Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ISS (ISP) önerisi

sostizm

Öne çıkan mesajlar

• 3 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

aralık ortasında taahhütüm bitiyor, kampanya da bununla birlikte bitiyormuş ve şuan 50mbps aldığım kablonet internetimin fiyatı 90'dan 180 liraya çıkıyormuş.

-80 liraya akıllı limitsiz diye bir saçmalık yapmışlar. 19:00-24:00 arasında hız 25mbit'e düşüyor geri kalanında 100

-onun dışında Türk telekom 50mbit veriyor modem dahil 128 lira (wtf)

-türknet var, 85 +(10tl hız aşırtma wtf?) 95 liraya ne alırsan onu veriyor. 50+ alıyor benim alt yapım. ama ne kadar güvenilir, internet sorun yaşayanlrla dolu.

2018'de AKK-AKN saçmalığının kalkması ile rahat edeceğiz derken daha beter durumdayız şuan

var mı tavsiye sunabilecek birileri, yakın zamanda türknet bağlatan falan, bunların bağlatma süreci de çok sancılıymış.

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, applev0dka dedi ki:

aralık ortasında taahhütüm bitiyor, kampanya da bununla birlikte bitiyormuş ve şuan 50mbps aldığım kablonet internetimin fiyatı 90'dan 180 liraya çıkıyormuş.

var mı tavsiye sunabilecek birileri, yakın zamanda türknet bağlatan falan, bunların bağlatma süreci de çok sancılıymış.

varsa fiber: superonline fiber sınırsız 200mbit / 149tl

yoksa: kablonet Duran 100 Mbps 500 GB Kotalı = 121TL / 24 ay taahhut

Sosyal ağlarda paylaş

46 dakika önce, Silphatos dedi ki:

netspeed vdsl öneririm, sınırsız 75/8 mbit 84tl gerçi bu ay 1 yılım doluyor artacak 94 olmuş. ama tt altyapı zaten ping vs aynı, ttde bu tarife kaç kimbilir aylık

EBFVN4 koduyla 12ay x 5 lt indirim alabilirsin.

bp1kx5u.jpg

Bunların Türknet'den farkı ne ? Genel olarak TT'den alt yapı hizmeti alanlar TT'den ucuza tarifeler veriyorlar ama sürekli hatlarda stabilite sorunları duyuyorum. sen ne tür sorunlar yaşadın 1 yılda ?

63mbps alıyorsun diyor siteleri bana.

"Hızınız tercih ettiğiniz tarifede tanımlı hattınız tarafından desteklenen en iyi değere sabitlenmektedir. VDSL tarifelerde hız sabitleme değerleri 24, 32, 35, 50, 75 Mbps’e kadar şeklindedir. Bir örnek vermek gerekir ise hattınızın 60 Mbps desteklendiği durumlarda hattınızın sabitleneceği hız 50 olacaktır aksi halde 75 tanımlanması durumunda hattınızda stabilite sorunları yaşamaya başlayacaksınız yani hattınızda sık sık kopma ve dalgalanma gibi sorunlar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır."

Sosyal ağlarda paylaş

türknetin ufak bir alanda kendi altyapısı var galiba YAPA mapa bir şey diyorlar, kalan alanda ttden, tt altyapısındaki türk.net ile hiçbir farkı yok. evinde tt veya türk.net performansı nasılsa bunda da aynı şekil olacak altyapı aynı olduğu için.

sorun olarak, mart-nisan zamanı karantina olayları yeni başladığında sanırım ttden kiraladıkları çıkışlar abone sayısına yetersiz oldu, modemdeki bağlantı kopmasa bile sürekli gidip geliyordu internet ilginç bir şekilde hat uptime olmasına rağmen dediğim gibi. sonra bakım makım yaptılar birkaç kez, aylardır kesinti vs yaşamadım. bazıları hız düşüklüğü vs oluyor demiş tt dışı isplerde, ben onu hiç yaşamadım primetimelarda bile speedtest full 72-73mbit gösteriyor. büyük ihtimal bölge veya hattın dandikliğinden oluyor bu modemde yazandan düşük hız gelmesi

adresine 63mbit diyorsa biraz uzaksın kutuya herhalde, paketten daha düşük değer gelince modeme ne oluyor bilmiyorum benim hat hep 90+ olduğu için değer ne alıyorsam max geliyor. Büyük ihtimal 60mbite falan sabitlerler 75lik pakedi alırsan kopma olmasın diye. 50mbit pakedi yok o kötü, ya 35 ya 75

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

50 lik tarifleri yok diye 35e sabitlerlerse fena patlarım sdasfa

çok kararsız kaldım bakıcam bakalım. Eğer TT'net ile birebir aynı hizmeti alabileceksem onlara ekstra para verme taraftarı değilim. Bir de bunlar taahhütsüz olması ayrı güzel.

Şu kablonet'in 19-24 arası düşüşünden nasıl etkilenirim onu kestirmeye çalışıyorum. Twitch falan filan izlenmez muhtemelen sıkıntı çıkartır. 2 pc açık evde srekli

Sosyal ağlarda paylaş

turknet'i geçen iptal ettiriyordum sınırdan döndüler. telekom geldi dışarıdaki kutuya baktı sıkıntı yok diye gitti. e bende de skıntı yok ama ip almıyor modem. tam 7 gün boyunca gelip gitmedi kimse. telefonla kesinlikle ulaşamıyorsun çünkü çağrı merkezleri yok sanırım. ticket üzerinden de sallama yanıtlar hep. tam iptal edeceğim gün düzeldi net. mesele arızanın uzun sürmesi değil muhatap bulamamak deli ediyor insanı. kendi servisi olmayan isp kullanacağımı sanmıyorum artık.

Sosyal ağlarda paylaş

kablonet varsa tavsiye ederim televizyon aboneliği de güzel kanallar falan izliyorsanız

geçenlerde evet 1 gün kesildi

önce mesaj geldi şu tarihlerde çalışma yapacağız diye sonra da şöyle mesaj atmışlar. 21 senedir kablonet kullanıyorum sdfg

Değerli Müşterimiz;
20.10.2020 tarihinde bölgenizde yaşanan fiber kablo hasarından kaynaklanan arızadan dolayı, hizmet alamadığınız güne ait faturanızda bir günlük düzeltme yapılacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz. TURKSAT B349 B016

Sosyal ağlarda paylaş

37 dakika önce, roket adam dedi ki:

abi ne düşüşü ya boşverin kabloneti falan. daha geçen bütün gün kapanmadı mı bunlar. 

git türknet bağlattır, bi sıkıntı çıkarsa iptal ettirirsin. ben böyle diye diye 4. yılıma girdim, tek bi sıkıntı çıkmadı. fiyat da süper ürün de

ağzıma sıçıldı 2 hafta önce 3-4 gün yoktu.

zoom toplantısında telefondan screenshare yapmam gerekti 8-9 kişiye, baya küfür etmişlerdir.

çalışma varsa yardım telefon hattı düşmüyor: "bölgenizde teknik bir arıza..." kapanıyor telefon suratına.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, applev0dka dedi ki:

o zaman bir de kaliteli modem önerisi patlat roket de tam olsun.

https://www.hepsiburada.com/tenda-v300-300mbps-vdsl-adsl2-usb-port-2x5dbi-anten-modem-router-p-hbv000003z1lb Ben bunu kullanıyorum bridge modda, gayet memnunum. Wifi'ını veya diğer özelliklerini kullanmıyorum. Wifi'i iyi olan bi model almanı öneririm (çift bant, ac destekli vs)

Abi tabii bunlar göreceli kavramlar, lokasyona binaya göre falan da çok değişiyor. Ben ataşehir/ist'teyim, nispeten temiz altyapılı merkezi bi bölge, belki o yüzdendir. Sadece bir kere problem yaşadım, onda da modem patlamış onu değiştirince düzeldi. O ara da hemen yardımcı oldular yani ticket üzerinden.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...