Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaşlılar ve teknoloji

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Bu bir isyan başlığıdır. BIKTIM.

Bardağı taşıran son damla, annemin "küskün" bir arkadaşının instagramda koyduğum alakasız bir fotoğrafın altına DÜĞÜNÜNE ÇAĞRILMADIK AMA CANINIZ SAĞOLSUN MUTLULUKLAR yazması oldu. Fotoğrafı silip, kadını blockladım sinirden ahahahsfhoas.

Babamdan örnek vereyim; Kolunda smartwatch, elinde iphone. Sürekli şuna basıyorum olmadı, bunu nasıl yapacağım. (Eskiden sadece bilgisayardı). Geçen gün kendi yaşına uygun güzel bir saat mi kullansan acaba dedim, bozuldu :) Tamam hadi adam hayata tutunmaya, teknoloji konusunda güncel kalmaya çalışıyor diye ses çıkarmıyoruz, yardımcı oluyoruz, ama işin başka boyutları da var.

Mesela; Bilgi kirliliği inanılmaz boyutlarda, gelip saçma sapan şeyler söylüyor, nereden gördün diyorum "feysten geldi". aslkfasflkj

Whatsapptan sürekli mesaj forwardlıyor, nereden geldiği belli olmayan garip garip yazılar, capsler.

Ben şöyle düşünüyorum, teknoloji bu insanlara yarar değil resmen zarar veriyor.

Bizim nesil az çok teknolojiden fayda sağlayıp hayat kalitesini arttıran bir şekle sokabiliyor, ama bu ileri yaşlıların "feys" ve whatsapp bağımlılığı feci bir durum.

NAPCAZ?
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Egitsenize olm anne babanizi , bizimkiler artik kaynagi belli olmayan yazi , resim , caps vs yi direk siliyor, blockluyor.

Sacma sapan gruplara uye olmus arkadaslarini uyariyor falan. Biri 69 digeri 62 yasinda.

sana piyango vurmus. default'u haklisin evladim diyip ertesi gun ayni duzen devam etmek.
Sosyal ağlarda paylaş

abi beterin beteri var;

kayınvalidem: oğlum annenden geçen bir şeyler geldi galiba (emin değil) whatsapptan baksana neymiş ben anlayamadım ayıp olmasın cevap atalım

annem: 17 tane ses kaydı atmış tv sesi geliyor sadece, arada kendi kendine konuşuyor yanlış yere bastım falan diyor aaa falan diyor asdadasfasdas
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim peder bir ara kafayi gazete haberlerine takmisti paso haber linki yolluyordu. Bir kac kez "baba yollama okuyorum ben gazete haberim var" desem de yilmadi. Baktim olmuyor, aaa hic bilmiyordum iyi oldu tarzi cevap yazmaya basladim, anladi dalga gectigimi, artik ayda bir filan yolluyor.
Teyzem bir ara whatsapp tan eline ne gecse yolluyordu. 304 kisinin izledigi youtube daki acayip sacma videolar dahil. Baktim durmuyor blokladim.
Birde bunlarin arkadaslari var, arada fb den filan arkadaslik istegi yolluyorlar, reddediyorum son 1-2 senedir. Ayip olucak diye kabul etsen ayri dert, bu sefer hic sormuyorsun nasilsiniz diye trip atiyorlar. Teyzem sokak degil ki bu yolda gordu de selam vermedi diyesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim yaklaşık 5-6 sene önce facebook hesabımı temelli kapatmamın pek çok nedenin arasında "yengem" de vardı.

Bizim sülale biraz geniş, babamlar hala halalarının, teyzelerinin vs. çocuklarıyla/torunlarıyla falan iletişim halinde. İşin daha da trajik boyutu bu insanların büyük çoğunluğu bir baltaya sap olamamış durumdalar. Hemen her gün facebook'tan birileri beni ekliyordu o yüzden. Ben de ölü numarası yapıyordum güzel güzel.

Yengemse 65 yaşında olmakla beraber sosyal medyayı benden daha iyi ve aktif kullanabilen birisi, instagramdan satış falan yapıyor... Neyse bütün akrabalar ekliydi onda tabii. Yengem önce kendini ekletti bana, daha sonra eklemediğim bazı "akrabalarım" yengeme beni şikayet etmişler onları eklemiyorum diye. Bayağı bir duygu sömürüsü ve "ölümü gör" arasında hepsini ekletti.

Facebook'umda iki hafta içerisinde bozkurtlar uçuşuyordu. Fotoğraflarımın altında maşallahlar, "kuzen içki günah"lar falan. Hepsini uğraşıp itinayla yokettim. Hellban attım millete.

Derken bir gün "siktir" yazdım facebook hesabımda bir şeyin altına. Yengem commenti yazıp enter'a bastığım anda telefon açtı "oğlum sana yakışıyor mu hiç? seni örnek alıyor çocuklar...".
Sosyal ağlarda paylaş

Anamin babamin feysi twitteri var
Benim yok
Yasli durumunda olan benim kafam rahat

Bisi sorunca da, google da arattin mi once diye diye google kullanmayi ogrettim
Simdi netflixte istedikleri diziler yok diye amerikan vpn ile hesap alip fln halletmisler islerini

Mainstream teknoloji de benden iyi durumdalar
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Anamin babamin feysi twitteri var
Benim yok
Yasli durumunda olan benim kafam rahat

Bisi sorunca da, google da arattin mi once diye diye google kullanmayi ogrettim
Simdi netflixte istedikleri diziler yok diye amerikan vpn ile hesap alip fln halletmisler islerini

Mainstream teknoloji de benden iyi durumdalar

aynen twitterdan kızın tekinin profiline girdim haberi olucak şimdi napıcam diye korkan bir adamsın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...