Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ISS (ISP) önerisi

sostizm

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...

Türknet bağlatan aklımı...

3 gün önce internet gitti. Arıza kaydı oluşturdum. 29.02.2020'ye kadar benim bulunduğum bölgede Türk Telekom kaynaklı genel arıza varmış. 1 gün sonra telefonla aradılar. Aynı şeyi tekrar etti telefondaki hatun. Güya benim evimin etrafında hiç kimsede internet yokmuş. Yaklaşık 1-1.5 kmlik alanımda 1.5 ay boyunca hiç kimsede internet olmayacakmış.

Bahsedilen alan bu:

qtSO8y.jpg

"Hanfendi söylediğiniz şeyin ne kadar komik olduğunun farkında mısınız? Taksim'in göbeğinde 1.5 ay kimsede internet olmayacak derken ciddi misiniz" dedim. "Yaaani" dedi. 

Aklımı seveyim.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi... Bak 1.5 ay boyunca kimsede internet olmayacak diyorlar. Aklın alıyor mu? Yüzlerce işyeri var. Oteller var. Ot var bok var püsür var ?

Ayrıca benim ev tam Tarlabaşı'nda da değil. Tarlabaşı'na tam girmeden. Ya hepsini geçtim benim karşı komşumda ttnet var. Adamın gaayet interneti var ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Abi Türknetten çok memnundum, aynı binada farklı daireye taşıdım hattımı. Şu an max 45-50 mbit alıyorum, problem şu ki upload'ım 0,03 mbit falan görünüyor. Müşteri hizmetlerine başvurdum amma velakin bir şey yapamıyoruz dediler. 

100 mbit + güzel uploadlı sınırsız güzel bi paket var mı bildiğiniz? Taahhüt sorun değil yapabiliriz artık. Kapatıcam bunu.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Kablonet kullanıyorum memnunum. 100mbit download 5mbit upload idi dün mesaj geldi artık geçici mi kalıcı mı bilmem 25mbit olmuş upload hızım. PS4 fln nat tipini son zamanlarda 3 görüyordu bazen sorun çıkıyordu discord'da fln demin görüşüp statik ip aldım 5TL ne olacak ki deneyeyim dedim bir baktım nat tipi 2 oldu hatta modemden direk ip eşleştirmesi yaptım PS4 ile nat 1 e kadar geldi. Başka faydası ya da zararı olur mu bu statik ip olayının bakıp göreceğiz bakalım zamanla. 

Edit: Statik ip ile toplam 84TL ödüyorum. Hız konusunda da sıkıntı yaşamıyorum upload download max speed akıyor.

DareJedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 19.04.2020 at 23:18, roket adam dedi ki:

Abi Türknetten çok memnundum, aynı binada farklı daireye taşıdım hattımı. Şu an max 45-50 mbit alıyorum, problem şu ki upload'ım 0,03 mbit falan görünüyor. Müşteri hizmetlerine başvurdum amma velakin bir şey yapamıyoruz dediler. 

100 mbit + güzel uploadlı sınırsız güzel bi paket var mı bildiğiniz? Taahhüt sorun değil yapabiliriz artık. Kapatıcam bunu.

Problem modemimdeymiş bu arada, şu an tertemiz çalışıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

fiber kullanıyordum, yeni eve taşındık fiber altyapı yok gözüküyor gittiğimiz yerde. superonline vdsl aktarsın bari diye görüşürken telefonda kız sizin orada port yok aboneliği sonlandırmak zorundayız dedi. cezasız falan superonline'ı kapattım. telekomda sorgulayınca da port yok gözüküyordu bölgede. turk.net'e baktım tam tersi port açık gözüküyordu. aboneliğe başvurdum geldiler bağladılar adsl. nasıl oldu hiç bir fikrim yok acaba türk net'e özel port kontenjanı falan mı var bilemedim. 16/1 hızım. 1 mbit upload 2020 yılında rezalet gerçekten.

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

fiber kullanıyordum, yeni eve taşındık fiber altyapı yok gözüküyor gittiğimiz yerde. superonline vdsl aktarsın bari diye görüşürken telefonda kız sizin orada port yok aboneliği sonlandırmak zorundayız dedi. cezasız falan superonline'ı kapattım. telekomda sorgulayınca da port yok gözüküyordu bölgede. turk.net'e baktım tam tersi port açık gözüküyordu. aboneliğe başvurdum geldiler bağladılar adsl. nasıl oldu hiç bir fikrim yok acaba türk net'e özel port kontenjanı falan mı var bilemedim. 16/1 hızım. 1 mbit upload 2020 yılında rezalet gerçekten.

vdsl ve adsl portları (saha dolabındaki kartlar) farklı olması lzım, vdsl boş yoktur adsl vardır onun sayesinde bağlamışlardır yoksa tt port yok diyorsa turk.net bağlayamaz 

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...