaten, kendimi geliştirmemi bekleyeceklerdir sadece. 

Eğitim konusunda her türlü destek vereceklerini düşünüyorum bununla meşhur firma zaten, teklif de geldi dün akşam bu arada boşuna yaygara yapmışım ama acayip stres olmuştum şu güne kadar deyip teklif gelmeyince. Üstüne basa basa da söylediler başka aday yok diye aslında  sdfds

Sosyal ağlarda paylaş

benim hanımdan cesaret aldım biraz, onda şirketlere bağlılık denen bir şey yok 10-11 senelik kariyerinde 6-7 top firmada iş değiştirdi ve çatır çatır grade alarak ilerledi hep. ben 6 senedir burdayım 4 senedir iş tanımım çok arttıysa bile titleım hep aynıydı, ona rağmen babamın şirketi gibi bağlıyım. sonra finans müdürmüz ayrıldı ben tabi daha erken olduğunu biliyordum ama tek tecrübeli ve işi kalan kişi ben kaldım ekipte. dolayısıyla manager olmasa bile ara bir title finance controller, reporting manager gibi bişi gelir artık diyordum içten içe. aa baktım direktörün hiçbir planında programında yokum hemen isyan bayraklarını açtım, aynı anda ilk defa cv yaptım 2016dan sonra. direktör de hemen iyileştirme yapma telaşına girdi, yaptı da 1 ay içinde. bu arada başvuru yaptığım firmalardan sadece 1i döndü o da olumlu olumsuz cevap bile vermedi görüşme sonrası başka firmalar cvme bile bakmıyor çok sinir bozucu durum derken bu firma beni buldu ve süreç çok hızlı ilerledi. işte az önce istifamı bastım yeni firmaya sözleşmeyi attım. acayip şeyler şu an acayip içim rahatladı kafam rahatladı önümü daha açık görebiliyorum.

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Liebe dedi ki:

benim hanımdan cesaret aldım biraz, onda şirketlere bağlılık denen bir şey yok 10-11 senelik kariyerinde 6-7 top firmada iş değiştirdi ve çatır çatır grade alarak ilerledi hep.

o sektörle de alakalı ya. devinim yüksek bizde.

sorması ayıp kaç para + arabaya anlaştın özelden yazsana... canımız çeksin...

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Oce4n dedi ki:

o değil de çoğu zaman şu stresi gerilimi yaşamamak için yeni iş arayışına girmiyoruz. az cesaret göstersek çoğu kişi daha iyi işlere gelebilir sanki.

surekli olarak is ariyorum da annk sansim yok. bir firma ile konusuyordum. adamlarin apac kismi epik zarar yazmis. geri donus yaptilar su anda kimseyi alamayiz, milleti cikartacagiz diye.

elimi attigim kuruyor standard.

(zaten comfort zone hic gormemis birisi olarak comfort zone diyeni bildigin doverek komaya sokmak istiyorum, koma comfort zonundan ciksin da gorelim eheheh)

Sosyal ağlarda paylaş

Artık akrabalara dayanamıyorum ya, kaç yıldır görmediğim amcamı görmek için halama geldim. Buraya gelince öğrendim ki amcam 2 saat gecikecegini söylemiş. Şuan kalkıp bağırasım var, yapacağınız işe diye. Kalkıp gitsem arkamdan bir ton laf yiyeceğim. Hanıma mesaj attım 15 dk sonra ara, evde elektrikler gitti, sigortalar sağlam, ateş çıktı sigortalardan de diye. 

Bir daha akraba ziyaretine gitmiycem

Sosyal ağlarda paylaş

Bu olay bana akrabaların dans etmek için birilerinin dugun organize etmesini istemesini anımsatıyor. 
Acikcasi en yakın akrabalarımla (kuzenler) bile senede max 1 kere falan muhatap oluyorum. Ailede şunu ara bunu ara baskısı da baya var da meh. Kendi ailem dışındaki tüm akrabalar yerine koyabildiniz çok iyi arkadaşlarım var neyse ki.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Yaklaşık 5 aylık birikimimi yaptım, istifaya hazırım. Rahat battı resmen, 3-4 aydır iş motivasyonum acayip düşük, havalar da ısınınca evden çalışma iyice eziyet haline geldi. Yaz sonuna kadar tatil, gezme tozma ardından iş arama atraksiyonuna gireceğim, motivasyon ve heyecanımın geri geleceğini umuyorum fsfsds , hayırlısı.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

ya boyle seyleri yazmak garip, bize hep dediler ya, aile ici aile icinde kalmali, ama skerler, benim babam igrenc bi adam, cidden , asiri bencil, empati yapmayi zayiflik sanan, igrenc karakterli bi adam

dysfunctional bir ailede yetismis, bide belli bi yastan sonra seker hastasi cikti ve kendine bakmiyor, kan sekeri hep zipliyor fln, belki bu yuzden belli bi yastan sonra dahada kotuye gitti adamin huy ve hareketleri

kendi hayatini sikti atti, bizimkini baltaladi baya, annemle bosandilar cok oldu, ama kolay degil hayatindan cikarmak

dun babalar gunu, bakiyorum, yani icimde bi kiskanclik burukluk yok, babasini seven, onla iyi vakit geciren kimseler, cok sanslisiniz, arayin sorun halini hatrini, bi yemege cikarin, degerini bilin, dont take it for granted, cunku kimi babalar var kokune kibrit suyu dokesin gelir.

Sosyal ağlarda paylaş

çok iyi anlıyorum. Dün ben de aynıydım ki ailem bir arada ama asla geçinemiyorum, kendisinden ne sevgi gördüm ne ilgi. Etkisi yok sanıyordum ama çok ilginç 30 yaşını geçmiş ve bekar hayatı yaşıyorsanız dalga dalga vuruyor travmaları. Meğerse 20li yaşlarda umursamıyormuşum. Dün herkes paylaşıyor, ben aynı karede olmaktan utanırım. Bu yüzden de aile kavramları, babalık falan bana epey uzak geliyor. 

"Babalar, alınlarımıza yazılmış yalnızlıklardır." diye yazmış Hasan Ali Toptaş

Sosyal ağlarda paylaş

ben de eksikligini hissediyorum dogrusu. 2019 sonuna yakin kaybettik, eksikligini hala, her gun hissediyorum.

iste o donemden bu yana annem de rahatsizlanmisti ciddi sekilde 2 kere. simdi devamli bir "kime ne olacak!" korkusu yasiyorum. gerci, o kadar cok sorun da cikti ki sanirim benim tedirginligim anksiyete degil, realite oluyor her daim.

dun cok samimi 2-3 dostumu dahi aramaya elim gitmedi. gorgusuz, hayvan adam olarak dusunulmeyi goze aldim.

Sosyal ağlarda paylaş

On 17.04.2022 at 14:47, miyaw33 dedi ki:

Artık akrabalara dayanamıyorum ya, kaç yıldır görmediğim amcamı görmek için halama geldim. Buraya gelince öğrendim ki amcam 2 saat gecikecegini söylemiş. Şuan kalkıp bağırasım var, yapacağınız işe diye. Kalkıp gitsem arkamdan bir ton laf yiyeceğim. Hanıma mesaj attım 15 dk sonra ara, evde elektrikler gitti, sigortalar sağlam, ateş çıktı sigortalardan de diye. 

Bir daha akraba ziyaretine gitmiycem

?

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Birbirinin aynı günleri sırf geçirmek için çaba harcayıp duruyor gibiyim. Çok değil, 2-3 sene öncesine kadar hayatımda daha iyi yerlere doğru ilerlediğimi rahatlıkla hissediyordum oysa. Kötü bir yerde miyim? Hayır, görece iyi bile denebilir ama içini doldurup, anlamlandırmakta baya bir zorlanıyorum. Şahsımı aşan, pandemi ve karantinalar, ekonominin çöküşü, genel olarak TR siyaseti gibi pek çok şey yaşandı ve yaşanıyor, eminim bunlarla da çok bağlantılı ama neticesinde ortaya çıkan hiç olmadığı zaman bile belli belirsiz her daim mevcudiyetini hissettiren bunaltı huzur kaçırıyor. En son bu ruh halini yer değiştirerek kırmıştım, yine benzeri bir şey gerekecek sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...